האם ראש עיריית הרצליה פעל בניגוד לחוק? תחקיר של חדשות ערוץ 12 חשף אמש (מוצ"ש) הקלטות שבהן מודה ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, כי התיר לאסיר משוחרר לפתוח דוכן בחוף הים. מדובר בהמשך ישיר למאבק בין עיריית הרצליה והחברה לפיתוח התיירות הרצליה לבין אסף קצין, הבעלים של המסעדות פלורה ודנה פוינט הפועל בחופי אכדיה דרום ומרכז.

שוברים את המחירים גלורי נכסים

האזינו להקלטה המלאה של השיחה בין משה פדלון עם בני משפחת קצין >>>

לפני כשבוע וחצי התלונן פדלון במשטרה כי הוא נתון תחת איומים וסחיטה לכאורה על ידי בעל עסק שזכה לפני ארבע שנים במכרז לפתיחת שני קיוסקים בחוף הים. הכוונה הייתה לאסף קצין שרק שבועיים לפני כן הגיש עתירה לבית המשפט. בין לבין, העירייה גם דרשה את פינוי המסעדות שבבעלות קצין בטענה כי לא עמד בתנאי המכרז. קצין טען כי דרישת הפינוי מצד העירייה היא תגובה לעתירה שלו לבית המשפט.

ההקלטה שנחשפה אמש הייתה מתוך פגישה שבה נפגש פדלון וששון מועלם, עוזרו האישי, עם רוני קצין, אביו של אסף, ודנה, אשתו של אסף.

במהלך הפגישה אמר פדלון לאביו של אסף קצין: "הבן שלך חבר לשולמנים, הפגנה מול בית ראש העירייה, התחיל מלחמת עולם. בכנסת, הם לא מזיזים לי ונזפתי גם באיילת שקד. לא מאיימים עליי, אני לא פוחד מאיומים. לא מאיימים עליי לא באיילת שקד ולא בחבר כנסת ההוא ולא בעורך דין עמית חדד. אני שם את כולם בכיס הקטן שלי. אני לא מפחד מאף אחד…לאחרונה היה פה אסיר משוחרר, אחד מהאסירים הקשים במדינה. נתתי לו דוכן בשפת הים שימכור, שלא ימכור לי פה סמים ולא יורים ואני עשיתי את זה. 3 שנים הוא נקי ומותר לי על פי חוק. ומי יוצא נגדי? הבן שלך".

לטענת קצין, הפגישה זומנה על ידי פדלון מספר ימים לאחר שהעירייה קיבלה מעו"ד עמית חדד, המייצג את קצין, מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

קצין גורס כי פדלון זימן את הפגישה כדי לנסות ולהוריד אותם מהגשת התביעה על ידי כך שציין כי מי שקיבל את הפעלת המקום הוא מקורב לארגון פשע מוכר, כפי שניתן לשמוע מספר פעמים בהקלטה שנחשפה.

אסף קצין

אסף קצין. טענות קשות נגד ראש העירייה. צילום: פרטי

מתוך תחקיר ערוץ 12: פקח מודה לכאורה כי קיבל הוראה מראש העירייה לפעול נגד העסק של קצין

צילום מסך: תחקיר ערוץ 12, ממנו עולה כי פקח מודה לכאורה כי קיבל הוראה מראש העירייה לפעול נגד המסעדות של אסף קצין

אסף קצין אמר הבוקר ל"שרון און ליין": "מדובר בחשיפת סנונית צדק ראשונה ממסכת התעמרויות ואפליה קיצונית אשר משפחתי, שותפי, העובדים שלי ואני  חווים בשנה האחרונה. ניכר לאורך הפרשה כי ראש עיירית הרצליה עושה בעיר כבשלו כאילו מדובר בנחלתו הפרטית. חמור מכל, שאין לראש העיירה תשובות ענייניות וכדי להדוף ביקורת נוקבת הוא מתחיל במסע הכפשות ודה לגטימציה  למי שהעז לעמוד על זכויותיו".

יש לציין כי זו הפעם השנייה בשבועות האחרונים בה מופצת הקלטה לא מחמיאה לאחר הקלטה בה נשמע מאיים לכאורה בתביעה על שתי נציגות שולמן שפנו אליו. ההקלטות הללו חושפות פנים שונות לחלוטין מאלה שביקשו להציג פדלון ומקורביו לציבור במשך השנים – של דמות מבוגרת אחראית ואבהית.

צפו בכתבה בערוץ 12:

לא רואים את הכתבה? צפו ב-N12

כינוס חירום של מועצת העיר

חברי האופוזיציה במועצה תקפו את פדלון בעקבות הכתבה שפורסמה וממצאיה. יריב פישר אמר: "כמי שכיהן כיו"ר החברה לפיתוח תיירות בהרצליה, בתקופתי הקמנו את הטיילת ויצאנו בפעם הראשונה למכרזי הפעלה של בתי הקפה בחופי הים. מיומה הראשון בתפקיד, יעל גרמן פעלה נגד העבריינים בהרצליה ביד קשה ובהצלחה רבה, כלומר כשרוצים הכל אפשרי. בשל נושא העבריינות בחופי הים בהרצליה קיימנו התייעצויות רבות איך לצאת למכרז להפעלת בתי הקפה, סוכם על עבודה משותפת וצמודה עם משטרת ישראל שלא תאפשר כניסת עבריינים לחוף הים, מי שריכז את הנושא בהצלחה רבה, היה מנכ"ל העירייה דאז. ברור שניסו לגשת למכרזים כמה וכמה גורמים בעייתיים, אבל ידענו לעצור אותם מלהיכנס לחופי העיר. פדלון עושה ופועל בדיוק הפוך, בכוונתנו לפעול לכינוס חירום ומיידי של מועצת העיר בנושא זה ולהמשיך לחשוף את השחיתויות החמורות של פדלון".

איל פביאן, שהעלה לאחרונה את הנושא במועצת העיר, דורש את התפטרותו של פדלון: "אני קורא למשה פדלון להתפטר מתפקידו כראש עיריית הרצליה לאלתר, זאת נוכח תפקודו  הלקוי והתנהגותו, הן בנושאים הקשורים למסעדות בחופי הים של הרצליה והן לאור ההתנהלות הבריונית בישיבת וועדת המשנה לתכנון ובנייה בישיבתה בשבוע האחרון, שכללה  דרישה מחברי הועדה להצביע בלי לקבל תשובות לשאלות מהותיות ואיומים על חברי ועדה שסירבו להצביע כרצונו להיות חותמת גומי קואליציונית. עיריית הרצליה איננה עסק פרטי של משה פדלון אלא רשות מקומית שתושביה ראויים לנציגי ציבור שמתנהלים בצורה עניינית והגונה. התמונה שעלתה מהכתבה ששודרה בחדשות 12 מטרידה מאוד. התמונה מוכרת לי, ולכן במשך החודשים האחרונים יזמתי במועצת העיר דיונים בנושא ודרשתי לקבל לגביהם תשובות.   כמו כן דרשתי להציג לחברי מועצת העיר חוות דעת משפטית לגביהן, שכן, למיטב ידיעתי, חלק מההחלטות שראש העיר קיבל היו לכאורה בניגוד לחוות הדעת של יועמ"ש העירייה. לצערי, עד היום  לא התקבלו תשובות מספקות מראש העירייה.  הרצליה ותושביה ראויים לראש עירייה אחר ולהתנהלות והתנהגות אחרת. לאחר פרישתו של פדלון מתפקידו נוודא כי עיריית הרצליה ומוסדותיה השונים יתפקדו באופן ראוי ומעורר גאווה לתושבי העיר. עד  אז, אמשיך לפעול ככל יכולתי, כאיש ציבור, לוודא כי מוסדות העירייה מנוהלים ופועלים בדרך ראויה".

מאיה כץ, יו״ר האופוזיציה וועדת הביקורת העירונית, מסרה: ״הטענות העולות מהתחקיר מעלות שאלות חמורות ומטרידות מאוד על תהליכי קבלת ההחלטות בנושא חופי הים. אנו קוראים לגורמי האכיפה לבצע בדיקה מעמיקה בנושא״.

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: ״נבחרי ציבור ומנהלים בעירייה עוברים מסע חסר תקדים של לחצים, איומים, פניות מצד פוליטיקאים, הפעלת סוללת עורכי דין והכפשות. מטרת הפעולות היא להמשיך את הזיכיון של גורם עסקי בחוף בהרצליה על חשבונם של תושבי העיר ובניגוד לדין ולמכרז. משטרת ישראל ורשויות אכיפת החוק עוסקות בכך. העירייה והעומד בראשה ימשיכו לפעול על פי החוק, תוך הקפדה על כללי המינהל התקין, וימשיכו לשמור על האינטרסים הציבוריים״.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן