האם ראש עיריית הרצליה, משה פדלון נתון לסחיטה ואיומים מצד בעל עסק בהרצליה? פנייה ברוח זו העביר היום פדלון לסנ"צ ארז קטעבי, מפקד משטרת גלילות, ולשרת הפנים איילת שקד וזאת תחת הכותרת: "התרעה בגין הפעלת לחץ וניסיונות סחיטה לכאורה על ראש רשות מקומית תוך שימוש לכאורה באמצעים פסולים".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

בפתח מכתבו מציין פדלון: "ברצוני להתריע שבחודשים האחרונים אני נתון למסכת סחיטה ואיומים לכאורה, הנעשים במישרין על ידי בעל אינטרס מסוים ובעקיפין לכאורה על ידו באמצעות ארסנל של כוחות נוספים, חלקם, כך עושה רושם, מתחום הפשיעה המאורגנת. מפרוץ משבר הקורונה מופעלים עליי ועל הרשות המקומית לחצים וניסיונות סחיטה לכאורה להפר הוראות חוק ולהעניק הארכת זיכיונות (שניתנו באמצעות מכרזים פומביים) לשני קיוסקים בחוף הים בהרצליה וזאת בניגוד לחוק, והכל  תחת האמתלה של "סיוע לעסקים בעקבות משבר הקורונה".

פדלון מסביר את הרקע לסחיטה לכאורה: "זכיין אשר זכה בעבר בשני מכרזים פומביים להפעלת קיוסקים במקרקעין של העירייה, המופעלים באמצעות החברה העירונית של העירייה (החברה העירונית לפיתוח תיירות בהרצליה בע"מ), זיהה, כך נראה, את ההזדמנות הגלומה באי הוודאות ששררה במדינה בעקבות משבר הקורונה.  הזכיין דרש, כבר מיד עם פרוץ המשבר, להאריך תקופות חוזים מכוח מכרזים לתקופות ארוכות ומשמעותיות. דרישת הזכיין "לסיוע" הייתה חד משמעית – הארכת תקופות המכרז".

פדלון מוסיף: "הזכיין לא קיבל את עמדתנו כי הדבר אינו עולה בקנה אחד עם הוראות הדין ועם דיני המכרזים. עמדתנו גורסת כי לאחר סיום תקופות המכרז, יש חובה שבדין לקיים הליך פומבי. מאז החל מחול שדים, שכלל עשרות פעולות, רובן אסורות לכאורה, שיורדות לחיי האישיים והכל במטרה לגרום לרשות ולגופיה להתכחש לחוק ולהאריך אוטומטית תקופות מכרז. יובהר כי עמדת החברה והעירייה גובתה בייעוץ משפטי סדור ומנומק ששלל מכל וכל אפשרות להארכה שכזו. זכיין סביר (כמו שאר הזכיינים שפועלים בעיר) היה מקבל את תשובת הרשות לבקשתו (ככל שבשעתו הייתה לגיטימית) ומתמודד במכרזים שיבואו בתום תקופת המכרזים. אלא שמאז הודעת העירייה הפך הזכיין לגורם מאיים הנוקט בצעדים כפייתיים שנועדו להלך אימים עליי ועל גורמי העירייה השונים. צעדיו כללו פעילויות רבות נגדי ונגד אחרים ברשות במישורים ציבוריים, תקשורתיים, רגולטוריים, פרלמנטריים ומיניסטריאליים כפי שאציג בהמשך".

פדלון מציין כי למען הגילוי הנאות, לאחרונה הגישה החברה העירונית לפיתוח התיירות לבית המשפט תביעת פינוי של הקיוסקים האמורים בנימוק של הפרות מהותיות של ההתקשרות: העברת הניהול של חלק מבין הפעילויות לצדדים שלישיים בניגוד להסכם שנחתם בין הצדדים, בנייה בלתי חוקית לכאורה והשתלטות על שטחי ציבור, אי המצאת נתונים כספיים אודות היקפי הפעילות בניגוד להסכם".

בהמשך המכתב מביא פדלון מספר דוגמאות לטענתו הממחישות את הלחצים ופעילות הסחיטה לכאורה.

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

בסיום מכתבו ציין: "האם ככה ייעשה לראש העיר אשר בעל אינטרס חפץ במכרז? לצערי הרב אני מצוי תחת מכבש איומים (לכאורה) ולחצים, באמצעות משאבים בלתי נדלים כדי לבצע פעולה שאינה עולה בקנה אחד עם הוראות הדין. אני פונה אלייך, מפקד המשטרה, כדי שתפעיל את סמכויותייך על מנת למנוע את המשך התופעה המכוערת הזו, שמכרסמת את אמון הציבור ברשויות ומתמרצת פגיעה בסדרי השלטון. דיני המכרזים הם לא המצאה של הרשות המקומית והם אמורים להיות נקיים מכל התערבות פסולה וחיצונית. אני פונה אלייך בבקשה במטרה לעקור מן השורש את הלגיטימיות להלך אימים על ראש רשות במדינה דמוקרטית ולהטיל בו מורא, בשל אינטרסים כספיים גרידא".

היזם בתגובה: "אצל פדלון זו שיטה – לאיים ולהפחיד"

היזם מסר בתגובה: "משה פדלון בפאניקה, הוא מבין שדרך ההתעמרות והאפליה הקיצונית שלו בבעלי העסקים בהרצליה והדרך שבה הוא מנהל את העירייה, תוך העדפת מקורבים ובעלי אינטרס, נחשפת. אצל פדלון זו שיטה – לאיים ולהפחיד. רק בשבוע שעבר איים על מתנדבות השולמנים בתביעת השתקה של מיליון ש"ח כפי שנחשף בגלובס ובכאן 11. מדובר בניסיון שקוף להקדים תרופה למכה וכעת, מנסה פדלון בכל דרך למנוע המשך מאבק במנהל לא תקין בכלים משפטיים וציבוריים בלבד. תלונות השווא ותביעות הנקמה לא ירפו את ידנו, להיפך".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן