איום אמיתי בתביעה או ניסיון השתקה? ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, איים על שתי מתנדבות בחמ"ל הסיוע של "אני שולמן" בתביעת לשון הרע על סך מיליון שקלים.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

הרקע לדברים הוא מכתב ששיגרו סוזי בר, מנהלת המטה המוניציפאלי ב"אני שולמן" וקרן גדות, מנהלת הסיוע ב"אני שולמן", לראש עיריית הרצליה ובו הן קבלו על יחס של עיריית הרצליה לבעלי עסקים בעת משבר הקורונה.

השתיים ציינו במכתבן: "לאחרונה הגיע אלינו גל של תלונות מבעלי העסקים על היחס הרע והתנאים הלא הגיוניים שבהם עיריית הרצליה נוקטת כלפי בעלי העסקים בהרצליה. מדובר בגל חדש בימים אלה שנוסף על מספר משמעותי תלונות שהגיעו אלינו בעבר במהלך תקופת הקורונה".

בר וגדות הוסיפו: "המתלוננים הינם בעלי עסקים קטנים בעיקר, שולמנים. במיוחד עלינו לציין כי מאזור המרינה וחוף הים קיבלנו תלונות חמורות במיוחד על מתן קנסות באופן מטריד ממש בתקופה האחרונה, על אכיפה בררנית בה נוקטת העירייה ולא ברור לנו מדוע וכיצד. וחמור לא פחות, אנו למדים מתוך התלונות כי לכאורה, שינתה העירייה באופן חד צדדי ולא מוסבר כללי ההתנהלות באזור, בעצם שינתה לכאורה את כללי המשחק באופן בלתי חוקי לכאורה. לא יעלה על הדעת כי הכללים והדרישות של העירייה ישונו באמצע משבר הקורונה, המכביד כל כך על כולנו, ועל בעלי עסקי קטנים מהסוג הנדון כאן במיוחד, וזאת באופן חד צדדי, במפתיע וללא כל דיון, התרעה או התחשבות. למותר לציין כי על פניו נראה כי יש לנו חשש שפעולות מסוימות נעשו אף שלא כדי בנוסף הונחו אצלנו תלונות מבעלי העסקים לאורך חופי הים הקשורות לאכיפה בררנית, הפוגעת בעבודה השוטפת. בימים טרופים אלו שהקורונה נמצאת בעליה, חוסר היציבות הכלכלי היום יומי והירידה בפדיונות מספיק קשים לכולנו ,לא ניתן להעלות על הדעת שרשות מקומית מערימה קשיים ולא בפעם הראשונה ומחמירה ומשנה את כללי המשחק לרעת בעלי העסקים".

בהמשך פירטו השתיים מספר דוגמאות המחזקות לדבריהן את טענותיהן עם פירוט מקרים שבהם בעלי עסקים קיבלו דוחות וקנסות ובסיום מכתבן כתבו לפדלון: "הרצליה איננה עיר שיכולה להרשות לעצמה להיות חריגה בהכבדתה על העסקים המדוברים כאן ובכלל ולכן אנו פונות לקיים עימך בדיקה מהירה לפתרון המצב הקיים ולטובת כל הצדדים".

התגובה החריפה של פדלון למכתב השולמנים

למחרת שליחת המכתב לראש העירייה, קיבלה סוזי בר שיחת טלפון ממשה פדלון שאמר לה כבר בתחילת השיחה: "אני מציע לך ולחברה שלך קרן גדות שתחזרו בכן מהמכתב לפני שאני תובע אותך ואותה במיליון שקל, במה שנקרא פגיעת לשון הרע".

מירב בראונשטיין עורכת דין ונוטריון. ליווי מקצועי ואיכותי עד להשגת היעד! מקרקעין ירושות וצוואות. יפוי כח מתמשך

כאשר הציעה לו סוזי בר לקיים פגישה ולדבר על הדברים שהעלו במכתב, השיב פדלון: "לא, לא, לא. כדאי שתחזרי בך מהמסמך. אני בעוד מספר דקות נפגש עם עורך הדין שלי. את וחברה שלך תקבלו תביעה של מליון שקלים במזומן כל אחת". בר השיבה לו: "תביעות השתקה זה דבר חביב עלינו". פדלון השיב: "את לא מאיימת עלי, גם לא באביר קארה. אני אמרתי לך. יום נעים ביי", וניתק את השיחה.

בר וגדות אמרו בתגובה לאיום מצד פדלון: "לחמ"ל הסיוע הגיעו פניות מבעלי עסקים מהמרינה בהרצליה. התגייסנו לעזרתם ובעקבות כך קיבלנו שיחת טלפון מראש עיריית הרצליה, משה פדלון, המאיים לתבוע אותנו תביעת השתקה, כל אחת מאיתנו מיליון שקלים במזומן. צר לנו שראש העירייה מסרב לפגוש אותנו ולהקשיב למצוקת העצמאיים. אנחנו נמשיך להיות לצד בעלי העסקים ואף אחד לא יצליח להשתיק אותנו".

עיריית הרצליה בחרה שלא להגיב לכתבה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן