נמשך המאבק נגד פינוי שדה התעופה בהרצליה והקמת שכונת מגרים על שטחו: אתמול (חמישי) חברו ביחד מאות תושבים, טייסי התעופה הכללית ועובדי מקצועות התעופה בהרצליה להפגנה גדולה שהתקיימה בכניסה לשדה התעופה בהרצליה.

מטרת ההפגנה היא המשך המאבק נגד פינוי שדה התעופה ובניית שכונת מגורים גדולה ("קריית מסלול") כפי שאושרה בוותמ"ל לפני כשלושה שבועות.

התושבים, שרובם מתגורר בשכונות הצפוניות של הרצליה, גן רש"ל ונחלת עדה, מגדירים את תכנית הבנייה כקטסטרופלית וקוראים לרשויות לשמור על השטחים הירוקים הכמעט אחרונים שנותרו בהרצליה. בהפגנה נכחו גם שמונה חברי מועצת העיר שבאו לתמוך במאבק התושבים. כזכור, עיריית הרצליה הודיעה כי תעתור נגד תכנית הבנייה "קריית מסלול" בטענה כי התשתיות לא ערוכות לתכנית בנייה כה מאסיבית.

צבי דותן, תושב גן רש"ל וממובילי המאבק אמר בהפגנה: "התכנסנו כאן כדי להביע מחאה גדולה. אנחנו רוצים להשאיר את שדה התעופה ולשמר את השטחים הפתוחים הירוקים לדורות הבאים ולא עבור הנדל"ניסטים שרוצים לגזור קופון על חשבון האזרחים שחיים פה עשרות שנים. אנחנו מבקשים דבר אחד, תשמרו על התושבים שגרים כאן ועל השטח הירוק היחידי שנותר בתוך ליבת העיר. בזכות שדה התעופה הם נותרו ירוקים כי הוא לא מאפשר בנייה מטורפת".

הפגנה נגדפינוי שדה התעופה בהרצליה

התושבים מפגינים נגד תכנית הבנייה ופינוי שדה התעופה

ראשי אגודת משתמשי התעופה הביעו את דאגתם מהניסיון לפגוע בתעופה האזורית הקלה ולסגור את בית הספר לטיסה, שעדיין לא נמצא עבורו מקום חילופי כלשהו. באגודת התעופה ציינו כי מטרת ההפגנה היא הבעת תמיכה בפעילות השדה ובעובדי התעשייה ולציון ההתנגדות המאסיבית לבנייה בשטח השדה, אשר תפגע באופי העיר. באגודה ציינו כי עם הקמת מדינת ישראל היו בישראל 41 שדות תעופה וכעת נשארו חמישה בלבד וגם הם לזמן שאול.

יו"ר אגודת התעופה הכללית, עו"ד נתי פרץ, אמר: ״מעת לעת אנחנו מקבלים תזכורת לחשיבות תעופה ישראלית חזקה, כך גם השבוע. לצערנו, במסגרתה מטוסי הכיבוי וטייסי התעופה האזרחית השתתפו במאמץ לכיבוי שרפות הרי ירושלים. זה עוד חלק קטן מהעשייה הרחבה של ענף התעופה הכללית בישראל ולמאות המשפחות המועסקות בו ולעוסקים בפעילות החיונית לכל מדינה שמכבדת את עצמה. ראוי לציין ששרת התחבורה, מרב מיכאלי, מפגינה הבנה עמוקה בחשיבותה של התעופה האזרחית של ישראל".

פרץ מוסיף: ״סגירת שדות תעופה בישראל הפכה לצערנו למנהג מדאיג. ענף התעופה סובל מזה שנים מחוסר תכנון אסטרטגי ולמעשה אנחנו בפיגור של עשרות שנים אחר מדינות דומות. המחאה היום היא נגד הרצון לפנות את שדה תעופה הרצליה מבלי לדאוג לחלופה הולמת במיקום קרוב סביר, אשר יאפשר את המשך פעילות רציף וקבוע של התעופה הכללית בישראל".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן