עיריית הרצליה יוצאת למאבק נגד אחת מתכניות הבנייה העתידיות והגדולות בהרצליה: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה החליטה אתמול (רביעי) על הגשת עתירה מנהלית נגד הוותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור) בנושא אישור תכנית "קריית מסלול" על שטח שדה התעופה בהרצליה שאמור להתפנות בעתיד.

כזכור, לפני כשבועיים וחצי פרסמנו ב"שרון און ליין" כי הוותמ"ל החליטה לאשר תכנית מפורטת להקמת שכונת מגורים במתחם שדה התעופה הרצליה.

מדובר בתכנית המשתרעת על שטח כולל של 176 דונם והיא כוללת בניית 1,940 יחידות דיור בתמהיל מגוון ו-350 יחידות דיור מוגן. אופי הבינוי כולל מבני מגורים בני 8-27 קומות ובמגדל נוסף בן 40 קומות שיוקם בסמוך לכניסה לתחנת המטרו. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 33,000 מ״ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה וכן שטחים פתוחים בהיקף של 34,000 מ״ר, בהם פארק עירוני על שטח של 21,000 מ"ר שיוקם במרכז התוכנית המשמר את תוואי מסלול ההמראה ההיסטורי. אם זאת, בוותמ"ל לא ציינו מתי אמור שדה התעופה להתפנות ממקומו.

בעירייה ציינו אמש כי החלטת הוועדה המקומית על הגשת העתירה, שתוגש בשבועות הקרובים, מצטרפת להודעתו של ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, והבטחתו כי לא יאפשר התחלת בנייה ללא הקמתן של תשתיות לאומיות, שיאפשרו המשך שמירה על איכות חיי התושבים.

פדלון: "התכנית כפי שהיא, תפגע באיכות החיים של התושבים ולכן, בשלב זה, אין לעיריית הרצליה כוונה לשתף איתה פעולה. לצערי, עד כה המדינה לא כיבדה באופן מלא את חלקה בהסכמים עליהם חתמה עם העירייה. לכן, כל עוד לא תעמוד המדינה בהתחייבויותיה לתשתיות לאומיות בסיסיות של מים, חשמל, ביוב, ניקוז, תחבורה, מוסדות ציבור, מבני חינוך ועוד, לא תוכל העירייה לאפשר קידום של בנייה חדשה".

כידוע, לתכנית הבנייה הובעה התנגדות גם מצד תושבי השכונות הצפוניות של הרצליה ומאגודת התעופה הכללית.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן