המדור "הפינה שיפוטכם" חוזר והפעם עם נושא שאותו אנו מלווים בשרון און ליין מחודש נובמבר האחרון.

אז העלנו לראשונה את טענותיהם של דיירי הבית המשותף ברחוב י.ל. ברוך 36 בהרצליה הירוקה ושכניהם, הטוענים שהם מתגוררים ליד מזבלה וזאת בעקבות עמדה לאיסוף גזם ופסולת יבשה הסמוכה לביתם, שברוב ימות השבוע מלאה בלכלוך, פסולת וזבל, בלי קשר בכלל ליום הפינוי.

בחודש נובמבר השיבה העירייה לפנייתנו כי נושא העברת העמדה תיבחן על ידי הגורמים המקצועיים. מדובר כמובן בתשובה לקונית ולא נתפלא אם בכלל לא התקיימה שום בדיקה בנושא.

ארבעה חודשים מאוחר יותר העלנו שוב את הסוגייה לאחר שתושבים טענו כי העירייה לא אספה את הלכלוך והתעלמה מפניותיהם. עברו עוד חמישה חודשים ומתברר ששום דבר לא השתנה כפי שמספרת סוניה רוסו, ממובילת מאבק הדיירים: "כל התלונות שהעברנו לעירייה וכל הכתבות אצלכם ושום דבר לא עזר. העירייה לא מוכנה להעביר את נקודת האיסוף מליד הבית שלנו. אנחנו ותושבים המתגוררים בסמיכות לנו, ממשיכים לסבול במראות של ערמות פסולת ולכלוך כמעט בכל ימי השבוע. צריך לציין שזאת פתחה של חורשה שגם מלא בצואת כלבים. לא ברור לנו מדוע העירייה מתעקשת שלא להיענות לבקשה שלנו, אבל כנראה שנגזר גורלנו לגור ליד מזבלה ולעירייה זה לא מפריע בכלל. זאת בושה ותעודת עניות לעיר כמו הרצליה בסוף שנת 2021".

רוסו מציינת כי כל פניותיהם לעירייה לא הועילו: "חשוב לציין שהשכנים ממול החורשה והמזבלה לא פותחים את המרפסות כי המזבלה מולם. הם גם פנו לעירייה ששלחו פקח שאמר שיטפלו בזה אבל כמו שאתם רואים, שום דבר לא השתנה".

עיריית הרצליה בחרה שלא להגיב לכתבה.

יש לכם מה לומר בתחומי חזות העיר, איכות הסביבה או תחבורה? אנחנו מחכים לפניות שלכם למייל: sharon@sharonline.co.il


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן