תושבים בבניין המשותף ברחוב י.ל.ברוך 36 בהרצליה הירוקה לא מבינים מדוע העירייה מתירה זריקת פסולת בעמדה מסודרת ליד ביתם, דבר המהווה מפגעים של ריח ואסתטיקה בכל ימות השבוע. התושבים מיואשים: "אנחנו דורשים מהעירייה להעתיק את העמדה הזאת אבל אף אחד ממילא לא מקשיב ולא סופר אותנו". העירייה: "התלונה הועברה לבדיקת הגורמים המקצועיים"

שרון יונתן

לתושבי הבניין ברחוב י.ל.ברוך 36 בהרצליה הירוקה והסובבים אותו פשוט נמאס. נמאס להם לגור בסמוך למקום איסוף פסולת גזם מסודר שתמיד מלא בפסולת, לכלוך וזבל (בתמונה). נמאס להם מהריחות הלא נעימים והמראה הלא סימפטי בלשון המעטה.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

סוניה רוסו, תושבת הבניין מזה עשר שנים, סיפרה ל"שרון און ליין": "לפני 8 שנים בערך בנתה העירייה עמדה מבטון לאיסוף פסולת גזם ממש בסמוך לגדר החיה של הבניין שלנו, מאחר שלידנו יש מעין שטח פתוח של חורשה. מדובר בנקודת איסוף שנועדה לפסולת יבשה וגזם לאיסוף ביום שני, אבל היא מלאה כמעט כל השבוע. כבר לאחר האיסוף ביום שני היא מתחילה להתמלא בכל מה שיש: גזם, קרטונים, ציוד ביתי שאנשים זורקים, רהיטים ישנים, אריזות של מזגנים ובעצם הכל מהכל, גם שקיות פסולת ביתית נזרקות שם. ולא רק תושבי הרחוב זורקים שם הכל, אלא גם תושבים מכל האזור. התחושה שלנו שאנחנו חיים בתוך מזבלה עם ריח נוראי ומראה לא נעים לעין. גם השכנים ממול יושבים ורואים מזבלה במקום חורשה יפה".

אשפה ברחובות הרצליה
הלכלוך והפסולת ברחוב י.ל. ברוך 36 – התושבים מיואשים

לדבריה, היא נאלצת לפנות באופן תמידי למוקד העירוני: "לצערי, כבר מכירים אותי במוקד וישר מזהים אותי. מדי פעם מגיעים לאסוף לאחר שאני מתלוננת אבל בדרך כלל לא והזבל נערם ונערם עד יום שני הבא וכך חוזר חלילה כל שבוע. גם התושבים שגרים בבניין ממול סובלים ממראה תמידי של פסולת מול הבית ואני שואלת, למה זה מגיע לנו? איך שמים עמדה כזאת בסמוך לבתים ובעצם כביכול מזמינים את כל התושבים לזרוק את הפסולת לידנו. אפילו אין שלט שמתריע שיום האיסוף הוא יום שני ושתתבצע אכיפה".

סוניה מתארת את תחושת השכנים: "אנחנו מרגישים רע מאוד עם זה ולא מוכנים להמשיך לחיות בתוך המזבלה הזאת. אנחנו דורשים מהעירייה להעתיק את העמדה הזאת, אבל אף אחד ממילא לא מקשיב ולא סופר אותנו. לפני הבחירות אמרו שיהיה בסדר ויסלקו את זה משם, אבל כמובן שלא קרה שום דבר. אנחנו פשוט מיואשים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "התלונה הועברה לבדיקת הגורמים המקצועיים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן