חברת "נתיבי ישראל" פרסמה היום את המכרז להקמת רמפת הכניסה לשכונת מורשה מכביש 4 ורמפת היציאה ממורשה לכביש 5. ראש העירייה: "מברך על ההחלטה. מחכה לראות את מסמכי המכרז". סגנו יעקב קורצקי: "הפרויקט יצמצם משמעותית את עומסי התנועה והפקקים בכל חלקי העיר ובכך ישפר את איכות החיים של כלל התושבים"

 

שרון יונתן

התקדמות לפתרון בעיית התעבורה בשכונת מורשה ברמת השרון: "נתיבי ישראל", החברה הלאומית לתשתיות תחבורה, פרסמה היום את המכרז להקמת רמפות הכניסה והיציאה לשכונת מורשה והחוצה ממנה כחלק ממכרז של תוספת נתיב תחבורה ציבורית בכביש 5. על פי התכנית, רמפת הכניסה לרמת השרון תהיה מכיוון כביש 4 לכיוון דרום, כאשר כביש הכניסה יתחבר לכביש שכבר נסלל בקרבת סופר "יוחננוף" ברחוב החרושת (בתמונה) ואילוכביש היציאה לכביש 5 יהיה לכיוון מערב בלבד.

קבלו 25% הנחה* על מגוון מותגי הנעלה. וגם: בדיקת התאמה למדרסים ללא עלות!

בכתבה שפרסמנו ב"שרון און ליין" לפני כחודשיים וחצי הצהירו במשרד התחבורה כי המכרז יצא ברבעון האחרון של 2020, דבר שכאמור אכן קרה. יחד עם זאת, ציינו במשרד כי הרמפות יפתחו בעוד כשנתיים, ברבעון השלישי של 2022. האם בחברת "נתיבי ישראל" יצליחו לעמוד במועד זה? בפרטי המכרז צוין בסעיף "תקופת ביצוע הפרויקט" כי הפרויקט כולו יוכל להתבצע עד 43 חודשים מיום הוצאת צו התחלת העבודה.

ראש העירייה, אבי גרובר, אמר היום: "אני מברך על ההחלטה, אך יחד עם זאת אנחנו מחכים לראות את מסמכי המכרז על מנת להבטיח שהרמפות החדשות יבנו באופן המיטבי לתושבי רמת השרון".

סגן ראש העירייה, יעקב קורצקי, שעומל מספר שנים על קידום הפרויקט ולצורך כך נפגש לפני כשנתיים וחצי עם שר התחבורה לשעבר, ישראל כ"ץ, כתב היום בדף הפייסבוק שלו: "אני שמח לבשר לכם הודעה חשובה ומשמחת במיוחד עבור תושבי שכונת מורשה בפרט ורמת השרון בכלל: בשעה טובה ומוצלחת יצא היום (סוף סוף…) המכרז של הרמפות ביציאה המזרחית של העיר. המכרז יצא לאחר עבודה רבה ומאומצת של ראש העיר, אבי גרובר, ושלי מול  המשרדים הרלוונטים ולאחר שפעלתי לילות כימים, והפעלתי את קשריי הענפים במשרדי הממשלה הרלוונטים לטובת קידום הפרויקט".

קורצקי מוסיף: "מדובר בפרויקט מורכב, מהגדולים שנעשו באזור והגענו לשלב הזה, לאחר ימים ולילות ארוכים ואין סוף ישיבות מול שר התחבורה ותשתיות דאז ישראל כץ והצוותים המקצועיים, ששלוחה להם כאן תודה ענקית. האור הירוק שניתן היום עם פרסום המכרז, יביא לשינוי דרמטי בשטח ויצמצם משמעותית את עומסי התנועה והפקקים בכל חלקי העיר ובכך ישפר את איכות החיים של כלל התושבים".

.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן