ראש העירייה התייחס בישיבת המועצה אתמול להחלטתו לבצע בעמותת בני הרצליה ארגון מחדש: "אחרי 35 שנים הגיע הזמן לעשות בארגון הזה רביזיה". את הצעתו יציג בפני מועצת העיר בקרוב

שרון יונתן

שלוש שעות לאחר שהבטיח להורי שחקני הכדורסל כי מחירי הרישום לעונה הקרובה יהיו זהים לאלו שהיו בשנה שעברה, כפי שפרסמנו אמש בלעדית ב"שרון און ליין", הצהיר ראש העירייה, משה פדלון, בישיבת מועצת העיר כי מחירי כל החוגים והפעילות הספורטיבית בכל הענפים בבני הרצליה ישארו זהים לאלו שהיו בשנה שעברה. בנוסף הצהיר כי בכוונתו לעשות בעמותה תכנית לארגון מחדש אותה יציג בקרוב במועצת העיר ובדירקטוריון העמותה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

הדיון במועצה עלה בעקבות הצעה לסדר של חבר המועצה יריב פישר שבה הציע כי לאור המציאות הקיימת תעביר העירייה לבני הרצליה תקציב העומד על 3-4 מליון שקלים לטובת הורדת מחירי החוגים וסיוע להורים.

פישר, המכהן גם כחבר דירקטוריון בני הרצליה, חזר בישיבה על דברים שאמר בעבר: "סוכם כבר לפני שנה לעשות עבודת מטה ולהתייעל בקיצוץ עלויות אבל שום דבר לא קרה. הברדק בתוך בני הרצליה חוגג ואין דוגמא אישית. לא יתכן שמדריכים ומאמנים יוצאים לחל"ת ובעלי תפקידים אחרים לא. משפחה ממוצעת משלמת מעל 12 אלף שקלים בשנה לחוגים בעיר וזה מטורף. עיריית הרצליה חייבת לעזור ולסבסד חלק ניכר מהמס שאנחנו משלמים כל חודש. חייבים לסבסד את הפעילות כמו שעושים בערים אחרות. חיסכון של 500 שקל למשפחה זה משמעותי ביותר. אני מברך את הדברים שאמרת בהפגנת הורי הכדורסל אבל זה נראה כמו זריקה מהמותן".

פדלון קטע את דבריו של פישר ואמר בנחרצות: "זאת לא זריקה מהמותן. בחודשים האחרונים ובמיוחד בחודש האחרון אני מזהה מצוקות וירידה ברמת החיים. המציאות השתנתה ולכן נתתי הנחייה לחזור למחירים של 2019. ההורים לא צריכים לשלם על חשבון גירעון העמותה".

מאחר ועופר לוי, סגן ראש העירייה ויו"ר דירקטוריון בני הרצליה, לא נכח בישיבה בשל האבל על אביו שנפטר, ביקש פדלון שלא לקיים דיון בנושא והבטיח שבעוד שבועיים תתכנס המועצה לישיבה ובה הוא יציג את תכניתו המלאה: "אני בא עם הצעה מהפכנית. הגיע הזמן, אחרי 35 שנים, לעשות בארגון הזה רביזיה ולחשב מסלול מחדש. אולי צריך להגדיל את תקציב ועדת ההנחות. יש 30 נושאים שרשמתי לעצמי לטיפול בעמותה. אין לי כוונה לחלק עכשיו כסף אבל בהחלט יש לי כוונה להביא תכנית רצינית שעליה אעבוד עם מנכ"ל העיריה, סגן ראש העירייה וצוות חיצוני. כראש רשות אני לוקח את הנושא באופן אישי. הילדים חשובים לנו ואין סיבה להפסיק את החלומות בגלל אי יכולת לעמוד בתשלום".

פדלון לא רצה לדבר על תכניתו אבל רמז לגביה ניתן אולי להבין מדבריו הקצרים: "לי מפריע שאני צריך לסבסד ילד מת"א ב-25 שקלים בשייט וילד מהרצליה אני צריך לסבסד אותו ב-500. שחולדאי יממן את הילד בת"א, למה אני צריך לממן אותו? את הכסף הזה אני אביא לילד בהרצליה".

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

פישר וחבר המועצה יונתן יעקובוביץ', שגם הוא חבר בדירקטוריון העמותה, ביקשו להיות חלק מהצוות שיגבש את התכנית. פדלון אמר כי ישמח לשמוע את דעותיהם של השניים ושל חברת המועצה דנה אורן ינאי והבטיח כי יטפל בנושא במהרה. "תנו לי להציג את התכנית שלי. אחרי ברכת דרך של מועצה היא תובא לאישור הדירקטוריון. אני הולך לבצע טיפול שורש מעמיק בבני הרצליה". בשל דבריו של פדלון, הסיר פישר את הצעתו מסדר היום והיום אמר: "הנהלת העיר חייבת לשים את בני הרצליה בראש סדר העדיפויות ואני שמח שמועצת העיר קיבלה את הצעתי ותגיש בתוך שבועיים תכנית מלאה בנושא כולל סבסוד חוגים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן