ליהיא רז, מתעמלת המכשירים, מרמת השרון, תייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בפריז בקיץ 2024. זו פעם שנייה שליהיא משתתפת במשחקים האולימפיים, לאחר שייצגה את ישראל גם בטוקיו 2020.

המתעמלת ליהיא רז

ליהיא רז. צילום: באדיבות איגוד ההתעמלות בישראל

רז, בת 20, מתגוררת ברמת השרון ומתעמלת באגודת א.ס רמה"ש. ליהיא תייצג את ישראל במסגרת היותה חלק מנבחרת ישראל מכשירים בנות באיגוד ההתעמלות, ותחת הדרכתה של המאמנת מורן קלפנר.

ליהיא השיגה את הקריטריון לפריז, במסגרת השתתפותה בתחילת החודש באליפות העולם שהתקיימה באנטוורפן, בלגיה. בין הישגיה הבולטים של ליהיא בשנים האחרונות: מדליית ארד במכשיר הקרקע אליפות אירופה 2020; השתתפה בגמר אליפות אירופה קרב רב 2021; גמר קפיצות אליפות אירופה ועולם 2022; ייצגה את ישראל המשחקים האולימפיים 2021 בטוקיו; אלופת ישראל 2019-2023 ואלופת המכביה ה21. כמו כן, בשנת 2021 ליהיא נבחרה לרשימת 30 הצעירים המבטיחים של המגזין היוקרתי פורבס ישראל.

ליהיא נולדה בארצות הברית, עלתה לארץ עם משפחתה בגיל חודשיים ומאז מתגוררת ברמת השרון עם הוריה ושתי אחיותיה. ליהיא סיימה לימודים בהצטיינות יתרה בתיכון אלון רמת השרון, במוגבר כימיה ומדעי המחשב.

היא החלה את הקריירה הספורטיבית כבר בגיל 6. כשהייתה בת 12 נכנסה למסלול האולימפי ומאז היא מתאמנת יום יום עם המאמנת שלה מורן קלפנר. בגיל 14, בהיותה מתעמלת צעירה, זכתה בעיטור המשמעותי הראשון בתחרות שהתקיימה במסגרת תחרויות המכביה.

ליהיא רז מתאמנת בתקופה זו על פי תוכנית אימונים מיוחדת במטרה להגיע מוכנה ככל האפשר למשחקים האולימפיים. "מאז שאני קטנה למדתי להציב לעצמי מטרה ולהשיג אותה בעבודה קשה. אני מתאמנת קשה ובאופן אינטנסיבי, אימונים שכוללים גם תזונה מיוחדת, טיפולים פיזיותראפיים ומנטליים כדי להגיע מוכנה לתחרות ואני רוצה להאמין שאייצג את ישראל בכבוד הראוי לה.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

"ההתעמלות לאורך השנים נתנה לי את הכלים להתמודד עם הלחץ ואני לומדת לנהל את הזמן עם הרבה משמעת עצמית".

שרית שנער, מנכ"לית איגוד ההתעמלות: "ליהיא היא מתעמלת בולטת וחזקה בנבחרת ישראל ומסבה לאיגוד ההתעמלות ולישראל גאווה רבה. כולי תקווה שמתעמלות הדור הצעיר יקבלו השראה מליהיא וילכו בעקבותיה – ימצאו עניין בענף הספורטיבי המופלא הזה ויהוו את הדור הבא של נציגינו בתחרויות עולמיות".

ליהיא רז. עמידת ידיים

ליהיא רז. צילום: באדיבות איגוד ההתעמלות בישראל


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן