סיבה לגאווה מקומית: ליהיא רז, מתעמלת המכשירים המוכשרת והצעירה מרמת השרון, שרק בעוד חודשיים תהיה בת 18, סיימה לפני זמן קצר את תחרות המוקדמות באולימפיאדת טוקיו לאחר סדרת תרגילים מרשימים ביותר.

ליהיא פתחה את המוקדמות עם תרגיל לא רע על המקבילים המדורגים אבל לצערה מעדה בנחיתה, דבר שפגע משמעותית בציון שקיבלה (11.7), כאשר בדרך כלל היא מקבלת במכשיר זה ציונים גבוהים יותר.

אבל לא אחת כמו ליהיא, פייטרית בנשמה, תיתן לתרגיל זה להוריד אותה ובעזרת המאמנת שיר סולומון, הנמצאת איתה בתחרות, היא עלתה לתרגיל הקורה, המכשיר הפחות חזק שלה. ליהיא הוכיחה כי שכחה את המעידה מהתרגיל הקודם, הפגינה יכולת טובה מבלי ליפול מהקורה, דבר שקרה למתעמלות טובות ממנה, וסיימה עם ציון מכובד של 12.066.

ליהיא רז בתרגיל קפיצות - אולימפיאדת טוקיו 2020. צילום מתוך שידור ערוץ הספורט (5)

ליהיא רז באוויר. גאווה גדולה

התרגיל השלישי היה הקרקע, שם הפגינה ליהיא את כישורים הרבים תוך תצוגת תרגיל מדויק ונטול טעויות. היא קיבלה ציון 12.4 ונראתה מרוצה מאוד.

התרגיל האחרון היה הקפיצות, המכשיר החזק ביותר של ליהיא. וכמו גדולה היא נתנה תרגיל מושלם וזכתה לציון 14.233. בקפיצה השניה, שנועדה לשיפור ציון על המכשיר בלבד, זכתה לציון נמוך יותר של 13.566. בסיום התרגילים דורגה במקום ה- 12 והזמני בקפיצות.

מורן קלפנר, המאמנת הראשית של ליהיא, שנאלצה להישאר בבית בשל סיבות אישיות, אמרה בתום התרגילים כי אלמלא הייתה מועדת בנחיתה בתרגיל המקבילים, הייתה ליהיא מעפילה לגמר הקרב רב שימנה 24 מתעלמות.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

קלפנר סיכמה בהתרגשות את הופעתה של ליהיא: "ליהיא נתנה עוד הופעה מכובדת ומוצלחת. במכשיר הראשון היא לא עמדה בלחץ אבל התאפסה והמשיכה מעולה. חששתי שהיא לא תצליח להתגבר על הטעות במקבילים ותיקח את זה איתה הלאה לשאר המכשירים אבל היא התגברה על זה ובגדול. בתרגיל הקפיצות היא עוד תביא הרבה מדליות ותארים בהמשך הדרך. התרגשתי בצורה שלא תיאמן ונתתי לדמעות לפרוץ החוצה. אני לא יכולה לתאר כמה אני גאה בה".

ליהיא רז בתרגיל קפיצות - אולימפיאדת טוקיו 2020. צילום מתוך שידור ערוץ הספורט (5)

ליהיא רז. הופעה מרשימה


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן