כך אומרים דיירי הבתים המשותפים הישנים ברחוב ההגנה 57 – 59 לנוכח הטענות כי פרויקט הפינוי בינוי המתוכנן יפגע במרקם האזור ויגרום לבעיות תעבורה ברחוב ההגנה. "נעשה ניסיון לייצר פאניקה בשכונה כאילו הפרויקט שלנו יגרום אסון תחבורתי ויסכן חיי ילדים", הם זועמים ומסבירים מדוע הדברים אינם נכונים

שרון יונתן

לדיירי הבתים המשותפים ברחוב ההגנה 57 – 59 נמאס. נמאס להם לשמוע מכל כיוון שפרויקט הפינוי בינוי, שאמור לשפר משמעותית את תנאי מגוריהם, תקוע כמו עצם בגרון לשכנים מסביב ולהורי בית הספר יוחנני, הנמצא בסמוך אליהם כפי שפרסמנו לאחרונה.

על פי התכנית, שאותה מנסים לקדם הדיירים מזה מספר שנים, אמורים להיהרס שני הבתים הישנים (בתמונה) בני 3.5 קומות, המכילים 12 יחידות דיור בכל בניין, ובמקומם אמורים להיבנות ארבעה בתים חדשים: שניים עם 14 דירות כל אחד (לכיוון צפון) ושניים עם 16 דירות כל אחד (בניינים פנימיים מהרחוב).

במענה לכתבות האחרונות אומרים נציגי הדיירים ל"שרון און ליין": "הגענו לרגע שלא ניתן עוד לשתוק אל מול מתקפה חסרת תקדים בכתבות שפורסמו לאחרונה ליצירת לחץ ציבורי כנגד הפרויקט שלנו, תוך יצירת אווירת "סוף העולם" חסרת פרופורציות, שמשמעותה סיכון חיינו וחיי ילדינו אם פרויקט התמ"א לא יאושר. נעשה ניסיון לייצר פאניקה בשכונה כאילו הפרויקט שלנו יגרום אסון תחבורתי ויסכן חיי ילדים".

נציגי הדיירים גורסים מדוע הטענות על עומס תעבורתי ברחוב ההגנה לא נכונות: "סקרי התנועה המקצועיים שנערכו והנתונים מלמדים אחרת. העומס ברחוב הינו רק כעשרים דקות בכל יום סמוך לשעה שמונה ומעט לאחריה, ולכן כבר מהטעם הזה ברור שמדובר בפופוליזם. כל אדם סביר מבין שלא כל הרכבים יצאו מחניון הבניין בדיוק באותן עשרים דקות. הבניין אף ממוקם עשרות מטרים אחרי שער בית הספר ולרכבים היוצאים ממנו (גם כיום) יש עוד מרחק קצר בלבד ליציאה מהרחוב. לא יווצר גם סיכון לילדים הצועדים לבית הספר, טענה המופרכת לכשעצמה, שכן כפי שהמצב גם כיום, הם צועדים על המדרכה המזרחית ברחוב ולא זו הצמודה לשער היציאה מהחניון שלנו. בכל הרצינות, כך לא נוצר עומס תחבורתי. גם חוות הדעת המקצועיות של העירייה (כולל סקר תנועה שנערך בחודש יוני האחרון) קובעות שתוספת הדירות בפרויקט זניחה ליצירת עומס והן מפריכות את טענות המתנגדים".

הדיירים אף טוענים כי בעקבות הפרויקט יגדל מספר החניות ברחוב ההגנה: "יתרה מזו, הפרויקט יקטין את העומס ברחוב, שכן יתפנו מקומות חניה רבים בשל החניה התת קרקעית שתיבנה לדיירים, דבר שיאפשר למעלה מ- 12 מקומות חניה בצד המדרכה להורדת הילדים בבטחה. זה אסון תחבורתי? סיכון חיי אדם? בדיוק ההיפך".

הדיירים: אנו מצפים שהפרויקט יאושר

הדיירים גם שוללים את הטענה כאילו מדובר בפרויקט מנקר עיניים: "גם לגבי חלוקת המבנים נעשו ניסיון ליצור רושם כאילו מדובר בפרויקט גרנדיוזי להוספת מספר עצום של דירות. חבל שגם כאן לא דבקו בעובדות. כיום קיימים שני בניינים בני 24 דירות ובמקומם מתוכננים 4 בניינים דקי גזרה (2 דירות בקומה) במגרש בעל צורה מיוחדת (כמו האות ר). בסה"כ מדובר על תוספת של 18 דירות לכל אחד משני הבניינים הקיימים היום, בהתאם למותר על פי התב"ע והתמ"א. זו תוספת הדירות שאושרה גם בפרויקטים אחרים בעיר לרבות ברחוב הדר, ואנו בטוחים שוועדת המשנה לא תפלה אותנו בעניין זה. להם מותר ולנו לא? הרי החוק שווה לכולם".

הדיירים מתייחסים לשתי נקודות נוספות שעלו על הפרק: "בכל הקשור לוילות הצמודות למגרש שלנו, הרי שהטענות בעניין זה נדחו על ידי ועדת המשנה בפרויקט הדר 46-48 הצמוד אלינו, ולכן אין כל סיבה שלא יהיה כך גם בענייננו. החוק והפסיקה לא השתנו מאז. גם לעניין המקומות בבית הספר יוחנני, יש פתרון ברור ואפשר לראותו ב"תוכנית האסטרטגית להתחדשות עירונית במרכז העיר" שמפורסמת באתר העירייה. וממילא בהתאם לתקנים הרלבנטיים מדובר בתוספת של מספר ילדים זניח לבית הספר".

הדיירים מסכמים: "נופתע מאוד אם הפרויקט לא יאושר, זו תהיה רעידת אדמה של ממש, תרתי משמע, עם גלי הדף לא רק בהרצליה אלא כלל ארציים. אנו מצפים בכליון עיניים שחברי הועדה לתכנון ובניה יעשו את מה שנכון וצודק, ייצמדו לחוות הדעת המקצועיות, יתעלמו מרעשי הרקע, ויאשרו את הפרויקט מציל החיים הזה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן