חלק מבעלי הקרקעות בתכנית, המיוצגים על ידי משרד עו"ד שוב ושות', טוענים שהצפיפות במתחם נמוכה מאוד וניתן להגדיל את זכויות הבנייה ולבנות יותר דירות

שרון יונתן

צילום הדמייה: קייזר אדריכלים

בעלי קרקעות במתחם "חוף התכלת" בהרצליה (בתמונה) מתארגנים להגשת התנגדויות לתוכנית שהופקדה לפני חודשיים בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב. חלק מבעלי הקרקעות, המיוצגים על ידי משרד עו"ד שוב ושות', מחזיקים בעשרות דונמים במתחם והם טוענים שהתוכנית הגדירה זכויות מאוד נמוכות בקרקע ביחס לתוכניות אחרות במרכז הארץ ובהתייחס לכוונת מנהל התכנון לצופף את הבנייה באיזורי הביקוש ולכן יבקשו במסגרת ההתנגדויות להגדיל את זכויות הבנייה.

תוכנית חוף התכלת (הר/2200 א’) מקודמת על ידי עיריית הרצליה, ותוכננה על ידי אדריכל דני קייזר. לאחר עשור של דיונים התוכנית הופקדה לפני חודשיים בוועדה המחוזית להתנגדויות לאחר שתוקנה ע"י עיריית הרצליה בחודש מאי האחרון. התוכנית משתרעת על שטח של כ-2,000 דונם מצפון לגבול עם ת"א, מערב לכביש 2 עד הים ודרומית לאזור התעשייה בהרצליה. התוכנית כוללת בניית כ-12,500 יח"ד במבני מגורים בגבהים שונים: בנייה נמוכה יחסית ומדורגת של 6-8 קומות מכיוון מערב (חוף הים) לכיוון מזרח (כביש 2), ושילוב של בנייה גבוהה יותר שגם היא מדורגת מ-8 קומות ועד ל-30 קומות באזור התעסוקה בחלקה המזרחי.

כמו כן, יכלול הרובע בניית 512 אלף מ"ר לתעסוקה, 134 אלף מ"ר למלונאות ו-69 אלף מ"ר למסחר. התוכנית המתוקנת מחלקת את המתחם לשלושה מתחמים תכנון איחוד וחלוקה, במקום שבעה שהיו קודם לכן. שלושה מתחמים יכללו את שטחי הבנייה ושטחי הציבור והקצאת זכויות הבניה ומתחם נוסף ישמש להקמת מתקנים טכניים.

חלק מבעלי הקרקעות הפרטיים, באמצעות עו"ד שמואל שוב ונעמה שיף ממשרד שוב ושות', התאגדו יחדיו כדי להגיש התנגדות לתוכנית ולדרוש חלוקה הוגנת יותר של הזכויות במתחם שנחשב לאחד המתחמים המבוקשים ביותר למגורים בישראל.

עו"ד נעמה שיף: "התארגנות להגשת התנגדות משותפת תאפשר לבעלי הקרקעות להשמיע קולם מול הוועדה המחוזית ולקצר תהליכים שאחרת היו נמשכים שנים ארוכות, כפי שראינו בתוכנית זו וגם בתוכניות אחרות במתחמים מרובי בעלי קרקע פרטיים כמו במתחם 3700 בצפון מערב תל אביב שבו רק הליך הדיון בהתנגדויות לתוכניות המפורטות נמשך כבר שנתיים. הדרך לבנייה במתחם 'חוף התכלת' עדיין ארוכה – לאחר אישור התוכנית הכוללנית יש לאשר תוכניות איחוד וחלוקה מפורטות שצפויות כולן לעורר מספר רב של התנגדויות, ולכן פעולה משותפת של בעלי הקרקעות כקבוצה תסייע להם לקדם את הבנייה מהר יותר".

עורכת דין נעמה שיף
עו"ד נעמה שיף. מייצגת את בעלי הקרקעות

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן