תכנית חוף התכלת אושרה להפקדה

מדובר ברובע עירוני חדש וגדול בשטחה המערבי של הרצליה (ממערב לכביש החוף ומדרום לאזור התעשייה) שיכלול 12,500 יח"ד, 2,000 חדרי מלון, שטחי ציבור, תעסוקה ומסחר, 690 דונם של פארק חופי וכ-130 דונם של שטחים פתוחים

שרון יונתן

צילומי הדמייה: קייזר אדריכלים

טלי למדן יועצת נדל"ן

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב, בראשות אדר' דניאלה פוסק, אישרה להפקדה אתמול (שני) את תוכנית 'חוף התכלת' (בתמונה) – הקמת רובע עירוני חדש בדרום-מערב הרצליה. גבולות הרובע הם: בדרום- תוכנית תא/3700 בתל אביב (רובע עירוני בצפון-מערב תל אביב), במזרח – כביש 2 ודרך ישעיהו לייבוביץ', בצפון – רחוב אבא אבן, במערב- המרינה וקו המצוק הכורכרי לאורך חוף הים. גודלו של הרובע העירוני החדש כ-2,000 דונם ומהווה כ-10% מהשטח המוניציפאלי של הרצליה. רוב שטחו של הרובע הינו בבעלות פרטית, ויתר השטחים בבעלות רשות מקרקעי ישראל ועיריית הרצליה. הרובע מחולק ל-3 מתחמי תכנון בהם יקודמו תכניות מפורטות.

הרובע החדש כולל 12,500 יחידות דיור במבני מגורים בגבהים שונים: בנייה נמוכה יחסית ומדורגת של 6-8 קומות מכיוון מערב (חוף הים) לכיוון מזרח (כביש 2), ושילוב של בנייה גבוהה יותר שגם היא מדורגת מ-8 קומות ועד ל-30 קומות באזור התעסוקה בחלקה המזרחי.

הדמיה של חוף התכלת בהרצליה
רחוב מודרני בפרויקט "חוף התכלת"

בנוסף ליחידות הדיור, כולל הרובע כ-640,000 מ"ר שטחים למבני ציבור מקומיים וכלל עירוניים, כ-680,000 מ"ר שטחי תעסוקה, כ-30,000 מ"ר שטחי מסחר, כ-2,000 חדרי מלון, 690 דונם של פארק חופי בנוסף לכ-130 דונם שטחים פתוחים, לרבות פארק ארכיאולוגי וטבע עירוני בתל מיכל. כמו כן,  מערך שבילים עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים המאפשר בין היתר, את נגישותו של הרובע אל טיילת החוף וחוף הים. זאת, תוך הישענות על תוואי הקו הירוק של הרכבת הקלה. התוכנית להקמת הרובע מציעה בין השאר אזור תעסוקה לאורך כביש 2.

הרובע יכלול מגוון שטחים ציבוריים ובהם פארק משמעותי בחלקה המערבי: כאמור, הפארק החופי הכולל את הפארק הארכאולוגי 'תל מיכל' המשתרע על שטח כולל של 690 דונם, זאת בנוסף לכ-130 דונם של שטחים ירוקים. שטחים פתוחים אלו יוצרים חיבור של חלקי השכונה, דרך הפארקים המשמעותיים בחלקה המערבי ועד לחוף הים. עוד בהיבט הסביבתי, הושם דגש על ניהול מי נגר באמצעות שטחים יעודיים לאיגום והשהיית מי נגר.

הדמיה של חוף התכלת בהרצליה
פרויקט "חוף התכלת" : שילוב של מגורים ושטחים ירוקים

בהתאם לסמיכות לקו הרכבת הקלה (הקו הירוק) ושירות התחבורה הציבורית המשלים, מוצע תקן חנייה מופחת ופרוגרסיבי במטרה להפחית משמעותית את השימוש ברכב פרטי.

ענת, דני ובן רז לוגשי - משפחת רז נדל"ן

מתכננת מחוז תל אביב במינהל התכנון, אדר' חוה ארליך-רוגינסקי ציינה: "הרובע העירוני החדש מהווה חלק משמעותי להשלמת הרצף של תוכניות גדולות במערב מטרופולין גוש דן, לתוספת של עשרות אלפי יחידות באזורי הביקוש המרכזיים. הרובע כולל הקצאת שטח לפארק חופי רחב ידיים ומגרשים לתשתיות, בינוי מרקמי ומגדלי, הוא נשען על הקו הירוק שנמצא בהקמה".

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" הרצליה לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" רמת השרון לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של "שרון און ליין" כפר שמריהו לחץ כאן

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

להצטרפות לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

One thought on “תכנית חוף התכלת אושרה להפקדה”

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.