ההחלטה על קניית דירה היא מההחלטות הכי משמעותיות בחיים ולאחר ההחלטה מתחיל תהליך מורכב מאוד – בכל שלב אנו רוצים לוודא כי אנו עושים את הצעד הנכון עבור המשפחה שלנו, הילדים, העתיד שלנו. כשקונים או מוכרים  דירה אנחנו משתדלים לעשות כמה שפחות טעויות וגם כמה שפחות הוצאות מיותרות.

אחת ההחלטות שעומדת על הפרק היא האם כדאי להשתמש בשירותי מתווך ובנקודה זו פנינו לורד נחום, יועצת נדל"ן עתירת ניסיון מהרצליה.

הירוקה, המערבית? ורד נחום 054-767-7714

ורד, מהי נקודת המוצא למוכר\קונה כאשר מדובר בתיווך?

"ראשית, כדאי להבין שהעסקת מתווך, הן בקנייה והן במכירה, מביאה אל שולחן העסקה צד שלישי, עניין קריטי כאשר מדובר במו"מ. המתווך מהווה את הצד היעיל, המנוטרל רגשית והוא מתווך (לא רק במובן המקצועי) בין המוכרים והקונים בצורה הטובה ביותר".

איזה מתווך הכי כדאי לי, כמוכר או קונה, להעסיק?

"לפני כל דבר אחר, וזה נכון גם למוכרים וגם לקונים, יש לשים לב ולבדוק כי המתווך הוא בעל רישיון בתוקף. בישראל קיים "חוק המתווכים במקרקעין", המגדיר את גבולות העיסוק של העוסקים בו וכולנו מחויבים אליו. המחשבה שלפיה האחוזים שגובה המתווך מייקרים את מחיר הדירה – מוטעה. התיווך , בסופו של התהליך המורכב חוסך הרבה כסף או זמן ששווה כסף. מלקוחות שלי אני שומעת כי מי שקונה "מהשוק החופשי" בפעם הראשונה לא יחזור על כך כי שילמו יותר ממה שהיו משלמים אם מתווך היה עובד עבורם בעסקה. מוכר חכם, בדיוק כמו קונה חכם, פונה לאיש מקצוע שמבין בשוק האזורי כולו וילווה אותו לאורך התהליך. מכאן, כדאי לפרט ולהבחין בין העסקת מתווך כקונה וכמוכר".

אם אני הקונה, מה היתרונות בהעסקת מתווך למציאת הדירה המושלמת עבורי ?

"ראשית, לנו כמתווכים יש היכרות עם מוכר הדירה, דבר שתמיד יכול לבוא לטובת הלקוחות בזמן המו"מ על המחיר. בנוסף, ביכולתנו לסייע לקונה למצוא את אנשי המקצוע הנכונים לייעוץ, כמו עו"ד המתמחה בתחום, ולסייע בהליכים הבירוקרטים. בנוסף, זה המקצוע שלנו, ולמתווכים יש את ההיכרות הטובה היותר עם השוק. כל הידע שלנו נרתם כדי לערוך בדיקה מעמיקה בכדי למצוא את הנכס המתאים בשביל הלקוח. כמתווכת, יש לי מגוון רחב של מקורות מידע ובאפשרותי לתת מידע מהימן שחשוב לכל לקוח ב"תפירה אישית": שירותי העירייה באזור, תוכניות מתאר, בתי ספר, גנים ועוד. לכל משפחה חשוב לשים את הדגש על דברים ונושאים אחרים. וחשוב לא פחות, חיסכון בזמן: קונה מוסר למתווך את הדרישות שלו והמתווך, שראייתו מקצועית ורחבה, חוסך הרבה זמן בדרך ההסתכלות והטיפול. ונקודה שהעתיד של המשפחה לעיתים תלוי בה לעוד זמן רב: אם הדירה נקנית להשקעה ההיכרות עם האזור מאפשרת גם הדרכה ועצה לעתיד- מה יהיה שוויה כשתרצו למכור, למי ,מתי וכמה ניתן להשכיר את הדירה ועוד".

הירוקה, המערבית? ורד נחום 054-767-7714

ואם אני המוכר ? למה לי להעסיק מתווך?

"פשוט מאוד – כמוכר, אתה צריך שיהיה ייצוג לנכס שלך. כאשר אתה לא שוכר מתווך שמייצג אותך ואת הנכס שלו, כל המתווכים שאתה בטוח שעובדים עבורך, עובדים עבור מי שמשלם להם, לא עבורך. המוכר שרוצה למקסם את העסקת המתווך צריך לפנות אליי עוד בשלב התכנון והמחשבה הראשונים, כך נוכל לתכנן ביחד את המועד הטוב ביותר ליציאה לשוק. מצב כזה יוצר מראש מיקסום העסקה, מכירה בזמן הנכון במחיר הנכון, המיוצגת על ידי  אשת מקצוע. אני, כמתווכת, מייצגת אותך ואת הדירה שלך כלפי ציבור הקונים. רק מי שקיבל עשרות שיחות ברצף מקונים פוטנציאליים לצד מתווכים אחרים, וכל זה ב- 24 שעות לאחר פרסום הדירה למכירה, מבין עד כמה כאבי ראש, זמן , ובעיקר עצבים וכסף חוסך המתווך למוכר. מתווך בעל ניסיון יודע לסנן את ה"פוטנציאליים" כבר משלב הטלפון וכך  כמתווכת במכירתה של דירה הפרטים של המכירה נשארים דיסקרטיים ולמוכר , בשיתוף איתי, יש את השליטה של מי נכנס לבית".

לסיכום, אומרת ורד נחום: "העסקת מתווך מהווה מצב בו העסקה הגדולה בחיי המשפחה מתנהלת על הצד הטוב ביותר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן