רבים מתושבי הרצליה מכירים את הסופר שהיה במשך שנים בפינת הרחובות ההגנה והעלייה השנייה בהרצליה הירוקה, אבל לאחרונה הנוף במקום השתנה – מבנה הסופר נהרס ובמקומו החלה בניית בניין משותף במסגרת פרויקט התחדשות עירונית ברחוב ההגנה 53.

בשבוע שעבר התקיים טקס חנוכת העבודות בהשתתפות בעלי הקרקע, היזמים, תושבים ובעלי סוכנות התיווך לוטוס נדל"ן, המשווקת את הפרויקט באופן בלעדי.

הבניין החדש והמיוחד מבחינה עיצובית, שתוכנן על ידי "גיא אדריכלים", יתנשא לגובה של 7 קומות ויכיל 26 יח"ד עם קומת מסחר למטה. מתחת לבניין יהיו שתי קומות חניון ומחסנים לדיירים. 6 דירות יהיו בגודל של 75 מ"ר (3 חדרים) ושאר הדירות יהיו ארבעה חדרים (100 מ"ר) וחמישה חדרים (125 מ"ר) וכמובן עוד 2 פנטהאוזים.

אבי בכר, אחד מבעלי הסופר המיתולוגי, סיפר בהתרגשות: "ההיסטוריה של המקום היא שבסביבות 1980 אבי רכש את הקרקע משיכון עובדים ובנו פה סופר שפעל עד לפני חצי שנה. בין השאר הושכר המקום במהלך השנים לקו אופ ומחסני השוק".

בעלי חברת סאני ומשחת בכר

בני משפחת בכר ובעלי חברת סאני. צילום: באדיבות לוטוס נדל"ן

על ההליך של הפיכת המקום לבניין משותף הוא מתאר כארוך ומייגע: "התחלנו בתהליך שינוי ייעוד כבר בשנת 2005 ורק בשנת 2018 חתמנו על ההסכם עם קבוצת סאני, קיבלנו את היתר הבנייה ויצאנו לדרך. אנחנו מקווים שהבנייה, שהיא שילוב של מרכז מסחרי קטן עם בניין למגורים, תהיה לרווחת התושבים. מקווים שבעוד שנתיים וחצי תראיין אותי שוב שהפרויקט יושלם. זאת תחושה טובה, סוגרים מעגל של הוריי שהיו הבעלים הראשונים. במשך כל השנים היה לנו רצון לעשות למען האוכלוסייה ועמדנו על זה שיהיו בפרויקט דירות בנות 3 חדרים המיועדות לזוגות צעירים. נותר לקוות שהפרויקט יילך בצורה חלקה ולא יהיו עיכובים".

אמיר חסיד, מבעלי קבוצת סאני, אמר: "הכרנו את משפחת בכר באמצעות איש מקצוע והגענו לקרקע כפרויקט ראשון שלנו בהרצליה. התחברנו לעיר ולשכונה והמשכנו את התהליך עם משפחת בכר שבחרה להמשיך איתנו לעסקת קומבינציה משותפת. כשנכנסו לתמונה התב"ע הושלמה ואנחנו לקחנו עלינו את הצעד הבא שזה הוצאת ההיתר מול עיריית הרצליה, שהתקבל באפריל האחרון. רצינו להתחיל את הבניה, אבל זאת שכונה מורכבת בגלל חששות לבטיחות הדיירים וילדי בית הספר יוחנני הסמוך. היינו צריכים לעמוד בבקשות ומטלות שהעירייה ביקשה מאיתנו. את הסופר הרסנו לפני כחצי שנה ולפני חודשיים החלה בניית הבניין. אנו מעריכים שבעוד כשנתיים וחצי יחל איכלוס הבניין".

אבי דלח ואמיר חסיד

אבי דלח ואמיר חסיד. צילום: באדיבות לוטוס נדל"ן

ניר אמזל, סמנכ"ל שיווק ושותף בחברה, הרחיב על חברת סאני: "החברה מתמחה ביזמות למגורים. אנו עובדים מהרצליה ועד בת ים ובעיקר בת"א. עבדנו מספר שנים גם בניו יורק שלימדה אותנו שיעורים בתכנון לרווחת הדייר עם תוספת של מחסנים, לובי, חדר ישיבות, חדר לילדים וכדומה. אנחנו מאמינים שמרבית הדיירים יהיו כאלו שיגיעו מתוך שכונת הרצליה הירוקה במעמד סוציואקונומי בינוני פלוס שירצו להתחדש בנכס חדש. המוטו שלנו זה המשכיות, גם במסורת של משפחת בכר שבנתה פה את הסופר ולכן אנו רוצים להתאים את עצמנו לדיירי השכונה הקיימת".

אבי דלח, מבעלי תיווך לוטוס נדל"ן, ביחד עם לנה חרפקובסקי, המשווקת את הפרויקט, אמר: "אנחנו נמצאים הרבה שנים בתחום ובחרו בנו לשווק את אחד הפרויקטים הנדירים מבחינת תכנון והגמר הסופי שהולך להיות פה. מה שמייחד את הבניין הוא היותו פינתי, מה שמקנה לנו שתי חזיתות לבניין. מדובר במבנה רב שימושי, גם קומת מסחר ודירות מגורים. החברה היזמית עבדה הרבה זמן על שינוי תב"ע ולצאת מהמסגרת שעיריית הרצליה נותנת. נעשה תכנון רב בתכנון הדירות כדי למקסם את החללים בדירות והכל תוך יצירת מרפסות גדולות וייחדיות: 20 מ"ר בדירת ארבעה חדרים ו- 61 מ"ר בדירות חמישה חדרים. זהו סגנון מיוחד שאנשים מתחברים אליו".

רחוב ההגנה 53 אתר בנייה

העבודות להקמת הבניין החדש. צילום: שרון יונתן


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן