דוברת ויייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, הצטרפה למפלגת "תקווה חדשה" ושובצה במקום ה- 20. וייזר מסבירה מדוע חברה דווקא לגדעון סער, סבורה כי מדובר במיקום שיתברר בהמשך כריאלי ומציינת באיזה תפקיד היא חושקת במיוחד, אם וכאשר תיכנס לכנסת ישראל

שרון יונתן

בתמונה: דוברת וייזר. צילום: ינאי יחיאל

האם לשכונה המערבית ברמת השרון יהיו בכנסת הבאה שתי נציגות? זה יקרה אם דוברת וייזר, מספר 20 ברשימת "תקווה חדשה", תיכנס לכנסת ותצטרף לח"כ מיכל שיר, תושבת רחוב למרחב בשנתיים האחרונות, שמדורגת במקום התשיעי והריאלי ברשימתו של גדעון סער.

וייזר, לשעבר יו"ר הנהגת ההורים היישובית, מכהנת כחברת מועצה מזה קצת יותר משבע שנים ומעל שנתיים גם כסגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך.

לאחרונה הפתיעה רבים, כאשר הצטרפה למפלגתו החדשה של גדעון סער "תקווה חדשה" ודורגה במיקום יחסית גבוה למצטרפת חדשה לפוליטיקה הארצית, אם כי שעל פי כל הסקרים מדובר במיקום לא ריאלי לכניסה לכנסת.

בראיון ל"שרון און ליין" מסבירה דוברת מדוע בחרה דווקא עכשיו לנסות את מזלה בפוליטיקה הארצית: "אנחנו נמצאים בנקודה קריטית בהיסטוריה של מדינת ישראל. מגפה עולמית פוגעת בנו קשות, עשרות אלפי אזרחים בקריסה כלכלית ונפשית בגלל חוסר מנהיגות וניהול לקוי של מערכת הבריאות ושל הקורונה בגלל פוליטיקה. יש חוסר אמון עמוק של הציבור בהנהגה נבחרי הציבור מנותקים מהבעיות והקשיים היום יומיים, והשסע והפילוג רק מתגברים. המדינה בכאוס ואין מנהיג שיוביל אותנו לדרך בטוחה. ולכן החלטתי להפסיק לקטר, להתגייס לתרום לשנות ולעזור כדי להחזיר את המדינה למסלול הנכון".

דוברת, מדוע חברת דווקא לגדעון סער?

"גדעון סער הוא מנהיג אמיתי ערכי ואמיץ. הוא היחידי שגילה אומץ ומנהיגות ואמר עד כאן. הוא בחר לצאת מאיזור הנוחות שלו, בניגוד לרבים שבחרו להרכין ראש בפני העריצות של ביבי ולהסיט מבט מהמציאות המשפטית והערכית של ביבי. לעומתו, סער הוא היחידי שיכול להביא תקווה למיליוני אזרחים מיואשים. רק גדעון סער יכול להביא אחדות יציבות וממלכתיות. מהסקרים רואים באופן מפורש שסער יכול להחליף את נתניהו כי הוא הכי קרוב לנתניהו מבחינת מידת ההתאמה לראשות ממשלה".

מניח שכיוונת למקום גבוה יותר ברשימה. התאכזבת ששובצת רק במקום ה- 20 והלא ריאלי?

"אני שמחה בחלקי. מערכת היחסים שלי עם סער רק בתחילתה ורק לאחר כמה פגישות שהיו לנו הוא החליט להציב אותי במקום מכובד. אני מאמינה שעוד יתברר שזה מקום ריאלי. אנחנו רק בראשיתו של הקמפיין ועוד נגיע להרבה יותר מנדטים".

במידה ותיכנסי לכנסת, איזה תפקיד תרצי למלא?

"אשמח לעמוד בראש ועדת החינוך של הכנסת. אני רוצה לתרום למען החינוך בישראל למען ילדי הפריפריה. גדלתי באשקלון וראיתי מה סל התקציב של ילד בפריפריה לעומת תלמיד במרכז הארץ. כמו כן, ארצה לפעול בנושא קידום מעמד האישה ולהילחם בנושא האלימות כנגד נשים שמתפשטת מידי שנה ושנה. יש לי ידע והבנה בניהול כספים ותקציבים בהיותי רואת חשבון במקצועי ואני רוצה להשפיע על איזון התקציבים בין הפריפריה למרכז".

מהם שלושת הדברים העיקריים שתרצי לשנות?

"להחזיר לאזרחים את האמון במערכות השלטון ולשנות את השיח במדינה לעודד הידברות הכלה והבנה בין האנשים. לשנות מן היסוד את המדיניות כלפי אלימות נגד נשים לעבור מדיבורים למעשים, לשנות חקיקה, להקצות תקציבים, לערוך שינויים מבניים במערכת האכיפה. לחזק את מערכת החינוך ולשפר אותה. היא הבסיס לעתיד שלנו".

האם בהצטרפותך לסער, את למעשה מוותרת על הפוליטיקה במישור המקומי?

"אני שואפת לשרת את הציבור. זה מה שמניע אותי לעשות טוב ולתרום למען הכללי. הוכחתי זאת בכל העשייה הציבורית שלי ברמת השרון, כי"ור ועד הורים במשך עשר שנים, דרך יו"ר דירקטוריון מגוונים וכיום כמחזיקת תיק החינוך וקידום מעמד האישה וכמובן כסגנית ראש העירייה. אני אוהבת את העשייה הציבורית וברור שבמישור הארצי אוכל להשפיע על יותר נשים ואנשים, עם זאת גם העבודה במישור המקומי חשובה ומספקת מאד".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן