שלוש הצעות לסדר העלו שבעת חברי האופוזיציה: גביית כספי ההורים בבית הספר גורדון, השינוי במעבר לחטיבות הביניים וטיפול העירייה בבעיית העסקים בעיר. חברי האופוזיציה: "לצערנו אין מנוס מזימון ישיבת מועצה שלא מן המניין. החלטות מהותיות שמשפיעות על היקף רחב של תושבים מתקבלות ללא דיונים וללא שיתוף נבחרי הציבור שמייצגים קהילות רבות בעיר". מהעירייה לא התקבלה תגובה

שרון יונתן

שבעת חברי המועצה מהאופוזיציה (סיעות "קהילה צעירים וסביבה נטו", "יש עתיד" ו"החופש לבחור") פנו אתמול לראש העירייה, משה פדלון, בדרישה לכנס ישיבת מועצת עיר שלא מן המניין לגבי שלושה נושאים שעל סדר היום, מתוכם שניים שפרסמנו ב"שרון און ליין" ביומיים האחרונים.

ההצעה לסדר הראשונה עוסקת בגביית תשלומי הורים בבית הספר היסודי גורדון (בתמונה) בנווה עמל. שלשום הבאנו את טענות הורים הקוראים לעירייה להתערב בבעיית גביית התשלומים מהורים שמסרבים לשלם, דבר הפוגע בלימודי האמנויות בבית הספר. ההורים אף מתכננים הפגנה ביום ראשון מול בניין העירייה.

בהצעה לסדר מציינים חברי המועצה כי על פי נתונים שסיפק בית הספר, כ- 92% מתשלומי התל"ן מממנים את משכורתם של 33 מורי אומנויות בבית הספר, אולם כבר מספר שנים ישנה בעיה בגביית התל"ן, אשר הינה באחריות בית הספר ולא באחריות העירייה. חברי האופוזיציה: "אחריות בית הספר הינה לחנך ולא לבצע גבייה. בעיות דומות שהיו בגנים בשנים הקודמות נפתרו ברגע שהגבייה עברה לאחריות העירייה. היות שהעירייה בחרה במודע שלא לקחת אחריות על נושא הגבייה, כבר מספר שנים שבית הספר מתנהל עם אחוזי גבייה של לא יותר מ-85% לכל היותר. ישנם לא מעט הורים אשר בוחרים במודע שלא לשלם את התל"ן לבית הספר וכיום לבית הספר אין שום סנקציה שניתן לנקוט כנגדם".

חברי האופוזיציה: "המצב הזה לא יכול להימשך והנזק שנגרם הוא גדול. אגב, מדד השוואתי חשוב הוא שבית ספר דומה, אשר נמצא בתל אביב, ומחיר תשלומי ההורים בו יקר הרבה יותר, מקבל עזרה מלאה מעיריית תל אביב בנושא של הגבייה, כלומר במילים אחרות, העירייה הינה האחראית על הגבייה".

בהצעה לסדר מציעים חברי האופוזיציה כי: "עיריית הרצליה תספק תמיכה כספית מיידית בסך של כ- 250 אלף שקלים להבטחת קיום שנת הלימודים הנוכחית. עיריית הרצליה תיקח על עצמה לגבות את כספי ההורים על בסיס שנת הלימודים הנוכחית, על פי גובה התשלומים שנדרשת מהם. עיריית הרצליה תתן גיבוי כספי לתקציב ההנחות הנדרש להורי בית הספר אשר מצבם הכלכלי מחייב מתן הנחות בהתאם לקריטריונים של וועדת ההנחות של בית הספר . דרישה זו מובאת בפניך הן בשל חשיבות העניין עצמו הברורה לכל ואחריותנו הציבורית, הן בשל העובדה כי ישיבת המועצה הבאה תתרחש רק באמצע חודש פברואר ובעיקר בשל סכנת סגירת מחלקת האומנות של בית הספר".

הנושא השני שחברי האופוזיציה דורשים לדון בו הוא השינויים במעבר לחטיבות הביניים כפי שפרסמנו לפני יומיים ב"שרון און ליין". על פי החלטת העירייה, לקראת שנת הלימודים הבאה, לא יתבצעו מיונים לתלמידי בתי הספר היסודיים, העולים לחטיבות הביניים, למעלה מ- 1,600 תלמידי כיתות ו' מ -16 בתי הספר, החלטה שגוררת ביקורת רבה בקרב הורי תלמידי בתי ספר יסודיים ברחבי העיר.

חברי האופוזיציה טוענים כי החלטה שכזו ובוודאי המערבת "אידאולוגיה חברתית" מקומה להתקבל במועצת העיר ולא על ידי גורמים אחרים. לפיכך, הם מציעים כי מועצת העיר תקיים דיון מקיף בנושא השינוי המוצע בימים אלה במעבר מבתי הספר לחטיבות הביניים בעיר ובדיון יופיעו בפני מועצת העיר ראש אגף החינוך והערכים ואנשי המקצוע של האגף, הם יסבירו את השינוי המוצע, יציגו נתונים, חוות דעת מקצועיות, חלופות ונימוקים כולל העמדה המקצועית של מומחי חינוך וגורמים מקצועיים בבתי הספר. חברי האופוזיציה דורשים בהצעתם כי עד לקיום הדיון הנ"ל והחלטת מועצת העיר  יוקפא השינוי המוצע על ידי אגף החינוך העירוני וכל פעילות הקשורה בו מול ציבור המנהלים, התלמידים והמשפחות".

הצעה לסדר נוספת שמעלים חברי האופוזיציה היא במה שהם מכנים "מחדל הרשות המקומית בנושא פתרונות לעסקים בעיר הרצליה בתקופת הקורונה". בהצעתם ציינו: "החלטות העירייה היום ובדגש על החברה לפיתוח התיירות כיום, הינן פלסטר בלבד, וויתור על שכר דירה חלקי בלבד, לתקופה קצרה ומוגבלת. ושליחת בעלי העסקים לקבל את מענקי המדינה ולהתמודד לבד עם המשבר הזה. הנהלת העיר חייבת להתעורר ולקבל החלטות משמעותיות במיידי עבור בעלי העסקים לטובת כלל הפעילות העסקית בעיר. הצעתנו לסדר היא :ראש העירייה יעדכן על ההחלטות שהתקבלו וישומן בשטח, כל חבר מועצה יגיע לדיון עצמו עם הצעות אופרטיביות עליהן תהיה הצבעה במקום, רק אלו מתוכן הדורשות לפי חוק בחינה מקצועית של אנשי מקצוע רלוונטיים, במידה ויהיו כאלה,  תועברנה לבחינת אנשי המקצוע לכל המאוחר, עד ה- 16 בפברואר, מועד ישיבת המועצה מן המניין – יגיעו לישיבה הצוותים המקצועיים עם עמדות מסודרות באשר להצעות של חברי המועצה ואלו יועלו להצבעה נוספת במידת הצורך".

נציגי סיעות האופוזיציה אמרו היום: "לצערנו אין מנוס מזימון ישיבת מועצה שלא מן המניין, החלטות מהותיות שמשפיעות על היקף רחב של תושבים מתקבלות ללא דיונים וללא שיתוף נבחרי הציבור שמייצגים קהילות רבות בעיר. השימוש כל הזמן במילים מגיפת הקורונה כדי לקבל החלטות יחיד על ידי משה פדלון, לא מקובלות עלינו. וועדות המשנה לתכנון ובנייה מתכנסות וכך גם דיונים אחרים. ההפקרה של בית ספר גורדון פשוט לא מתקבלת על הדעת, וודאי לא בעת הזו, גם הפגישה בתלמידים של חטיבות הביניים וכך גם בנושא העסקים נושא שאנו מעלים על סדר היום כבר מחודש מרץ. לא מתקבלות החלטות בדיונים, ואלו שמתקבלות כהחלטת יחיד- פוגעות בתושבים. לא ניתן לזה יד ולכן ביקשנו לקיים דיון חירום בנושאים האלה, שלוחות הזמנים שלהם מחייבים דיון מוקדם".

מהעירייה לא התקבלה תגובה לטענות חברי האופוזיציה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן