סוף למיוני כניסה לחטיבות הביניים לקראת שנת הלימודים הבאה

לקראת שנת הלימודים הבאה, החליטה העירייה כי לא יתבצעו מיונים לתלמידי בתי הספר היסודיים, העולים לחטיבות הביניים. ההחלטה מעוררת התנגדות בקרב הורים רבים שאומרים: "לא יתכן שהחלטה שכזאת נקבעת מבלי להיוועץ עם הנהגת ההורים העירונית ועם הורי הילדים העולים לחטיבות"

שרון יונתן

שינוי משמעותי במעבר לחטיבות הביניים: לקראת שנת הלימודים הבאה, לא יתבצעו מיונים לתלמידי בתי הספר היסודיים, העולים לחטיבות הביניים, למעלה מ-1,600 תלמידי כיתות ו' מ-16 בתי הספר. החל מהשנה הבאה, יוכלו התלמידים לבחור תחומי עניין מאתגרים, שעד כה נחסמו בשל מיונים מוקדמים עקב מגבלות שהציב משרד החינוך במספר התלמידים בכיתות ייחודיות.

הירוקה, המערבית? ורד נחום 054-767-7714

מהעירייה נמסר: "עיריית הרצליה פועלת מזה זמן רב במטרה להנחיל את ערך שוויון ההזדמנויות בחינוך בקרב תלמידי העיר. בהתאם לכך, הרצליה משיקה מודל מעברים, בין שכבות הגיל, הנשען על אידאולוגיה חברתית, שבבסיסה שוויון הזדמנויות בחינוך".

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה: "ערך השוויון הוא מרכזי בעיר בכלל ובתחום החינוך בפרט. תכנית המעברים בהובלת האגף החינוך היא חשובה מאין כמותה, והיא תאפשר שוויון הזדמנויות אמיתי בחינוך. גאווה גדולה".

ד"ר יעקב נחום, מנהל אגף החינוך בעירייה: "יישום אידאולוגיה חברתית, שבבסיסה שוויון הזדמנויות בחינוך, מעודד ומאתגר תלמידים רבים נוספים לפנות לתחומי דעת מגוונים, כדוגמת מדעים, טכנולוגיה ובכלל, שעד כה היו חסומים בפניהם, בשל אופיין של הכיתות הייחודיות ומגבלת מס' התלמידים בכיתות אלה, שהציב משרד החינוך. מודל המעברים, עליו החלטנו, יאפשר לתלמידים להגיע לקו זינוק תוך שנה, בליווי ותמיכה של צוותי מורים ולהצטרף לחוד החנית, כשאר התלמידים שלהם נתוני פתיחה טובים. אנו עושים כך בתחומי המתמטיקה, פיסיקה וכימיה 5 יח"ל".

לא הכל ורוד: חלק מההורים מביעים התנגדות

הכוונה לאלץ את הילדים לעבור מיון נוסף לכיתות חדשות בסוף כיתה ז' עוררה זעם רב בקרב חלק מההורים בעיר שילדיהם עולים לחטיבת הביניים. ההורים החלו להתארגן כדי לשנות את ההחלטה ולשם כך פתחו קבוצת וואצאפ לעצירת ה"טרלול" כלשונם במעברים הרבים, והזמינו את הורי כיתות ה-ו להצטרף למאבקם. אחד ההורים הסביר לפני זמן קצר מדוע קיימת התנגדות למהלך: "דווקא לאחר שנתיים קשות במיוחד, יחייבו את הילדים להיכנס לשנת מיון בחטיבה ואז להתערבב מחדש? הילדים משוועים ליציבות ולא למתח מתמשך של שנה נוספת. לא ייתכן שהחלטה שכזאת נקבעת מבלי להיוועץ עם הנהגת ההורים העירונית ועם הורי הילדים העולים לחטיבות. כשם שעיריית הרצליה מסלילה את ילדי הנדסאים כבר בכיתה ז' וגם תדע למיינם – כך צריך לפעול כדי לאפשר לכלל הילדים להתמיין לכיתות המתאימות להן כבר בתחילת החטיבה. שנת מבחן רצופה בלחץ לימודי, מירוץ שיעורים פרטיים שיתבעו ממון רב ולמידה באיכות נמוכה לאחר שנתיים בעייתיות – היא מתכון גרוע במיוחד לשנה הקרובה. מבדיקות שערכנו עולה שהרצליה היא העיר היחידה בארץ שתבטל את החינוך למצוינות בכיתות ז' וספק אם ההחלטה התקבלה בתמיכת הגורמים המקצועיים בבתי הספר".

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן

2 thoughts on “סוף למיוני כניסה לחטיבות הביניים לקראת שנת הלימודים הבאה”

 1. ושוב השריף, "ד"ר נחום" מבצע מהלכים חד צדדים ופועל כנגד כל היגיון סביר וכנגד עמדת משרד החינוך ועושה מה שבראש שלו, העיקר להצטייר כחדשני ופורץ דרך.
  בכל הארץ ימיינו בדצמבר. בת"א, ברמת השרון, במושבי השרון, בבאר שבע, באילת, בחיפה. רק בהרצליה הגאון עלה על פטנט שאף אחד לא חשב עליו.
  יעקב אתה טועה טעות גסה, וגורר את התלמידים המצטיינים לבינוניות וגוזר עליהם שנת לימודים אבודה.
  לא כל הילדים נולדו אותו דבר ולא כולם בעלי אותן יכולות וזה ממש בסדר. אף אחד לא סבור שילד מתקשה במתמטיקה הוא פחות נפלא, וטוב או שלם מילד מצטיין במתמטיקה. זה עדיין לא אומר שהם צריכים ללמוד ביחד.
  האחד יחווה תסכול מתמשך וחוסר הצלחה והשני שיעמום. למה זה טוב???
  למה שאתה מתכנן לעשות אין אח ורע בשומקום באף נקודת זמן.
  בעבר לא היו כיתות הומוגניות אבל כן אפשרו הקבצות לימוד כבר מכיתה ז!
  כעת סור הקבצות ואסור כיתות מצויינים. מאיפה הגרלת את הרעיון הזה???

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.