הסוגיה הנפיצה שוב על הפרק: מינויה של מרב מיכאלי לשרת התחבורה העלה מחדש על הפרק את סוגיית התחבורה הציבורית בשבת וזאת לאחר שהכריזה עם כניסתה לתפקיד כי תאפשר לכל רשות מקומית להחליט האם להפעיל תחבורה ציבורית בשבת בתחומה.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

כזכור, ב"שרון און ליין" הרמנו את הכפפה וערכנו משאל בין שלושת ראשי הערים של רעננה, הרצליה ורמת השרון לגבי עמדתם. מתשובת ראש עיריית רעננה ניתן היה להסיק כי הוא לא תומך בהצעה.

מי שהיה צריך הוכחה נוספת לכך, קיבל אותה אמש בישיבת מועצת העיר, כאשר ברוידא הסיר בתמיכה חברי הקואליציה את הצעתה של חברת המועצה רונית וינטראוב, יו"ר האופוזיציה ויו"ר סיעת מרצ רעננה חופשית.

ההצעה של מרצ רעננה חופשית

רונית וינטראוב הציעה בשם סיעתה כי "עיריית רעננה תגיש בתוך שבועיים מהיום תכנית להפעלת קווי תחבורה ציבורית עירונית בסופי שבוע, בימי חמישי בערב, בערבי שישי ובשבתות במשך כל  היום, עד לחידוש קווי התחבורה הארצית במוצ"ש. מנכ"ל העירייה יפעל עם גורמי המקצוע ליישום מיידי של ההחלטה בכל הקשור לאיתור סעיף תקציבי, בטיחות והתקשרויות רלוונטיות עם ספקי שירות".

בדברי הרקע להצעתה כתבה וינטראוב: "בימים אלה של כינון  ממשלה חדשה, אנו לומדים על  כוונה לאפשר לכל עיר ויישוב בארץ  מרחב אוטונומי לקבלת החלטה באשר להפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע. אווירה זו תסייע ותקדם מאוד את הפתרונות החיוניים לתחבורה ציבורית בסופי שבוע, פתרונות העונים על צרכים חברתיים, בטיחותיים, סביבתיים ועוד. נזכיר  שרשויות באזור השרון והמרכז  כבר נקטו יוזמה וסיפקו  את השירות החיוני הזה לתושבות ולתושבים ואף יצרו שיתופי פעולה ואיגום משאבים".

וינטראוב הוסיפה: "הגיע העת שעיריית רעננה תספק בערבי חמישי  ושישי ההסעות למוקדי הבילוי של הצעירים, תאפשר הסעות לים ולמקומות בילוי לאורך יום השבת, תכיר בצורך האמיתי של אנשים בגיל השלישי להגיע למקומות  מרוחקים של פנאי ובילוי ולבקר בני משפחה וחברים בערים אחרות.  זה הזמן לסייע למשפחות לוותר על נסיעה ברכב הפרטי, לחסוך בהוצאות ולבלות בדרך נוחה מחוץ לרעננה. זו הזדמנות פז לספק לאנשים סיבות לוותר על נסיעה ברכב פרטי ולתרום את חלקם בהפחתת זיהום האוויר. קצרה היריעה מלהכיל את שלל היתרונות במתן שירות חשוב זה, רק נשוב ונדגיש שהוא  חשוב ואף חיוני לרווחתם של רבים מתושבות ותושבי העיר".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

מחלוקת בקרב תושבי רעננה

מתברר כי תושבים ברעננה חלוקים בדעתם לגבי נחיצות תחבורה ציבורית בשבת. "לא רוצים תחבורה ציבורית בשבת. זה מה ששומר על רעננה שקטה ונעימה בסופ"ש", כתבה תושבת העיר בפייסבוק. אחרת ציינה: "אני גרה על אחוזה אז לפחות שישי שבת יש שקט ובלי אוטובוסים אז למה להרוס". תושב אחר הוסיף: יש לעיר צביון מדהים עם יחסים מיוחדים בין כל קצוות הקשת. תחבורה ציבורית ברעננה לא באמת תתרום למרקם הכל כך יפה שקיים בעיר בין האוכלוסיות".

מצד שני יש תושבים רבים שתומכים במהלך. "משימה חשובה מאוד. במאה ה- 21 תחבורה לכולם זה מוצר בסיסי הכרחי" כתב תושב ואחר ציין: "אל תוותרו. עבור אלו שרוצים להתאוורר ולנסוע לים ואין להם מכונית, עבו צעירים וצעירות שרוצים לבלות". תושב אחר ציין: חבל מאוד. זה הדבר הנכון לעשות חברתית וסביבתית" ואחרת כתבה: "מי שלא רוצה לנסוע שלא ייסע. כל אחד יכול לבחור מה לעשות".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן