האם בקרוב ישתנה הסטטוס קוו ותחבורה ציבורית בשבת תהפוך לחלק משגרת חיינו? מוקדם עדיין לדעת, אבל לא מן הנמנע שבחלק מערי ישראל הנושא יגיע לידי ביצוע.

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

שרת התחבורה הנכנסת, מרב מיכאלי, ששמה לעצמה כמטרה לקדם את נושא התחבורה הציבורית, הצהירה עם כניסתה לתפקיד בשבוע שעבר כי כל רשות מקומית תוכל לבחור האם ברצונה להפעיל בתחומה תחבורה ציבורית בשבת.

"שרון און ליין" הרים את הכפפה והיפנה שאלה זהה לשלושת ראשי הערים של הרצליה, רעננה ורמת השרון: האם אתם בעד או נגד הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בעירכם?

כפי שתראו מיד, שני ראשי הערים של הרצליה ורעננה נמנעו ממתן תשובה, ככל הנראה בשל יחסי דתיים חילוניים מורכבים בעיר שלהם. לעומת זאת, ראש עיריית רמת השרון הציג את עמדתו הנחרצת בצורה ברורה.

בתשובה לשאלה שהצגנו לראש עיריית הרצליה, משה פדלון, לא קיבלנו תגובה ראויה אלא רק פירוט של "קווי החוף", שירות ההיסעים הפועל בסופי השבוע בהרצליה למוקדי בילוי בהרצליה ועד לצפון ת"א.

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, הציג, כאמור את עמדתו בצורה ברורה וחד משמעית: "אני מברך על היוזמה וכמובן שרמת השרון תכניס לתחומה תחבורה ציבורית בשבת. לתפיסתי, על מנת שתחבורה ציבורית תוריד רכבים מהכביש היא חייבת לפעול שבעה ימים בשבוע ולהוות אלטרנטיבה לרכב גם בסופ"ש. מעבר לכך, אני חושב שכחלק מהפיכת התחבורה הציבורית לכלי אפקטיבי צריך לקחת את פרויקט המטרו כפרויקט מוביל ולהאיץ את התכנון. כפי שאני טוען, כבישים צריכים לחכות לתושבים ולא להיפך".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

גם חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה, לא נתן את עמדתו בסוגיה: "ברעננה חיים זה לצד זה בדו קיום, בכבוד הדדי תוך הבנה וסובלנות דתיים וחילוניים. בעיר מתקיים זה שנים רבות סטטוס קוו המאפשר בילוי ומסחר באזור התעשייה לצד עסקים סגורים במרכז העיר. אי הפעלת תחבורה ציבורית בשבת הינה החלטה ממשלתית כלל ארצית ואנו פועלים על פיה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן