בימים האחרונים חווים יותר ויותר הורים את הסיטואציה הבאה: קבלת הודעת וואצאפ בבוקר המבשרת להם כי גן הילדים של בנם או בתם לא ייפתח היום וזאת בעקבות העובדה שהסייעת איה יכולה להגיע לעבודה ולא נמצאה לה מחליפה. כך קרה בשלושה גנים שאת סיפורם הבאנו אתמול ושלשום ב"שרון און ליין": גן ציפורן בנווה עמל, גן שיבולים ברחוב הבנים וגן סייפנים בגן רש"ל.

שוברים את המחירים גלורי נכסים

מתברר כי מערכת החינוך בהרצליה נמצאת במצוקה אמיתית של מחסור בסייעות כפי שנחשף אתמול בישיבת המועצה בעקבות שאילתא שהגישה חברת המועצה דנה אורן ינאי ובה ביקשה לדעת בין השאר כמה סייעות חסרות בהרצליה, האם בכל גני הטרום טרום מצוותות 2 סייעות לגן, האם נשקלה האפשרות להגדיל את שכר הסייעות על מנת לתמרץ עובדות נוספות וכיצד כיצד מטפלת העירייה במחסור הסייעות.

בתשובתה פירטה העירייה כי קיים מחסור עצום של 155 סייעות: 98 סייעות צמודות לתלמידים בבתי ספר רגילים, 20 ממלאות מקום, 20 תומכות חינוך, 8 סייעות סבב ותגבור, 6 תומכות חינוך בחינוך המיוחד, 3 סייעות פדגוגיות.

לגבי גני טרום טרום חובה הסבירה העיריה את התנאי למתן סייעת שניה: מתוך 54 גני טרום טרום, ב- 32 גנים בהם לומדים 25 ילדים ומעלה, משובצת סייעת נוספת ואילו ב- 22 גנים, בהם לומדים 24 ילדים ומטה לא משובצת סייעת שניה.

לגבי שכר הסייעות, מדגישה העירייה כי שכרן נקבע על ידי הסכם קיבוצי והעירייה אינה יכולה לשנות את תנאי השכר. העירייה מציינת עוד כי היא עושה ככל שביכולתה על מנת לגייס סייעות בכל ערוצי המדיה האפשריים: פרסום בעיתונות המקומית והארצית, חברות השמה באינטרנט ובקבוצות פייסבוק רבות.

ראש העירייה משה פדלון אמר בישיבה כי מדובר בבעיה ארצית וכי העירייה עושה הכל על מנת לפתור אותה. חברת המועצה אורן ינאי אמרה מנגד כי על העירייה לנסות ולמצוא פתרונות יצירתיים כמו שילוב בנות שנת שרות, עובדים שלא מוגדרים כסייעות כדי לתת מענה בגנים, תוספת חוגים ושיעורים ועוד.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

לאחר הישיבה אמרה אורן ינאי: "הרצליה צריכה להיות החלוץ ולהוביל שינוי בהעסקת הסיעות במערכת החינוך. אל לנו להשלים עם המצוקה האדירה של 177 סיעות, ואני כוללת בכך את 22 הסייעות שחסרות בגני טרום טרום. עלינו לפעול בנחישות ויצירתיות עד אשר כל ילדי העיר יקבלו מענה חינוכי, ריגשי ובטחוני. יש לפעול בעוצמה רבה ולגייס עובדים ובנות שרות שיתנו מענה גם אם הוא חלקי".

דנה אורן ינאי. שמירה על הרצליה חילונית צילום: תמי שלף

דנה אורן ינאי. למצוא פתרונות יצירתיים. צילום: תמי שלף


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן