המדור "הפינה לשיפוטכם" חוזר והפעם עם תלונה של תושבי רחוב רביבים בשכונת יד התשעה, הקובלים על נקודת איסוף גזם ופסולת יבשה שעמוסה בלכלוך וזבל בכל ימות השבוע.

אם התלונה מוכרת לכם, אז זה לא במקרה. רק לאחרונה הבאנו בפעם השלישית תלונות זהות של תושבים מרחוב י.ל. ברוך בהרצליה הירוקה על נקודת איסוף הצמודה לבניין מספר 36 ברחוב, המהווה לטענתם מזבלה באופן קבוע ליד ביתם.

חשוב להדגיש, התושבים המתגוררים בסמוך לנקודות כאלו באים בטענות לעירייה, אבל הטענות צריכות להיות מופנות גם לגבי תושבים שמוסיפים לנקודות איסוף אלו לכלוך וזבל רב בימים שאינם ימי האיסוף.

תושבת רחוב רביבים סיפרה על הנקודה הסמוכה לביתה: "מדובר בנקודה שמהווה מוקד של זבל ולכלוך בכל ימות השבוע ונמצאת מטרים ספורים מבניין מספר 69 ברחוב רביבים, בתחילת השטח הגובל בין בתי הרחוב לדרך ירושלים ובסמוך לפנצ'ריה ולמשתלה. לפני מספר שנים העירייה גידרה את הנקודה כך שהזבל לא ייראה מהכביש, אבל הוא נראה טוב מאוד דווקא לתושבים המתגוררים בסמוך. במקום לפתור את הבעיה, רק דאגו שהזבל ייראה כמה שפחות שזה פתרון שלא מקובל עלינו. מדובר במפגעי של לכלוך וריח תמידי של זבל ולכן ההרגשה שלנו היא שאנחנו חיים ליד מזבלה קבועה. מעבר לריחות החריפים והמראה הלא אסתטי צריך לציין שזה מביא מלא חולדות שנכנסות לנו גם לבתים".

אזור ריכוז אשפה בשכונת יד התשעה הרצליה

כך נראית העמדה מכיוון דרך ירושלים. הלכלוך נמצא מאחורי הגדר

התושבת מתייחסת לשני הגורמים האשמים, התושבים והעירייה: "התושבים לא בסדר כשהם זורקים זבל בכל ימות השבוע, אבל אותם אי אפשר לשנות ולחנך. אם העירייה מודעת לכך אז שיתבצע פינוי פסולת כמה פעמים בשבוע. זה שיש תושבים שהם לא בסדר, לא אומר שאחרים צריכים לסבול. אין פה אכיפה בכלל ואפילו שלט שמתריע על קנס אין במקום".

העירייה בחרה שלא להגיב לכתבה.

יש לכם מה לומר בתחומי חזות העיר, איכות הסביבה או תחבורה? אנו מחכים לפניות שלכם במייל: sharon@sharonline.co.il


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן