גינוי ותמיכה במנהל בית הספר המדעי תורני אמית כפר בתיה ברעננה: בעקבות התיעוד שפורסם אתמול לפיו תועד המנהל מיידה אבנים לעבר תושבים ערבים בלוד, יצאו אתמול והיום הודעות תמיכה וגינוי במנהל ובנוסף דרישות לפיטוריו מתפקידו כמנהל בית הספר.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

כזכור, אתמול בבוקר פרסמה עיריית רעננה גינוי חמור למעשיו של המנהל, אבל מתברר שבמועצת העיר של רעננה הדעות חלוקות לחלוטין.

דרורה כהן, סגנית ראש העירייה, פירסמה פוסק בפייסבוק ובו ציינה: "אנו מלאי גאווה למראה כל אותם מאות יהודים יקרים שנחלצו לעזרת יהודי לוד, מבוגרים נשים וטף ובהם מנהל תיכון אמית בכפר בתיה שהראה דוגמה ומופת לתלמידיו שאין עוזבים אחים בעת צרה ומצוקה". כהן ציינה כי בדבריה תומכים חברי מועצה נוספים: חיים גולדמן, לורן עייש, אילן כהן ורחמים שלום.

בתגובה הוציאו לפני זמן קצר שישה חברי מועצה מהאופוזיציה הודעת גינוי למעשיו של המנהל. השישה הם ארבעת חברי סיעת מרצ: רונית וינטראוב, דבי סלוצקי, עמית צור, מירב מאיר וחברי המועצה מיכאל רייזמן אנה פוזמנטיר שכתבו: "אנו חברות וחברי מועצת העיר רעננה מגנים ומוקיעים פרסום חמור ומטריד שיצא מטעמם של מספר חברי מועצה ומעורר חשש לתסיסה וליבוי יצרים. מודאגים אנו במיוחד מדברי התמיכה שהביעו אותם חברי מועצה במנהל בית ספר ברעננה, אותו איש חינוך שהשתתף ביידוי אבנים בלוד בעת המהומות ואף צוטט בהמשך כמי שמביע חרטה על מעשיו ונוכחותו במקום. אנו כחברות וחברי מועצת העיר רעננה קוראים להרגיע את הרוחות, לפעול לדו קיום ומניעת אלימות מכל צד. נחושים אנו להגן על דמותה של העיר ולהשמיע את קולנו כנגד הסתה, אלימות ונטילת החוק לידיים, אנו מאמינים שזהו הקול המייצג את רוח רעננה, מורשתה ותושביה".

השישה הוסיפו: "אנו פונים לראש העירייה חיים ברוידא  וליתר חברות וחברי מועצת העיר בבקשה לצרף את קולם החשוב לגינוי זה ולהתלכד סביב ההסכמה שציות לחוק והגנה על כללי המוסר הם חובה אזרחית אשר בעתות משבר מעמידה למבחן את החוסן שלנו כחברה ומדינה וכל ביטוי לאנרכיה מערער ומסכן את היסודות שלנו".

הדרישה לפיטורי המנהל – ומנגד התמיכה בו

בנוסף, ארגון "זזים" ומספר חברי כנסת קראו אתמול לפטר את מנהל בית הספר, ביניהם ניצן הורוביץ, יו"ר מרצ, אחמד טיבי מהרשימה המשותפת ואמילי מואטי ממפלגת העבודה. תמר זנדברג ומוסי רז ממרצ דורשים שהמנהל יועמד לשימוע.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

הורוביץ אמר: "פניתי לשר החינוך כדי שיפעל להעביר מתפקידו את מנהל בית הספר מרעננה שהשתתף ביידוי אבנים בהתפרעויות בלוד. אדם כזה לא ראוי לשמש מנהל מוסד חינוכי. כעת יש לזמן אותו לחקירת משטרה על האירוע".

אחמד טיבי אמר: "אם המנהל היה ערבי הוא היה עצור עד תום ההליכים ומפוטר לאלתר. הוא אדם לא ראוי לניהול מוסד חינוכי".

מואטי אמרה: "איש חינוך שנוהג באלימות לא יכול להישאר דקה אחת במערכת. מנהלים ומורים אמורים לשמש דוגמה לדור הצעיר, הם אמונים על הליבה הערכית של הדור הבא. אדם שהשליך אבנים לא ראוי להתהדר בתואר "מחנך".

מנגד, ארגון "בצלמו" (זכויות אדם ברוח יהודית) הביע תמיכה במנהל בית הספר. בעקבות הדרישה לפטרו, פנה הארגון במכתב חריף לשר החינוך יואב גלנט ובו כתב: "בעת שמשטרת ישראל לא פעלה הלך המנהל לעיר לוד במטרה אחת ויחידה להציל חיים. הוא נקלע למארב אבנים ובקבוקי תבערה והגיב כמו שנצרך ממנו. חתר למגע ונלחם. הוא מהווה סמל לגבורה יהודית לא לפחד וכניעה. בזמן שהמשטרה פשטה את הרגל האיש נלחם. אסור לפטרו בשום צורה".

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן