עיריית רעננה הוציאה הבוקר גינוי חריף להתנהגותו של מנהל בית הספר המדעי תורני אמית כפר בתיה ברעננה לאחר שזה יידה אבנים לעבר ערבים בעיר לוד.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

המקרה נחשף הבוקר (רביעי) בתכנית "הבוקר הזה" בתאגיד כאן וברשת ב. לפי הפרסום, התקרית אירעה ביום רביעי שעבר בלילה ותיעוד ההתפרעויות פורסם במוצאי השבת בעמוד היוטיוב של כאן בפרק בסדרה "דוקותיים".

לאחר שהבין כי נחשף מיידה אבנים בתקרית, שיגר המנהל הודעה להורי התלמידים בבית הספר ובה כתב: "המציאות שנקלעתי אליה הייתה טעות בשיקול הדעת ובדיעבד לא הייתי צריך כמנהיג חינוך וכאיש ציבור לנסוע למקום מורכב כזה". מנהל בית הספר ציין בפנייתו להורים כי הם נשלחו לסייע לבני משפחה יהודית שהותקפה בביתה וטען שבדרך לשם נקלעו לאירוע קשה שבו נזרקו לעברם אבנים, בקבוקי תבערה וזיקוקים בכינון ישיר.

לאחר שהבין כי טעה, כתב המנהל להורים: "אני קורא לכולם, בימים טעונים כאלו, לשמור על החוק ועל כבוד האדם, להימנע מכניסה למצבים מסוכנים ומורכבים ובשום אופן לא לקחת את החוק לידיים".

בעיריית רעננה לא נשארו אדישים למקרה ומוקדם יותר פירסמו פוסט בדף הפייסבוק של העירייה ובו נכתב: "היום התפרסם כי מנהל בית ספר בעיר, אשר משתייך לרשת החינוך אמי"ית ומועסק על ידי משרד החינוך, השתתף בהתפרעויות שהתרחשו בלוד, ואף יידה אבנים לעבר ערבים. עיריית רעננה מגנה בכל פה כל גילוי אלימות בעיר ומחוצה לה, ובמערכת החינוך בפרט. אנו נוקטים במדיניות של אפס סובלנות כלפי פורעי חוק ומחנכים את תלמידי העיר לקבלה, הכלה וסובלנות. המקרה הנידון מבטא התנהלות פרטית, אינו חלק מדרכנו ואינו משקף כלל את הלך הרוח בעיר. הנושא נבדק במלוא החומרה ותוך שיתוף פעולה עם משרד החינוך ורשת אמי"ת, ואנו נפעל ונקבל החלטות בהתאם למסקנות הבדיקה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן