אילו זר היה נקלע לאחרונה לרמת השרון הוא היה סבור שהמתיחות במועצת העיר מקורה במאבקי כח בין חברי קואליציה לאופוזיציה, אבל במקרה של רמת השרון מדובר במתיחות רק בתוך הקואליציה.

מתיחות זו הגיעה היום (ראשון) לשיאים חדשים בעקבות פוסט חריף במיוחד שפירסם הבוקר צחי שריב, יו"ר סיעת "רמת השרון חופשית" ופוסט תגובה שפירסם כעבור מספר שעות חבר המועצה מיכאל דורון.

כזכור, אמש פירסמנו ב"שרון און ליין" על דרישה של שישה חברי מועצה לכנס ישיבת מועצה שלא מן המניין ובה תובא הצעה לבטל את מינויו של חבר המועצה דני לביא לתפקיד סגן ראש העירייה במקומה של דוברת וייזר, כחלק מהסכם הרוטציה, וזאת בשל הפרסומים על חריגות בנייה בביתו, לכאורה. לביא נתן בכתבה אתמול את תגובתו הפומבית הראשונה לטענות נגדו.

שריב, כמו אומרים, לא חיכה הרבה זמן והבוקר פירסם פוסט חריף בלשונו תוך שימוש בביטוי שמעורר קונוטציות מזעזעות מהשבועיים האחרונים בהקשר אחר לגמרי. "לינץ' הוא פעולה אלימה של המון המוציא להורג אדם בלי הליך משפטי וללא סמכות, בטענה כי אותו אדם ביצע פשע. הלינץ' מלווה, פעמים רבות, בעינויים ובפגיעות אחרות במוצא להורג" פתח שריב והוסיף: "מעשי לינץ הובילו לפגיעה בחפים מפשע, או לפגיעה לא מידתית וחסרת פרופורציות. חברות מתוקנות הוציאו מעשי לינץ' אל מחוץ לחוק, והשאירו את פעולות החקירה, התביעה, השפיטה והענישה רק בידי גורמים מקצועיים הנבחרים בקפידה, המוסמכים לכך בידי המדינה, ופועלים אך ורק על פי דין. אבל שישה חברי מועצת עיר ברמת השרון חושבים אחרת. הם רוצים דם".

שריב הסביר: "כדי להביא סוף לרדיפה של נבחרי ציבור על רקע פוליטי על ידי גורמים מקומיים אינטרסנטים, קבע היועץ המשפטי לממשלה שכל תלונה על נבחר ציבור תועבר לפרקליטות. לא התובע העירוני יטפל בתלונות על נבחרי ציבור אלא פרקליטות המדינה. לא מחלקת הפיקוח העירונית תבדוק תלונות על נבחרי ציבור אלא היחידה הארצית לפיקוח על הבניה. אין לאף גורם ברשות המקומית סמכות לבדוק תלונות על נבחרי ציבור ולקבל החלטות בגינן. אבל שישה חברי מועצת עיר ברמת השרון חושבים אחרת. הם רוצים דם".

שריב, שגם נגדו נטען כי יש לו חריגות בנייה בביתו, ציין: "מי כמוני יודע עד כמה רחוקה הדרך מתלונה אנונימית למשהו ממשי. מהיכרותי עם דני אני משוכנע שבתום הבדיקה הרשמית הוא יטפל בכל דבר שדורש טיפול ברצינות וביסודיות, במידה וטרם עשה זאת. דני לביא, רמת השרון חופשית, כולנו איתך. פגיעה בך היא גם פגיעה בכל הציבור הגדול שאתה מייצג במועצת העיר, אנשים טובים, הגונים ושומרי חוק. לא ניתן לעשות בך לינץ".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

מיכאל דורון תוקף את צחי שריב

כעבור מספר שעות פירסם חבר המועצה מיכאל דורון בפייסבוק מכתב פתוח לצחי שריב: "אני קורא שוב ושוב את את הפוסט האלים שלך – אולי אחד האלימים ביותר ומתירי הדם שקראתי לאחרונה שמעידים ככל הנראה על מצוקה ועל שיבוש דעתך. שישה חברי מועצה שמתנגדים למינוי של דני לביא לסגן ראש העירייה רוצים דם? תגיד אתה השתגעת? יש לך את זה ביותר היסטרי, צדקני ובכייני? אולי גם תגייס את אנשייך לעלות על בניין המועצה כדי ללכוד את 6 חברי המועצה צמאי הדם. אם זו לא התרת דם, אינני יודע מהי היא התרת דם".

דורון הוסיף: "במשך שנתיים וחצי אתה וחבריך לסיעה צולבים את יעקב קורצקי בישיבות מועצה. קורצקי חוטף מכם על בסיס יומי בכל ישיבת מועצה בכל דיון של ועדת הקצאות. אבל הוא לא צווח אף לא פעם אחת ״עושים לי לינץ׳״. הוא מבין את כללי המשחק. זו הפוליטיקה. ונראה שאתה עוד לא הסתגלת ולא הבנת. חשבתי שהתחלת ללמוד את כללי המשחק אבל מסתבר שאיבדת את זה לגמרי. ברור שזה קרב פוליטי. ואתה יודע כמוני שאתה במו ידיך הרווחת ביושר את הטינה כלפיכם. אבל אתה מוכן לשחק במשחק הפוליטי רק כשמחלקים לך את כל האסים בחפיסה. וכשאתה מריח אולי הפסד אתה שובר את הכלים וצועק לינץ'".

דורון המשיך: "בשבועות האחרונים אתה וחבריך מתנהלים באותה יהירות של אתם ואפסכם עוד. אתם חושבים שאתם מורמים מעל מחצית הרמת שרונים? ובמקום להתייצב ולהסביר, אתם מסתירים את העובדות ומסתתרים מאחורי חוקים יבשים. אתה יודע שבביתו של דני לביא יש חריגות בנייה. אתה יודע את זה כבר חודשים רבים. ואני תוהה מה אמרת לו? שיישב בשקט? שאם יעלו עלייך אז נצעק שזה פוליטי? שבמקרה של אזעקת אמת נגייס את כל מקהלת האוהדים האוטומטית שלנו? ושאם המצב יהיה רע לתפארת אז נצווח לינץ' ואנשים צמאי דם רודפים אותנו".

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה, הגיבה לפוסט של חברה לסיעה דורון: "לכנות אותנו צמאי דם שמבצעים לינץ' בדומה ללינצ'ים האחרונים שאירעו במהומות בערים שונות על ידי יהודים וערבים ולחזור על זה שוב ושוב זו הסתה לשמה. ניתן להגיש על זה תלונה במשטרת ישראל".

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן