סערה פוליטית חדשה ברמת השרון: שישה חברי מועצה מהקואליציה פנו לראש העירייה בדרישה לכנס ישיבת מועצה שלא מן המניין שבו תידון הצעתם לביטול מינויו של חבר המועצה דני לביא לתפקיד סגן ראש העירייה. הישיבה נקבעה ליום שלישי הקרוב (26 בחודש). השישה הם: דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומיכאל דורון מסיעתו של ראש העירייה, יעקב קורצקי, סגן ראש העירייה ושני חברי סיעתו עופר קליך ורביד פלד וחבר המועצה רמי בר לב.

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

רקע לדברים: ב- 20 ביוני אמור דני לביא מסיעת "רמת השרון חופשית" להחליף את דוברת וייזר בתפקיד סגן ראש העירייה בשכר וזאת על פי הסכם קואליציוני שנחתם בין שתי הסיעות בפברואר 2019. לאחרונה התקבלה תלונה בעירייה לפיה בביתו של דני לביא ברחוב אילת בשכונת מורשה ישנן חריגות בנייה שלא הוסדרו עד כה. על פי התלונה שהגיעה לעירייה מדובר על חריגת בנייה של 2.7 מטר בקו בניין קדמי ובניית יחידת דיור בגודל 35 מ"ר ללא היתר. מסיבה זו, דורשים ששת חברי הקואליציה כי מועצת העיר תכריז על ביטול מינויו של לביא לתפקיד סגן ראש העירייה עד אשר ייבדקו הטענות נגדו ועד שיוסדרו עבירות הבנייה שלו.

בהתבטאות פומבית ראשונה בנושא אמר לפני זמן קצר דני לביא ל"שרון און ליין": "אני גר ברמת השרון כל חיי. מעולם לא ביצעתי חריגת בנייה ומעולם לא קיבלתי פניה כלשהי מגורם מוסמך כלשהו בנושא זה. בשנה האחרונה, כפי שכתבתי לפני מספר חודשים, הופעלו סביבי חוקרים פרטיים, רחפנים ומעקבים, ככל הנראה על ידי גורמים פוליטיים המעוניינים בסיכול כניסתי לתפקיד סגן ראש העירייה. ככל והוגשה תלונה בנושא ביתי אשר הועברה (כנדרש במקרה של נבחרי ציבור) לפרקליטות וככל ותהיה אלי פניה מגורם מוסמך בנושא זה, אתייחס לנושא באופן מיידי ובכל כובד הראש". יחד עם זאת, יש לציין כי לביא אמר כי הוא לא ביצע חריגות בנייה בביתו, אך לשאלתי האם ישנן חריגות בנייה בביתו כעת, השיב לביא: "את זה יקבעו הגורמים המוסמכים".

חברי המועצה לראש העירייה: יש לבטל את המינוי

בפנייה שהעבירו לגרובר ציינו ששת חברי המועצה: "כידוע לך, לאחרונה פורסם כי בביתו של דני לביא ברחוב אילת 12 ברמת השרון יש 3 עבירות בנייה. חריגות הבנייה של לביא מפורטות בתלונה שהוגשה לאחרונה למחלקת הפיקות על הבנייה ועיון בתיק הבניין של לביא אכן מאשש את הטענות לכאורה. בעירייה נפתחה חקירה  של מחלקת הפיקוח באגף ההנדסה ותיק החריגות הועבר לבירור בפרקליטות המדינה".

הם הוסיפו: "אישור המינוי עתה, כאשר האשמות כה חמורות מרחפות מעל מר לביא, הוא אסור ויצביע על ליקוי מאורות ערכי ופגיעה בטוהר המידות וחתירה תחת מאמצי העירייה להשליט חוק וסדר. סגן ראש עירייה, החשוד לכאורה בעבירות בנייה, המכהן בתפקיד סטטוטורי בעיריית רמת השרון, משגר לתושבים  מסר ערכי סותר המחבל במדיניות העירייה. המקרה של לביא חמור במיוחד שכן החריגות היו ידועות לו עם היבחרו למועצת העיר ואולם הוא לא טרח ולא פעל לתקן אותן בין בהריסה ובין בבקשה להיתר".

הסוגייה הנוכחית מעמיקה את הקרע בסיעת "בית" בין ראש העירייה אבי גרובר לשני חברי סיעתו, וייזר ודורון. גרובר נקלע כעת לסיטואציה פוליטית בעייתית, כאשר שני חברי סיעתו מגישים הצעה לסדר שאליה הוא אמור להתנגד, מה שעלול להביא לפרישתו מהסיעה.

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

דוברת וייזר פירסמה אתמול פוסט נוקב בפייסבוק ובו כתבה בין השאר: "הדיון המתבקש הוא לא קיום הרוטציה (כפי שיש המנסים לטעון) אלא על יישום ההסכם. בהסכם נקבע כי ״הצדדים יפעלו לקדם ולפתח את העיר לטובת ולרווחת כלל תושבי העיר תוך חתירה לאיכות, מצוינות, ניהול ומנהל תקין, טוהר מידות ושקיפות שלטונית״ ולכן השאלה היא האם ראוי שסגן ראש עירייה יכהן בתפקיד עם עבירות על חוק התכנון והבנייה? האם מינויו לא ישדר לתושבים מסר ערכי סותר של איפה ואיפה ושל אכיפה בררנית שתפגע במדיניות העירייה כלפי עבירות בנייה. לכן הסכמים צריך לקיים, אבל תוך שמירה על ערכים, טוהר מידות, יושרה ומוסר ציבורי. מן הראוי כי כשם שאני נבחרתי בהצבעה, תדון המועצה בכשירותו והתאמתו של המועמד הבא לפי סולם הערכים המתבקש מאיתנו חברי המועצה ובהתאם להסכם הקואליציוני המחייב מנהל תקין, טוהר מידות ושקיפות שלטונית.

וייזר הוסיפה: "בהסכם הרוטציה יש סעיף שקובע: ״אם יתברר שהסכם הרוטציה אינו ניתן ליישום ינהלו הצדדים מו״מ בתום לב לשם מציאת פתרון הוגן ושקול״. וזה מה שצריך לקרות. זה מה שאני וחברי לסיעה מיכאל דורון דורשים מחבר סיעתנו אבי גרובר ושאר חברי המועצה – לפעול בהתאם להסכם המחייב לדון במינוי בכדי לשמור על מנהל וניהול תקין, טוהר מידות ושקיפות שלטונית ולמנות מועמד לתפקיד סגן ראש עירייה שיהיה נקי מרבב וישמש דוגמה ומופת לכל העיר".

ראש העירייה, אבי גרובר, אמר בתגובה לדרישת חברי המועצה: "חריגות הבניה, ככל שקיימות אצל דני לביא, ייבחנו על ידי הפרקליטות ולא על ידי חברי המועצה – כך קובע החוק. ללא קשר, כל חברי המועצה פועלים מתוקף הסכם קואליציוני שקובע רוטציה והסכמים יש לכבד. כראש עירייה, אני מתחייב שהמאבק הפוליטי והוויכוחים בין חברי המועצה לא יפגעו בתפקוד השותף של העירייה וכאן ההזדמנות לומר שוב תודה לעובדי העירייה על ההתגייסות למען התושבים במצב החירום שעברנו רק עתה".

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן