סערה בבית הספר היסודי "קריית יערים" במערב רמת השרון: אתי שיק, מנהלת בית הספר לשעבר הנמצאת בשנת שבתון, הודיעה למשרד החינוך כי ברצונה לחזור לתפקיד, הודעה שגררה תגובות זועמות בקרב הורים רבים המתנגדים לחזרתה לתפקיד.

אתי שיק יצאה לשנת שבתון בקיץ שעבר לאחר שמונה שנות ניהול של בית הספר. החליפה אותה בתפקיד קרן אגו-פרץ שהודיעה על עזיבתה שבועיים לאחר פתיחת שנת הלימודים בעקבות סיבות אישיות. מי שנקראה להחליפה באופן בהול היא ענבל ברגר מישר, המסיימת החודש את שנת הניהול הראשונה שלה.

לאחרונה הודיעה שיק למשרד החינוך כי בכוונתה לחזור לניהול בית הספר, אך לאחר מכן חזרה בה ולכן משרד החינוך הודיע לענבל ברגר מישר כי היא תוכל להמשיך לנהל את בית הספר בכפוף למכרז. אלא שאז אתי שיק חזרה בה שוב ולפני כשבועיים הודיעה למשרד החינוך כי בכוונתה לחזור לתפקיד.

לצוות המורים כתבה: "צוות יקר, בשבועיים שחלפו מאז שהחלטתי לא לחזור לבית הספר, לא הצלחתי להגיע להשלמה עם ההחלטה. הבנתי שזה לא הצעד הנכון עבורי. יש לי עוד עבודה ב"קריית יערים", לא סיימתי. לכן, לפני מספר ימים, הודעתי למנהלת המחוז ולמפקח שאני חוזרת בי מהחלטתי, ומתכוונת לחזור ולנהל את "קריית יערים" בשנה הבאה. מחכה כבר לחזור ולהיות אתכם".

ההורים דורשים שאתי שיק לא תחזור לתפקיד

הודעתה של שיק יצרה סערה בקרב הורים רבים המתנגדים לחזרתה של אתי שיק ומעריכים מאוד את עבודתה של ברגר מישר. השיח החריף הגיע לפוסט שעלה בפייסבוק עם כינויי גנאי קשים נגד שיק, פוסט שלאחר מכן הוסר.

אחד ההורים בבית הספר אמר היום ל"שרון און ליין": "צריך לזכור שאתי שיק יצאה לשנת שבתון בשנה שעברה לאחר שורה ארוכה של מחדלים קשים כלפי ילדי קריית יערים. לבית הספר הגיעה מנהלת משכמה ומעלה אשר הצליחה לאחות את הקרעים ולאחד את הקהילה. כעת, אתי מעוניינת לחזור לבית הספר למרות התנגדות הקהילה ואגף החינוך".

חזקים ביחד. לנדוור

אמא אחרת הוסיפה: "הורי קריית יערים חוששים לביטחונם הפיזי והנפשי של ילדיהם ולעתיד הקהילה ומבקשים מראש העירייה, אבי גרובר, ומנהלת המחוז, חיה שיטאי, לוודא שאתי שיק לא תחזור לנהל את בית הספר. הורים מוכנים לנסוע לצד השני של העיר, לנתק ילדים מחבריהם, רק כדי שלא ילמדו בבית ספר המנוהל על ידי אתי שיק".

ההורים לא הסתפקו רק באמירות ועשרות מהם פנו בכתב לאגף החינוך וביקשו להעביר את ילדיהם לבתי ספר אחרים בעיר במידה ואתי שיק תחזור לתפקידה. "במידה ובכל זאת אתי תחזור, ייאלצו ההורים להגיש תלונות במשטרה ולפנות לערכאות משפטיות. בידי ההורים ראיות רבות ובכתב על כשלים ומחדלים בלתי מתקבלים על הדעת", אומרים ההורים.

משרד החינוך: "זכותו של כל עובד הוראה, שיצא לשנת שבתון, לחזור לתפקיד"

בעקבות השיח בפייסבוק, העלה ראש העירייה, אבי גרובר, פוסט ובו כתב: "שוחחתי עם חיה שיטאי, מנהלת מחוז ת״א במשרד החינוך, בנוגע לבית ספר קריית יערים, במטרה לקיים שיח מקצועי ולבחון במשותף את המתרחש. הסכמנו שטובת הילדים היא שתעמוד לנגד עינינו ונעשה הכל כדי להביא לתוצאה הטובה ביותר עבורם. אנחנו נמשיך את הדיאלוג בתחילת השבוע. הבהרתי לגב' שיטאי את שאט נפשי מהשיח המתנהל ברשתות החברתיות ובווטסאפים. חינוך מושתת, בין השאר, על דוגמא אישית.  שיח כל כך אלים ולא מכבד כפי שאנחנו רואים ביומיים האחרונים, לא יישאר רק ברשת ולא שמור לנושא הזה. הוא מחלחל אל הילדים, שמבינים שזהו שיח מקובל ושגם להם מותר לכתוב ולדבר ככה כלפי ילד שלא בא להם טוב. הוא משתכפל למאבקים אחרים ולמקרים אחרים, ולצערנו המילים לעיתים הופכות למעשים, ושיח אלים הופך למעשים אלימים. אני קורא לכולם לחדול מהשיח האלים והלא מכבד הזה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "זכותו של כל עובד הוראה, שיצא לשנת שבתון, לחזור לתפקיד שבו כיהן במערכת החינוך. כל שיח בנושא חייב שיישא אופי תרבותי ומכבד ומקומו אינו ברשתות החברתיות או בכלי התקשורת".

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן