שנת הלימודים תסתיים בימים הקרובים, אבל בבית הספר היסודי קריית יערים חוסר הוודאות לגבי העונה הבאה עדיין גדול מאוד בכל הקשור לעמדת ניהול בית הספר.

כפי שדיווחנו בשבועות האחרונים ב"שרון און ליין", הורים רבים בבית הספר מתנגדים לחזרתה של אתי שיק לעמדת ניהול בית הספר וזאת לאחר שסיימה את שנת השבתון שלה. ההורים פנו לאחרונה למשרד החינוך במכתב ארוך ומפורט ובו דרשו לפתוח בהליך משמעתי נגד אתי שיק בטענה למחדלים שנבעו מתפקוד לקוי והתנהלות לא ראויה שלה בהיותה מנהלת בית הספר ודרשו כי מועמדותה תיפסל עד בדיקת הדברים.

מתברר שלא רק ההורים מביעים התנגדות לחזרתה של שיק אלא גם ראש העירייה, אבי גרובר, שפנה לאחרונה לחיה שיטאי, מנהלת מחוז ת"א במשרד החינוך וציין כי שיק יצאה לשנת שבתון על רקע עשרות תלונות מהורים המתייחסים לאופן תפקודה ואף לשסע שנגרם בקרב קהילת בית הספר.

גרובר טוען כי בשנה האחרונה, תחת ניהולה של ענבל ברגר מישר, התאוששה קהילת בית הספר:" בשנה האחרונה, בה הגב' שיק הייתה בשבתון, קהילת בית הספר הצליחה להתגבר על המחלוקות והחלה לחזור להתנהל בשגרה הרמונית ועבודה פורה עם הנהלת בית הספר, בהובלתה של המנהלת ענבל ברגר מישר, על אף התקופה המאתגרת שחווינו במערכת החינוך ממשבר הקורונה ועד למבצע "שומר החומות".

גרובר פירט על תחושות ההורים: "עם הייוודע להורים על חזרתה של אתי שיק משנת שבתון לניהול בית הספר "קריית יערים", אנו חווים התנגדות רבה וחשש כבד בקרב קהילת ההורים. כידוע לך, נשלחו אליך עשרות מכתבים המביעים את חששם הכבד שמלווה בתלונות קשות מאוד על תפקודה ופעולותיה של הגב' שיק, וכן אינספור בקשות העברה לאגף החינוך במידה שהגב' שיק תחזור לניהול בית הספר, הליכים משפטיים שהורים מעוניינים לנקוט נגדה, פנייה לתקשורת ועוד".

גרובר המשיך וציין את חששו מהמצב החדש: "כיום, הקהילה נמצאת במתח רב והקצנת השיח שמתעצם מיום ליום. הנני חושש כי השיח האלים והפנייה לאפיקים משפטיים ולערוצי התקשורת ילכו ויגברו באם תתאפשר חזרתה של הגב' שיק לנהל את בית הספר. דבר זה יפגע בשמה ויסב נזק בלתי הפיך לכל באי קהילת קריית יערים. חשוב לי לציין, שבכל 13 שנותיי כחבר מועצה, ואף בתפקידי כחבר בהנהלות ההורים, איני זוכר התנגדות כה קשה בקרב הורים כלפי עובד/ת במערכת החינוך".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

את מכתבו סיים גרובר: "במצב שנוצר איני רואה אפשרות שתאפשר לאתי שיק לנהל את בית הספר בשיתוף פעולה פורה עם ההורים והתלמידים. הנני פונה אליך כי סוגיית חזרתה של שיק לניהול בית הספר תישקל שוב בהקדם ובכובד ראש, ותעשי כל אשר לאל ידך לשמירה על רצף הניהול הקיים כיום, המאפשר אווירה מכבדת, מאוחדת וקהילתית למען כל באי בית הספר".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: על פי דין זכותה של מנהלת בית הספר לחזור לאחר שנת שבתון. יצוין כי משרד החינוך בודק בימים אלה את טענות ההורים בנושא.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן