הורים לתלמידים בבית הספר היסודי "קריית יערים" במערב רמת השרון מחריפים את מאבקם נגד חזרתה של אתי שיק לתפקיד מנהלת בית הספר.

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

כזכור, ביום שישי שעבר פרסמנו ב"שרון און ליין" כי הורים רבים מתנגדים לחזרתה של אתי שיק משנת שבתון וזאת לאחר שהודיעה כי בכוונתה לממש אופציה זו. שיק ניהלה את בית הספר במשך שמונה שנים, עד שיצאה לשנת שבתון לפני כשנה ואת מקומה תפסה ענבל ברגר מישר.

כעת, קבוצה של למעלה מ- 30 הורים לתלמידים בבית הספר "קריית יערים" דורשים ממשרד החינוך לפתוח בהליך משמעתי נגד אתי שיק. במכתב ששיגרה אתמול (ראשון) עו"ד יעל טישלר, המייצגת את ההורים, לחיה שיטאי, מנהלת מחוז ת"א במשרד החינוך, עו"ד ענת אורנשטיין, הממונה על המשמעת במשרד החינוך, וגיא דוד, מנהל אגף בכיר משמעת בנציב שירות המדינה, היא ציינה בפתח דבריה כי ההורים פונים בעילום שם מהחשש שמא ילדיהם ייפגעו אם שיק תחזור לנהל את בית הספר.

באמצעות עו"ד טישלר, טוענים ההורים כי במשך תקופה בה שימשה אתי שיק כמנהלת בית הספר התרחשו מספר אירועים חמורים של פגיעה בתלמידים והפעלת שיקול דעת לקוי על ידי שיק באופן העולה כדי הפרה בוטה של חוק שירות המדינה וחוזרי מנכ"ל שונים. "מרשיי סבורים כי האירועים החמורים אשר התרחשו תחת ניהולה של הגב' שיק לא זכו מעולם לטיפול ההולם והראוי מצד גורמי המשמעת ולמעשה לא זכו להתייחסות מתאימה", נכתב בפנייה.

עוד מתוך המכתב: "בשל מצבור האירועים והמחדלים וחומרתם, מבוקש בזאת כי אגף המשמעת יבחן את התנהלותה של גב' שיק במסגרת הסמכויות המוקנות לו מכוח חוק שירות המדינה ויורה על העמדתה לדין משמעתי וכן יבחן את השעייתה מבית הספר עד לבירור האירועים ובדיקת התאמתה להמשיך ולשמש מנהלת בית ספר".

ההורים טוענים כי פנו בעבר לעו"ד ענת אורנשטיין, אולם פנייתם לא זכתה למענה הראוי. בתגובה לפנייתם קיבלו ההורים מכתב מאגף פניות הציבור במשרד החינוך ממנו עולה כי נערך בירור מול אתי שיק לגבי טענות ההורים, אולם התייחסותה כפי שבאה לידי ביטוי במכתב אינה עניינית ואף מעוותת את פני הדברים ."ככל הידוע להורים, מעבר לפנייה שערך משרד החינוך למנהלת לקבלת תגובתה, לא נערך בירור עם התלמידים או ההורים על מנת לברר את המצב לאשורו ומשרד החינוך הסתפק בתשובות מתחמקות", נכתב במכתב למשרד החינוך.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

ההורים: הפרות חוזרות ונישנות של חוזרי מנכ"ל

במכתב פורטו מספר מקרים אליהם מתכוונים ההורים והראשון בהם הייתה פציעתו של תלמיד בחודש דצמבר 2019 שלאחריה, טוענים ההורים, סירבה שיק להזמין אמבולנס משיקולי תקציב. ההורים טוענים כי המנהלת פעלה בחוסר אחריות, בניגוד להנחיות חוזר מנכ"ל שירותי עזרה ראשונה ופינוי תלמידים. בנוסף למחדלה של המנהלת בסירובה להזמין אמבולנס, טוענים ההורים כי היא סירבה גם לדרישת האם להסיר את המפגע ממנה נפצע בנה בחצר בית הספר.

טענה נוספת של ההורים היא לגבי תלמיד שבמהלך שנת הלימודים הקודמת סבל ממוצקה חברתית קשה בשל הצקות והתעללויות מצד ילדי כיתתו. במכתב צוין כי הוריו של התלמיד ביקשו כי יעבור לכיתה המקבילה, שם יש לו חברים אך שיק סירבה לבקשה. ההורים טוענים כי השארת התלמיד בכיתה, כשהוא חשוף להצקות, הביאה את התלמיד למצוקה נפשית קשה, הוא נמנע מלהגיע לבית הספר ואף איים בהתאבדות. רק לאחר התערבות אגף החינוך הילד הועבר. ההורים טוענים כי התנהלותה המזלזלת של המנהלת בילד ובמצוקותיו גרמה לכך שהמנהלת לא ראתה לנכון לטפל בבעיה.

מקרה נוסף שמציינים ההורים הוא סוגיית ארון החשמל הגובל באחת מכיתות א', כאשר תלמידים שלמדו בכיתה זו התלוננו על כאבי ראש, בחילות וכאבים שונים. ההורים טוענים: "למרות בקשות חוזרות ונישנות של ההורים לבצע בדיקת קרינה מחשש שקיימת קרינה מסוכנת העלולה לסכן את בריאותם של התלמידים, סירבה הגב' שיק להתייחס לאותן בקשות תוך שהיא דוחה אותן על הסף בזלזול מופגן הן כלפי ההורים והן כלפי אותן בקשות. לאחר לחצים רבים שהפעילו ההורים נערכו שתי בדיקות בהן הסתבר כי אכן ארון החשמל פלט קרינה מסוכנת לתוך כיתה א' וגם למרחב הגן ונבנה סביבו קיר גבס. התנהלות המנהלת במקרה זה מאפיינת את התנהלותה הכללית המתעלמת מהורים ואדישה למצבים המסכנים את בריאותם של התלמידים".

טענה נוספת שמעלים ההורים בפנייתם למשרד החינוך היא על תלמיד שניזוק מתלונה שווא. בתחילה נטען נגדו כי הטריד ילדה בשירותים. ההורים טוענים כי כתוצאה מהתלונה התלמיד נשלח להסתכלות פסיכיאטרית דחופה בבית החולים שלוותה, הוצמדה לו סייעת ובנוסף לכך הגיע לבית הספר חוקר נוער על מנת לחקור אותו. לתדהמת אימו של התלמיד התברר לה כי למנהלת נודע, בשלב מסוים, שמדובר בתלונת שווא אולם היא לא פעלה על מנת לעצור את כדור השלג שהתגלגל וגרם לנזקים נפשיים קשים לתלמיד, אלא עמדה מנגד.

מקרה נוסף המתואר במכתב הוא על החלטתה של שיק להוציא בחודש ינואר 2019 את גלילי נייר טואלט משירותי התלמידים וזאת בעקבות סתימות שהתגלו בשירותים. ההורים טוענים כי בעקבות כך ילדים הסתובבו יום שלם עם צואה בבגדיהם או שניגבו את הצואה בבגדיהם והשליכו אותם לפח ובנות שהיו במחזור נקלעו למצוקה. הפתרון של המנהלת היה כי נייר הטואלט יונח בכיתה ועל התלמיד לקח בעת יציאתו לשירותים. ההורים: "תגובה זו מעידה על זלזול וחוסר הבנה של חומרת המעשה. עצם העובדה שתלמיד נדרש לקחת עמו נייר טואלט מהמורה מול כל התלמידים יש בה פגיעה מורה בכבודו ובפרטיותו של התלמיד. תלמידים רבים נמנעו מלקחת נייר טואלט מרוב בושה"

בתחום הפדגוגי קובלים ההורים על החלטתה של שיק שלא לקיים לימודי מדעים מכיוון שלא נמצא מורה למקצוע זה. "רק לאחר שהורים התערבו ופנו לפיקוח, הוכנס מקצוע זה לתכנית הלימודים", נכתב.

משרד החינוך: נתייחס לתוכן המכתב לאחר בדיקת הטענות

בסיום המכתב מציינת עו"ד טישלר: "בנסיבות המתוארות לעיל, כאשר אין חולק כי גב' שיק ביצעה הפרות חמורות, חוזרות ונשנות של חוזרי מנכ"ל, הפעילה שיקול דעת לקוי בצורה קיצונית עד כדי פגיעה בתלמידים, ופגעה בכבודם ובזכויותיהם הבסיסיות, מרשיי דורשים כי אגף המשמעת יבחן את התנהלותה של גב' שיק ויורה על העמדתה לדין משמעתי וכן יבחן את השעייתה מבית הספר עד לבירור האירועים ובדיקת התאמתה להמשיך ולשמש מנהלת בית ספר .מרשיי מבקשים כי פנייתם תיבחן ותיענה תוך 14 יום מהיום על מנת שיוכלו לכלכל צעדיהם בהתאם .אין במכתב זה כדי לגרוע מכל טענה העומדת למרשיי ומרשיי שומרים על זכותם להרחיב על טענותיהם בעתיד ככל שי מצאו לנכון".

פניתי לאתי שיק לקבלת תגובתה לטענות שהעלו נגדה ההורים במכתב למשרד החינוך, אך היא ציינה כי כעובדת משרד החינוך היא מנועה מלהגיב. ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בעיקרון, זכותו של עובד הוראה לחזור לתפקידו לאחר שנת שבתון. באשר למכתב, נוכל להתייחס לתוכנו לאחר שייבדק על ידי הגורמים הרלוונטיים"


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן