מאבק של שנתיים ולא רואים את האור בקצה המנהרה: הורים לילדי אשכול הגנים ברחוב נתן אלבז בשכונת גליל ים ממשיכים לדרוש את הסרת האנטנות הסלולריות שעל בניין בזק ברחוב הרב קוק 101 בהרצליה.

גרים בשרון? תהיו היפר לוקאליים

מדובר על מאבק שהחל, כאמור, כבר לפני כשנתיים, עת הבחינו ההורים כי האנטנות ממוקמות עשרות מטרים בלבד מגני הילדים שילדיהם ייכנסו אליהם. מאז עברו כבר שנתיים של לימודים, מגפת הקורונה באה ונעלמה, אבל פתרון עדיין לא באופק וזאת למרות הבטחותיו של ראש העירייה. בחודש יולי שעבר אמר פדלון בישיבת המועצה: "אנחנו לא יכולים להתחייב שהאנטנות יפונו עד תחילת ספטמבר, אבל שמנו את זה בראש סדר העדיפות". אז ספטמבר עבר מזמן ועוד חודשיים וחצי תיפתח שנת לימודים נוספת וכבר עתה ברור כי עד אז המבנה לא ייהרס והאנטנות לא יוסרו.

על שטח בניין בזק, שאמור להיהרס, אמורים להיבנות שני בנייני מגדלים בני 13 קומות ו- 56 יח"ד כל אחד וכמו כן מבנה ציבור. מזה תקופה ארוכה שקיימת מחלוקת בין העירייה ליזם על אופן הריסת המבנה, דבר שמנע עד כה את הוצאת הפרוייקט לפועל.

האנטנות על בניין בזק ברחוב הרב קוק. מתי ייהרס הבניין?

האנטנות על בניין בזק ברחוב הרב קוק. מתי ייהרס הבניין?

ל"שרון און ליין" נודע כי הסיכום ההתחלתי בין העירייה ליזם היה כי היזם יישא במימון הריסה המבנה, אבל היתר ההריסה יהיה באחריות החברה לפיתוח הרצליה שתבצע את ההריסה, אך לאחרונה חזרה בה העיריה מסיכום זה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "לאחר שהעירייה שקלה את הדברים היא הגיעה למסקנה כי יהיה זה נכון להשאיר בידי היזם את הריסת הנכס שלו, כאשר העירייה תעשה כמיטב יכולתה לסייע ליזם לקדם היתר הריסה בהקדם האפשרי".

מאיר פנדגיר, בעל חברת "ארביב פנדגיר" בע"מ, היזמים של תכנית הבניה, אמר היום: "לאחר שהעיירה החליטה, לפני כשבוע, שהיא לא מוכנה לקדם את ההריסה, כפי שהיה מתוכנן איתה, אנו עושים בימים אלו הערכה איך ומתי לקדם  את ההריסה והיתר הבנייה".

הדר פז טיפול נפשי באומנות

ההורים מיואשים וזועמים

ומי שנותרו מאחור עם ההבטחות הם ההורים המותשים שכאמור כבר סוחבים את המאבק הזה שנתיים ולא מבינים איך בתקופה כה ארוכה המבנה לא נהרס והאנטנות הוסרו.

ענבל בזם אביב, נציגת ההורים, אמרה היום: "אנחנו נמצאים בתהליך הזה כבר שנתיים מול העירייה. לאורך כל הדרך ראש העירייה, משה פדלון, הבטיח שהעירייה תעשה מצידה כל מה שיידרש על מנת להסיר את המפגע הזה במהירות האפשרית. אנחנו לא בקיאים בפרטי המחלוקת בין העירייה ליזם ורק מבקשים שהעירייה תקיים את התחייבויותה ותפעל במלוא העוצמה על מנת להסיר את האנטנה. שנתיים של הבטחות והאנטנות עדיין לא הוסרו אז הגיע הזמן שזה יקרה. כפי שדובר כבר רבות, הצבת גן ילדים בסמוך למתקן שידור נוגד את תכנית האב של הרצליה בנושא מתקני שידור סלולרים אשר מתווה כי "לא יוקמו מתקני שידור בסמוך לבתי-ספר, גני ילדים, בתי חולים ומוסדות לקשישים".

ענבל מוסיפה: "העירייה הקימה את גני הילדים בניגוד לנוהל שלה עצמה, ומפני שהעיר צומחת ומתפתחת. הוקמה כאן שכונה נהדרת, ובהתאם צמיחת העיר מחייבת ביטול מצב קודם, שהרי אנטנות הינו אמצעי טכני שניתן לשינוי וניוד. הגדלת שטחי המגורים בעיר ובריאות תושבי העיר הינן בעלות ערך גבוה יותר ומחייבות התאמת השטח, בהתאם למתווה. תושבי השכונה קוראים שוב, אנא – פיתרו את המחלוקות והביאו להסרת האנטנות בהקדם האפשרי. קחו אחריות על המצב והבינו שטיפול מיידי ומהיר בנושא יכול למנוע בעיות קשות בהרבה בעתיד. אנו דואגים לבריאות תושבי השכונה ובפרט לבריאות הילדים. תנו לנו את איכות החיים הראויה בעיר כמו הרצליה".

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן