מאבק הורי ילדי גני הילדים ברחוב נתן אלבז בפרויקט גליל ים לפינוי האנטנות מעל בנין בזק לשעבר נמשך כבר למעלה משנה. למרות הבטחות העירייה, האנטנות עדיין לא הוסרו. הנושא עלה אתמול שוב בישיבת מועצת העיר בעקבות שאילתא של חבר המועצה רונן וסרמן. היזם: "הגשנו תכניות לאישור העירייה ואנו מחכים לתשובות"

שרון יונתן

"אנחנו לא יכולים להתחייב שהאנטנות יפונו עד תחילת ספטמבר, אבל שמנו את זה בראש סדר העדיפות", כך השיב ראש העירייה, משה פדלון, בישיבת מועצת העיר אמש (שלישי) לשאילתא של חבר המועצה רונן וסרמן בנוגע לפינוי האנטנות הסלולריות הנמצאות על בנין בזק לשעבר ברחוב הרב קוק 101 בהרצליה.

כזכור, מדובר במאבק ממושך של הורי גני הילדים (בתמונה) ברחוב נתן אלבז בפרויקט גליל ים, הממוקמים עשרות מטרים מהאנטנות. כבר לפני יותר משנה הבטיחה העירייה להורים שתעשה הכל כדי להסיר את המפגע ממנו הם חוששים לבריאות ילדיהם,, אבל שנת הלימודים מגיעה לסיומה והאנטנות עדיין לא זזו. אתמול אמר שוב ראש העירייה: "הנחיתי את אגף הנדסה לעשות הכל כדי שהבנין יהרס". בעירייה הודו השבוע כי לא ניתן להעתיק את האנטנות, כך שהפתרון היחיד הוא הריסת הבניין.

מי שנרתם לעזרת ההורים הוא חבר המועצה רונן וסרמן שכתב בשאילתא הנוכחית: "לפני כ-15 חודשים פניתי בשאילתא בנושא של אנטנות סלולר מסרטנות מעל בניין בזק הישן הנמצא בצמוד לאשכול גני עירייה. לאחר מכן פניתי במספר שאילתות נוספות ואף בהצעה לסדר. בחודש יולי 2019 אף ביקשתי לזרז את ההריסה של הבניין עוד לפני החגים, קיבלתי הבטחה שהעירייה תשתדל לעשות את המקסימום. לאורך כל התקופה נאמר שוב ושוב בפה מלא כי העירייה תזרז את ההריסה של המבנה. כפי שאנחנו יודעים, אנחנו כבר בחודש יוני 2020, והבניין עומד על תילו והאנטנות עדיין נמצאות בו. ילדי הגן הלומדים באשכול הגנים חשופים לקרינה סלולרית במשך חודשים ארוכים (70 מטרים מהגן) ופתרון לא נמצא עדיין למרות פניות חוזרות ונשנות גם מצד ההורים המודאגים. הבנתי שההתנהלות מול היזם ושל היזם היא בעייתית ושלא צפויה התקדמות בזמן הקרוב. הבנתי גם שהעירייה קיבלה מכתב ממשרד התקשורת בנוגע להארכת מועד ההתקשרות מול חברות הסלולר".

בתשובה לשאלותיו המפורטות השיבה העירייה: "העירייה מקדמת את הריסת המבנה מול היזם. בימים האחרונים הוחלט על ידי ועדת המשנה לתכנון ובניה לתת היתר הריסה למבנה. בנוסף, אגף תשתיות במנהל הנדסה פנה למשרד התקשורת לקבלת הבהרות לפנייה להארכה וטרם קיבל התייחסות. הנחייתנו לא לחכות לתגובה ולשלוח מכתב התנגדות".

עוד צוין כי בנוסף יצאה העירייה למשא ומתן מול חברות הסלולר להעתקת האנטנות למיקום חלופי (ניסיון זה לא צלח עד כה), וכן קודם פיילוט לבחינת אפקטיביות של מיגון קרינה סביב אשכול הגנים ברחוב נתן אלבז, למרות שחוות דעת המומחים הצביעה כי אין צורך ומתוך כוונה לתת מענה לדאגות ההורים. טרם התקבלו תוצאות הבדיקה. בעירייה הודו: "למיטב הבנתנו, לא ניתן לזרז את העתקת האנטנות".

מאיר פנדגיר, בעל חברת ארביב פנדגיר בע"מ, היזמים של תכנית הבניה על שטח בניין בזק לשעבר, מסר בתגובה:

"כדי להרוס את הבנין הישן ולהקים במקומו שני מבני מגורים בני 15 קומות נאלצנו לבצע הליך של שינוי תב"ע שארך שנים מול הועדה המחוזית. האינטרס שלנו הוא להתחיל בבניה במהירות האפשרית, אבל הדבר תלוי בעירייה שעד עכשיו התנהלה בצורה איטית. כדי להתקדם בעבודות, בשל לחץ ההורים על פינוי האנטנות, הגשנו בקשה להיתר הריסה, חפירה דיפון ובניית קומות המרתף עד קומות הקרקע. דיון בועדה המקומית התקיים ביום רביעי האחרון אבל עדיין לא קיבלנו את הפרוטוקול. אם הבקשות שלנו אושרו אז הדרך להריסת הבנין תהיה קצרה ואם לא אז הדרך תהיה ארוכה יותר. רק אחרי שאקרא את החלטת הועדה נוכל להגדיר לוח זמנים ריאלי להריסת הבנין. ההחלטה נמצאת בידי הועדה".

רונן ורסרמן יש עתיד הרצליה חבר מועצה
חבר המועצה רונן וסרמן. נרתם לעזרת ההורים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן