האם קבוצות הכדורגל בוגרים של מכבי והפועל הרצליה עומדות לארח את משחקיהן בעונה הבאה במגרש ברעננה?

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

המאבק בין עיריית הרצליה לשני מועדוני הכדורגל, מכבי והפועל הרצליה, נמשך ונראה רחוק מסיומו. כזכור, לפני כחודשיים פרסמנו ב"שרון און ליין" כי עיריית הרצליה סגרה את היציע המערבי בטענה כי אין לו היתר והמקום אינו בטיחותי. בין השאר נסגרו משרדי המועדונים וחדרי ההלבשה. בתגובה, הגישו המועדונים עתירה מנהלית כנד העירייה. ראשי המועדונים טוענים כי מדובר בנקמה מצד העירייה לאחר שהניסיון לאחד בין המועדונים לא צלח, קצת לפני יותר משנה.

בינתיים, הקבוצות אמורות להתחיל השבוע את אימוניהן לעונת המשחקים שתיפתח בתחילת חודש ספטמבר ונמצאות ללא פיתרון בפועל ובעירייה הציעו כי יעברו לשחק באצטדיון ברעננה.

במועדונים טוענים כי על פי בדיקה עם ההתאחדות לכדורגל אין למגרש ברעננה אישור לארח משחקי ליגה א ועל פי הסכם השימוש של עיריית הרצליה והקבוצות, במקרה שהיא לא תתיר להם שימוש באצטדיון היא תצטרך למצוא להם מתקן חלופי ברמה של ליגות ראשונות.

ההליך המשפטי עדיין בעיצומו

ביום חמישי האחרון התקיים דיון רביעי בעתירה שהגישו המועדונים בנושא סגירת האצטדיון. הקבוצות הביעו את מצוקתם האמיתית, בכך שאינן יכולות לפתוח את אימוניהן לעונה הבאה וזאת מכיוון שהחלק המערבי באצטדיון, המשמש את הקבוצות, ננעל כאמור ע״י העירייה.

הקבוצות טענו בבית המשפט שהכל נובע ממניעים אישיים של ראש העירייה כנגד בעלי הקבוצות ואם המתקן היה בסכנת התמוטטות אז גם הכביש הסמוך וכל האזור היה נחסם ונסגר ומהנדסת העיר הייתה חותמת על סגירה, דבר שאינה עושה עד כה. הקבוצות טענו שכל האישורים ההנדסיים קיימים ועפ״י האישורים הללו אין סכנה במתקן.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

עיריית הרצליה טענה מצידה שהיא תקצה לקבוצות את חדרי ההלבשה החדשים שנבנו במגרשי המשק, חדרי הלבשה שאמורים לשמש את מחלקות הנוער, וכמו כן שהיא במו״מ עם עיריית רעננה על אירוח משחקי הקבוצות במגרש ברעננה.

שופט בית המשפט העיר לעירייה שכבר בדיונים בחודש מאי, יוני ויולי טענו בעירייה שהם כבר דואגים לחלופות אך לא עשו כך. השופט אמר לנציגי העירייה שהזמן דוחק והם חייבים למצוא פתרונות.

נציגי הקבוצות שבו וטענו, שהפתרון שמציעה העירייה במגרשי המשק אינו מתאים לקבוצות בוגרות ולצרכיהן וזאת אפילו לתקופה קצרה. בעניין האצטדיון ברעננה טענו הקבוצות שאינו מאושר ע״י ההתאחדות לכדורגל ונוגד את ההסכם שיש לקבוצות עם העירייה. השופט ביקש מהצדדים לנסות ולהיפגש עד ליום שני (היום) ולמצוא פתרון.

ראשי הקבוצות: מדובר בגחמה אישית של ראש העירייה

ראשי הקבוצות ממשיכים לטעון כי מדובר בגחמה אישית של ראש העירייה נגד בעלי הקבוצות ובניסיון לאחד אותן וכי ברגע שיסכימו לכך יפתח האצטדיון מיידית.

ממכבי הרצליה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה מנהלת מלחמת חורמה בקבוצות הכדורגל של העיר. העניין נדון בבית המשפט בשתי עתירות שונות. עיריית הרצליה תצטרך לשאת בכל נזק שנגרם וייגרם לקבוצות. יעשה נכון ראש העירייה אם יחזיר את המצב לקדמותו ויפסיק לגרום נזק מקצועי לספורט הפופולרי בעיר. אם באמת רוצה ראש העירייה לאחד את הקבוצות, דרך של הידברות תהיה קלה יותר"

ניר שיטרית, מנכ"ל הפועל הרצליה: "העירייה עושה הכל כדי להוציא את הכדורגל מהרצליה. מאחורי סגירת האצטדיון לא עומדת שום דאגה לביטחון הציבור אלא רק ניסיון לפגוע בקבוצות ובענף הכדורגל. העירייה לא נותנת פתרונות ולא קשובה לצרכים של הקבוצות. זה פשוט לא מעניין אותם".

עיריית הרצליה בחרה שלא הגיב לכתבה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן