עקביות נוסח עיריית הרצליה: לפני הצהריים הצהיר ראש העירייה, משה פדלון, כי האצטדיון העירוני ייסגר לאלתר ולא יהיה בו עוד שימוש וכעבור מספר שעות הוציא מנכ"ל העירייה מכתב לראשי המועדונים מכבי והפועל הרצליה כי מה שייסגר יהיה היציע המערבי בלבד.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

ועכשיו לעובדות. הבוקר קיבלו ראשי מועדוני הכדורגל, מכבי והפועל הרצליה, הודעה כי עליהם לפנות את כל שטחיהם באצטדיון העירוני: משרדים, חדרי הלבשה ואפסנאות מחלקות הנוער. כן, מה שקראתם וזו לא טעות. מדינה במלחמה וראש העירייה מוצא לנכון להתעסק שוב ברצון שלו "לסגור חשבון" עם שני המועדונים, בהם פעילים כאלף שחקני כדורגל מגילאי גן ועד צבא. אגב, גם פעילות מועדון הטניס של בני הרצליה, הממוקם בחלקו הדרומי של האצטדיון, הייתה אמורה להיפגע כתוצאה מכך.

ואם לא די בכך, הצהיר פדלון לפני הצהריים בראיון שהעניק לאתר one על סגירת האצטדיון לאלתר כאשר אמר: "אי אפשר יהיה להשתמש באצטדיון יותר. כבר לא ישחקו בו" תוך שהוא מסביר: "כבר הוצאתי צו לפני חודש שיש לסגור את האצטדיון והיום הוריתי לסגור אותו הרמטית. מדובר במבנה מסוכן".

חלפו שעתיים בלבד ומנכ"ל העירייה הנכנס, אהוד לזר, שיגר מכתב בהול לראשי המועדונים על כך שהחל מהיום בשעה 16:00 היציע המערבי ייסגר מטעמי בטיחות ובטחון הציבור. ואנו שואלים, מה הפאניקה והבהילות? אחרי 36 שנים שהאצטדיון בנוי יש פתאום סכנת התמוטטות מיידית?

לזר ציין במכתבו כי "לנוכח העובדה שלקומה השניה והשלישית ביציע המערבי לא נמצאו היתרי בנייה, למרות מאמצים עצומים לאתר כאלה, ועל רקע התאונות הקשות שגבו חיי אדם ושאירעו בארץ לאחרונה, אין העירייה מוכנה ויכולה לקחת אחריות ולאפשר פעילות כלשהי במבנים שלא נמצא להם היתר בנייה".

בכך מנסה העירייה לקשור בין האירוע המצער בגבעת זאב לבין בטיחות האצטדיון העירוני. ואנו שואלים שוב, מה הקשר בין השניים? האם הטריבונות בהרצליה מחוזקות גם בחוטי ברזל?

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

לזר ציין כי יש לפנות את השימושים ביציע המערבי: משרדי הנהלת האצטדיון, משרדי מכבי והפועל הרצליה, חדרי ההלבשה, חדר שופטים, מגדל מעלית וכדומה. זוכרים את ההצהרה מוקדם יותר של פדלון? אז במכתב של לזר הדברים משום מה נראים אחרת: "ניתן להמשיך ולהשתמש בכר הדשא והכניסה אליו תתאפשר משערי החירום הצפוני, המזרחי וצפון מערבי". פתאום כבר לא מדברים על סגירת האצטדיון כולו לאלתר.

זמן קצר לאחר הוצאת מכתב המנכ"ל הגיעו אנשי מקצוע לאצטדיון כדי החליף את המנעולים ביציע המערבי. אנשי מכבי הרצליה הציגו בפני השוטרים צו בית משפט ואלו הורו על עצירת החלפת המנעולים.

מלחמה מיותרת שלא מוסיפה כבוד

אז מה קרה היום שגרם לראש העירייה לצאת בהצהרה פופוליסטית ואומללה על סגירת האצטדיון לאלתר, שמשמעותה פגיעה גם במחלקות הנוער, ועד ההתקפלות לסגירת היציע המערבי בלבד? האמת, לא קרה כלום. זהו ניסיון נוסף של פדלון לפגוע בקבוצות הבוגרים של מכבי והפועל הרצליה מאחר שללא חדרי הלבשה ודברים נוספים, לא יוכלו הקבוצות לקיים את משחקיהן באצטדיון העירוני. פה זה מתחיל ופה זה נגמר. כל טיעון אחר הוא מנותק מהמציאות.

הרקע לדברים, פדלון זועם על ראשי המועדונים שאינם מוכנים להתאחד לפי תנאי העירייה, כפי שזו הציעה כבר לפני שנה. בתגובה, העירייה הקטינה את תקציבי המועדונים, שבתגובה עתרו לבית המשפט. אגב, אם הדרישה לסגירת האצטדיון נשמעת לכם מוכרת, זה לא במקרה. לפני שלושה חודשים (ולא חודש כפי שאמר פדלון בראיון לאתר one) יצאה דרישה דומה מהעירייה למועדונים שכמובן, בסופו של דבר, לא יצאה לפועל. גם אז הפופוליזם שיחק תפקיד חזק. בדיוק כמו עכשיו.

טוב יעשה פדלון אם יניח למועדוני הכדורגל ולא יחפש כל הזמן רק איך לפגוע בהם. לאחר שנת קורונה קשה והשבוע החולף, הדבר האחרון שאנו צריכים זאת עוד מלחמה. מלחמה אחת כבר יש לנו, זאת מלחמה מיותרת.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן