נמשך המאבק הפוליטי סביב הדיון שהתקיים בשבוע שעבר בוועדת המשנה לתכנון ובנייה של הרצליה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

שלושת חברי האופוזיציה, החברים בוועדה: מאיה כץ, איל פביאן ודנה אורן ינאי, שיגרו מכתב לכרמית פנטון, הממונה על מחוז מרכז במשרד הפנים, ליאיר הירש, מנכ"ל משרד הפנים, דניאלה פוסק, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, ובו העלו טענות קשות כנגד התנהלות של משה פדלון, ראש עיריית הרצליה ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, בנוגע לניהול ישיבת הוועדה שהתקיימה בשבוע שעבר ודנה בפרויקט פינוי בינוי בשיכון דרום.

כפי שפרסמנו לראשונה ב"שרון און ליין", פדלון אמר לסגנו עופר לוי במהלך הישיבה כי אם לא היה מצביע בעד, הוא היה מפטר אותו ואיים בפיטוריה של דנה אורן ינאי מחברות בוועדה לאחר שהצביעה נגד.

שלושת חברי האופוזיציה במכתבם: "נציין כי תוכנית שיכון דרום הינה תוכנית שנויה במחלוקת כבר מספר שנים. לא נפרט כעת את המחלוקות הפנימיות בין חברי הוועדה, אבל תמיד בכל ישיבה כאשר הנושא עולה לדיון המחלוקות צפות, השיח מתלהט וראש העירייה מטיח האשמות כבדות כנגד חברי הוועדה המצביעים אחרת ממנו, אבל עד עתה טרם נאמרו איומים מפורשים וגלויים כנגד חברי הוועדה בעת הדיון ובזמן ההצבעות, ניסיון להדיח סגן ראש עיר בשכר מתפקידו, חילופים בתוך חברי הוועדה וסיכון עתידם המקצועי של נבחרי הציבור החברים בוועדה. אנו פונים אליך כי נחצה קו אדום ואסור לנו לעבור עליו לסדר היום. התנהלותו של ראש העירייה מסוכנת ומעלה תהיות רבות באשר ליכולת שלו להמשיך לכהן כיו"ר הוועדה הרגישה ביותר בעיר".

השלושה טוענים עוד כי: "יו"ר הוועדה, מר פדלון, לא איפשר לקיים דיון מקצועי, לא אפשר ליועצות המשפטיות להביע את עמדתן, צרח והטיל אימה על חברי הוועדה וזו לא הפעם הראשונה, זו גם לא הפעם השנייה, למעשה אנו יכולים להעיד על מקרים לא מעטים בשנתיים האחרונות, בהן הטיח ראש העירייה האשמות קשות כנגד חבריה כדי לזכות בקולם, עתה עלו הטונים מדרגה כאשר איים באופן מוחשי על נבחרי הציבור החברים בה. בנוסף לכך, חברי הוועדה נדרשו על ידי מר פדלון להצביע מבלי שעמדה לפניהם תשתית עובדתית מלאה, שכן הוא מנע מחברי הוועדה לשאול שאלות תכנוניות ודרש מהם להצביע על הנושא ללא דיון מקדים.

בסיום מכתבם מציינים חברי האופוזיציה: "בחרנו לפנות אליך כדי לעצור את התנהלות יו"ר הוועדה, אשר מעלה שאלות רבות באשר לתהליכים הנעשים בוועדה ובאשר ליכולותיו האישיות והמקצועית להמשיך ולכהן כיו"ר הוועדה. כחברי וועדה אנו רוצים להצביע לפי עמדתנו המקצועיות ולא מחשש לעתידנו הפוליטי או הציבורי שמונח בידיו של ראש העירייה כמי שעומד בראש העירייה ובראש הקואליציה העירונית. אנו דורשים גם לבטל את ההחלטה אשר התקבלה כביכול בהצבעה בעניין זה ובאופן זה ולקיים דיון מחודש והצבעה מחודשת באותה נושא".

עורך דין ונוטריון רונן צ'יניאו

עיריית הרצליה בחרה שלא להגיב לכתבה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן