שמונת חברי האופוזיציה במועצת העיר הרצליה פנו היום (שני) לראש העירייה, משה פדלון, בדרישה לכנס ישיבת מועצה שלא מן המניין וזאת בעקבות הכתבה על חופי הים שפורסמה ביום שישי בחדשות ערוץ 12, נושא שסיקרנו בהרחבה אתמול ב"שרון און ליין".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

הדרישה של חברי המועצה מגיעה לאחר פרסום הקלטת פגישה של ראש העירייה, משה פדלון ועוזרו ששון מועלם עם רוני קצין, אביו של אסף קצין, הבעלים של מסעדות החוף "פלורה" ו"דנה פיונט" ואשתו דנה קצין.

שמונת חברי האופוזיציה, נציגי ארבע סיעות הם: מאיה כץ, דורון דבי, פזית בכר, יונתן יעקובוביץ, דנה אורן ינאי, איל פביאן, יריב פישר ורונן וסרמן.

לטענתם, בעקבות הכתבה עולה חשד למנהל לא תקין ותהליכי קבלת החלטות בלתי תקינים ברצועת חוף הים על ידי ראש העירייה וסגניתו עפרה בל.

"בהתאם לזכותנו על פי חוק לכינוס ישיבת מועצה שלא מן המניין, אנו פונים אליך בדרישה לקיום ישיבה דחופה בנושאים אלה ועוד", פתחו חברי האופוזיציה את פנייתם והוסיפו: "כבר למעלה משנה ישנו שיח ער בתוך ישיבות המועצה לגבי העסקים, זכייני העירייה – בדגש על רצועת חוף הים. הכתבה העלתה תהיות רבות אשר מחייבות דיון בתוך ישיבת המועצה, הדוגלת בשקיפות ציבורית והבנת התהליכים לעומקם".

שמונת חברי האופוזיציה דורשים כי מועצת העיר תקיים דיון רחב היקף ומעמיק עם כלל נציגי העירייה הקשורים לתהליך קבלת החלטות זה ותרחיב כיצד התקבלו ההחלטות בעניין זה ועל ידי מי, מהן חוות הדעת לפיהן קבעו את ההחלטה הסופית.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

מתוך הפנייה לפדלון: "בנוסף, נבקש לדעת מהיכן הגיעה היוזמה לאפשר הקמת מתחם כזה בחוף ללא מכרז, אם נעשה הליך שיקומי, נרצה להבין מי היו המועמדים לתהליך זה ואת המלצות אגף הרווחה והמשטרה ואיך נבחר הגורם המסוים הזה. כמו כן, נבקש לדעת האם בשל הכרות אישי האם קיים ניגוד עניינים וכו'. לדיון זה נבקש כי יגיעו כלל גורמי המקצוע הרלוונטיים שבתפקידים אחראים על חופי הרצליה, על כלל רצועת החוף. גם החלק שבאחריות העיריה וגם החלק שבאחריות החברה לפיתוח התיירות. למרות שרצועת החוף נחלקת לשני גופים אחראיים מדובר ברצועה אחת ולא ניתן לייצר אפליה מובנית בין התהליכים של חלק אחד לאחר".

חברי האופוזיציה מבקשים להביא לסדר היום של הישיבה את הנושאים הבאים: מדיניות החברה לפיתוח תיירות בנושא הזכיינים בחופים, שימוש גורמי אכיפה של העירייה באופן לא שוויוני ולכאורה כחלק מסכסוך ציבורי או עסקי עם צד ג', מעורבותם והשפעתם של גורמי פשיעה על החלטות ראש העירייה בכלל ובפרט לחופי העיר, דרכי שיקום אסירים באמצעות מתן הטבות בשווי מיליוני שקלים (זכיינות+ תשלום חודשי), דיון במדיניות העיריה בנושא שיקום אסירים, בחינת המשך פעילות הזכיינים בחופי העיר כתוצאה ממשבר הקורונה.

חברי האופוזיציה: "לאור זאת, מועצת העיר מבקשת להחליט כי ראש העירייה, יו"ר החברה לפיתוח תיירות הרצליה וכל הנוגעים בניהול ובהחלטות משפטיות וניהוליות של חופי העיר יציגו בפני המועצה את אופן התנהלותם בנושאי המכתב וכמו כן, אנו מבקשים להביא לדיון והצבעה את המשך כשירותם הציבורי והמקצועי של כל המעורים בניהול וביעוץ של חופי העיר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן