סוגיית מינויו של דני לביא לסגן ראש העירייה, הגיעה, ככל הנראה, לסיומה וזאת לאחר שהשופטת בדימוס, נחמה דוניץ, פסקה בחוות דעתה כי אין מניעה מכהונתו כסגן ראש עיריית רמת השרון בשכר.

כזכור, 6 חברי מועצה דרשו כי מינויו של לביא לתפקיד סגן ראש עירייה בשכר, במקומה של דוברת וייזר, לא ייצא לפועל עד אשר ייבדקו הטענות לחריגות בנייה בביתו של לביא. בישיבת מועצה, שדנה בהצעת חברי המועצה, הציע חבר המועצה גיא קלנר כי שופט בדימוס יבחן את הסוגיה וייתן את חוות דעתו המשפטית. לאחר עיכובים, מי שנבחרה היא השופטת בדימוס נחמה מוניץ, כאשר בינתיים לביא נכנס לתפקידו כבר ביום ראשון שעבר.

לאחר ששמעה את הצדדים פרסמה אתמול השופטת דוניץ, את חוות דעתה ובה קבעה כי אין מניעה ממינויו של לביא לתפקיד סגן ראש העירייה, אך יחד עם זאת אין עליו לעסוק בתחומי תכנון ובנייה: "עד שתתברר טיבה של החריגה, אם בכלל, ועד אשר תתגבש ראיה ולו ברמה המנהלית, יוכל המועמד לשמש בתפקיד סגן ראש העיר מבלי שיהיה ממונה על ענייני תכנון ובנייה או יעסוק בהם".

מוניץ קבעה כי: "ניתן לאשר את מינויו של לביא כי גם אם יימצא שקיימות ראיות מנהליות כנגד המועמד לגבי חריגות בנייה (בניה בלתי חוקית) בתחומי חצריו, סבורה אני כי לא מדובר בעבירה שאף ככל ויוגש נגד המועמד בגינה כתב אישום, יש עמה קלון".

עוד קבעה השופטת כי מהמידע שהובא בפניה לביא לא עבר פלילי או שהפר צווים שיפוטיים הפוגמי ביכולת שלו למלא תפקידיו נאמנה. "אולם למען הזהירות בלבד ראוי, עד לבחינת ההליך הפלילי וההחלטה האם יועמד המועמד לדין בגין עבירות אלה שלא ישמש בתפקיד יש לו נגיעה למוסדות התכנון".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן