אם חשבתם שהצעת הפשרה שהציע חבר המועצה גיא קלנר לפתרון סוגיית מינויו של דני לביא לתפקיד סגן ראש העירייה תביא להרגעת הרוחות, אז כמובן שטעיתם. במציאות הפוליטית של רמת השרון, המתיחות בקרב חברי המועצה רק מרקיעה שחקים מדי יום.

כזכור, אתמול בבוקר פירסמנו ב"שרון און ליין" כי הצעת הפשרה של קלנר התקבלה ברוב קולות בישיבת המועצה ביום שלישי ולפיה ימונה שופט בית משפט מחוזי או עליון בדימוס כדי שייתן את חוות דעתו המשפטית על מינויו של לביא לתפקיד סגן ראש העירייה, במקומה של דוברת וייזר.

לא חלפה יממה וכבר הרוחות סוערות שוב וזאת בעקבות פנייה שהעביר אתמול בצהריים חבר המועצה צחי שריב, יו"ר סיעת "רמת השרון חופשית" לעו"ד מיכה בלום, היועץ המשפטי של העירייה, ובו טען כי למרות שנקבע במועצה כי הוא (בלום) זה שיבחר את השופט, פנה בא כוחם של דוברת וייזר ומיכאל דורון, עו"ד גיא בוסי, לשלושה שופטים בדימוס (השופטים מלצר ורובינשטיין והשופטת בקנשטיין) כדי לברר אם יסכימו לקבל על עצמם את המינוי.

שריב טען כי פנייתו של עו"ד בוסי נעשתה ללא סמכות ותוך הפרה בוטה של החלטת המועצה שהתקבלה, כאמור, רק ערב לפני כן. "פעולותיהם של דוברת וייזר ומיכאל דורון מהווה התערבות גסה במנהל תקין ובפגיעה בטוהר המידות. מדובר בזיהום הליך הבחירה של השופט אשר אמור להיות אובייקטיבי".

שריב היפנה מספר שאלות לעו"ד בלום ותגובתו של היועץ המשפטי של העירייה לחברי המועצה לא איחרה לבא: "לאור הטרוניות חסרות השחר וחסרות הבסיס המועלות כנגדי, אינני מתכוון להשיב לשאלות שהציג ד"ר שריב. אינני נמצא בחקירה. אינני זקוק לסוגיה זו לפתחי, מטילים ספק במקצועיותי ובאמינותי בבחירת שופט בדימוס. הנני מסיר ידי מכל הטיפול בנושא זה. מדובר במחלוקות פוליטיות שלא תיפתרנה בחוות דעת משפטית, שלי או של שופט בדימוס. איני מוכן לשמש שק חבטות או כלי בידי מי מחברי המועצה לצורך ניגוח צד אחר. הנושא מוחזר למליאה המועצה להמשך טיפול ישירות מול ראש העירייה או מנכ"ל העירייה".

חילופי האשמות הדדיים בין הצדדים

דוברת וייזר ומיכאל דורון אמרו היום: "בפרשה הזאת נחשפות פנים אחרות של צחי שריב. מתחת לכסות של ראש סיעה פלורליסטית, ערכית, הדוגלת בטוהר מידות, צץ פוליטיקאי פרוע ושלוח רסן ששיקול דעתו התערער. ואין לו גבולות במאבק להכשיר את מינויו של סגן ראש עיר החשוד בעבירות בנייה. בראשית השבוע האשים אותנו שריב שהשתתפנו בלינץ׳ וחיפשנו דם, ועכשיו הוא טוען שפעלנו ״לזהם תהליך שיפוטי״ (ועל הדרך מטיל דופי ב-3 מבכירי השופטים של ישראל). זו האשמה חמורה מאין כמוה, שקרית ומופרכת. צר לנו על צחי שאמצע הקדנציה שלו מביישת את תחילתה. צר לנו גם על התושבים, שהולכו שולל אחר דימוי של סיעה צבועה בערכים של פלורליזם".

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

צחי שריב אמר בתגובה: "אם נשים בצד את כל הספינים, הרוח והצלצולים, נותר סיפור פשוט: הון שלטון ברמת השרון. סגנית ראש העיר היוצאת, דוברת וייזר, שכרה עורכי דין מהשורה הראשונה במטרה לסכל את מינויו של דני לביא, אמן צנוע שגר וגדל במורשה, לסגן הראש העירייה בהתאם להסכמים הקואליציוניים. דני נגרר לקרב על מינויו ועל שמו הטוב בעל כורחו. הנושא הובא לדיון במועצת העיר השבוע. חשוב להזכיר את העובדה שראש העירייה, אשר תומך בקיום הסכם הרוטציה כלשונו, עזב את ישיבת המועצה ולא השתתף בדיון. זאת לאחר שסיפר שנאמר לו שבמידה ויישאר בישיבה ויצביע, תפעל דברת וויזר להדחתו מכהונתו, במהלך משפטי יקר שירושש אותו. כפי שנמסר לי, ובניגוד לכל נורמה מקובלת בהליכים מסוג זה, פנה בא כוחם של דברת וייזר ומיכאל דורון לשלושה שופטים בדימוס ובכך זיהם את הליך יישום החלטת המועצה. רק היועץ המשפטי של העירייה אמור לשוחח עם השופטים המועמדים. הנושא החמור כאן, מעבר לפגיעה בהליך בחירת השופטים, הוא האיומים על ראש העירייה ועל אחרים בהליכים משפטיים יקרים, במטרה למנוע מאנשים רגילים, שאינם בעלי הון, לפעול לטובת הציבור. כל חברי סיעת רמת השרון חופשית הם אנשי עבודה, שכירים שעובדים לפרנסתם במקומות אחרים ומתנדבים במועצה. נבחרנו כדי להציג פוליטיקה אחרת, ולמרות המחיר האישי הכבד לא נירתע".

מהעירייה נמסר בתגובה: "מכיוון שמדובר בנושאים שאינם קשורים ישירות לעבודת העירייה או לעבודת היועץ המשפטי, החליט היועץ המשפטי שאינו מעוניין לעסוק בנושא ולבחור שופט שייתן את חוות דעתו המשפטית במחלוקה. עיריית רמת השרון ממשיכה לשרת את תושבי העיר בכל זמן ובכל שעה".

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן