מועצת העיר אישרה בישיבתה אמש (שלישי) את הצעתו של ראש העיריה, משה פדלון, לבקש ממשרד הפנים כי צו הארנונה לשנת 2022 יעלה במחצית הסכום.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

כזכור, לפני שבועיים פרסמנו ב"שרון און ליין" כי פדלון מתנגד להעלאה של 1.92% כפי שקבעה המדינה והודיע כי ברצונו לבקש שהארנונה בהרצליה תעלה במחצית הסכום, 0.96%. ראשי האופוזיציה תקפו את פדלון ואמר כי מדובר בספין פוליטי ועלוב. שבעת חברי האופוזיציה התנגדו לכך בטענה כי לאחר שנת קורונה על העירייה לבקש מהמדינה ביטול התייקרות הארנונה לאלתר ולא לבקש רק הנחה על מחצית הסכום. יש לציין כי גם בשנה שעברה דרשו חברי האופוזיציה שהעירייה תפנה למשרד הפנים בבקשה לא להעלות את שיעור הארנונה אך גם אז פדלון התנגד.

הנושא נדון אתמול במועצת העיר. בהצעה שהעלה חבר המועצה אייל פביאן כי העירייה תפנה למשרד הפנים ותבקש שהארנונה לא תתייקר בכלל הצביעו רק שבעת חברי האופוזיציה לעומת 13 חברי קואליציה שהתנגדו ולפיכך התקבלה הצעת ראש העירייה כי העירייה תפנה בבקשה להתייקרות ארנונה במחצית הסכום (0.96%).

שלושת ראשי סיעות האופוזיציה, מאיה כץ, יריב פישר ואיל פביאן, מסרו: ״ זו שנה שניה שמשה פדלון וחברי הקואליציה מחליטים על העלאת הארנונה כאשר גם בשנה שעברה העירייה סיימה בעודף (רווח)תקציבי של עשרות מיליוני שקלים, כפי שסיימה גם את 2019, בעוד ששאר הרשויות בארץ- לא מעלות. זו העובדה. תקופת הקורונה היא בין התקופות הכלכליות הקשות שידעה המדינה ודווקא בתקופה זו כבר שנתיים ברצף מעלים את הארנונה לתושבים. ובעצם מטילים מס נוסף על הקשיים הקיימים. כשאפשר אחרת, וכאשר רשויות בכל הארץ פועלית אחרת. כחברי אופוזיציה הצענו לא להעלות את תשלום הארנונה, הצעה אליה חברי הקואליציה התנגדו. תקציב העירייה הוא ניהול סדר עדיפויות עירוני, בתקופה כזו לא מעלים ארנונה לתושבים ומנהלים תקציב אחראי. מוטב היה שהיו מנהלים את תקציב העירייה באופן אפקטיבי עבור התושבים וזה אפשרי".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן