שני ראשי הסיעות הגדולות באופוזיציה במועצת העיר יצאו במתקפה נגד ראש העירייה, משה פדלון, בעקבות החלטתו לגבי תשלום הארנונה בשנת 2022.

חזקים ביחד. לנדוור

כזכור, אתמול פירסמנו ב"שרון און ליין" כי  משה פדלון הצהיר שיתנגד להעלות את הארנונה לתושבי הרצליה בשנת 2022 בשיעור של 1.92%, כפי שקבעה הממשלה, ויתמוך בהעלאה של מחצית הסכום (0.92%),כאשר את ההפרש אמורה העירייה לספוג מכיסה.

חברי המועצה מאיה כץ, יו"ר האופוזיציה ויו"ר סיעת "צעירים, סביבה וקהילה נטו" ויריב פישר, יו"ר סיעת "יש עתיד", תקפו היום את ראש העירייה: "ההחלטה של משה פדלון היא בעיקר ספין פוליטי ועלוב שנועד לתעתע בזיכרון התושבים על החלטתו להעלאת הארנונה בשנה שעברה, השנה הכלכלית הקשה ביותר שהייתה בשנים האחרונות במדינה".

כץ ופישר הסבירו: "אם מסתכלים על הנתונים והעובדות מדובר בהעלאה נוספת של הארנונה שנתיים ברצף בתקופה הכלכלית הכי מורכבת שמדינת ישראל עברה בשנים האחרונות, החלטה שכל חברי האופוזיציה הצביעו נגדה. אנחנו סברנו שאסור להעלות את הארנונה בתקופה הזו וצריך להילחם בהחלטת משרד הפנים, כפי שעשו רשויות רבות והצליחו. בשנה שעברה, בשיאה של תקופת הקורונה, העלה פדלון את הארנונה בניגוד לעמדתם של רוב חברי המועצה, בטענה שמשרד הפנים לא יאשר. בסופו של דבר רשויות רבות לא העלו את הארנונה, פרט לעיר הרצליה".

השניים הוסיפו: "אז כותרות זה תמיד נחמד, יחסי ציבור זה מצוין אבל מהעובדות אי אפשר להתעלם. בשורה התחתונה, פעם שניה של עליית ארנונה בתקופה כלכלית קשה. זו המציאות והמדיניות של משה פדלון עבור תושבי הרצליה. בישיבת המועצה בה יעלה לדיון הנושא ויובא להצבעה אנחנו קוראים להחלטה שבה מועצת העיר מסמיכה את היועצת המשפטית להגיש עתירה משפטית בנושא זה ולא לאפשר את עליית הארנונה, אנחנו מקווים שכל חברי המועצה כולל ראש העירייה יצביעו בעד עמדה זו".

חבר המועצה איל פביאן, יו"ר סיעת "חופש לבחור" וחבר ועדת הכספים, אמר היום: "פדלון הפיק לקחים, אבל חלקיים, מהמאבק הצודק שניהלנו בשנה שעברה בנושא. אחרי שהבאנו מאות אנשים להפגנה ברחבת העירייה נגד העלאת הארנונה והוא העלה אותה ב-2021. בישיבת ועדת הכספים הייתי חבר האופוזיציה היחיד בה. הסברתי להם בדיון של כ-40 דקות למה העירייה לא צריכה להעלות ארנונה על פי נתוניה הכספיים. הם הסבירו למה העלאה נדרשת. אני הצעתי לא להעלות את הארנונה כלל בשנת 2022 בפרט לאחר שהעלו אותה ב-2021 בניגוד לעמדתנו. פדלון הקשיב. המשנה לראש העירייה, יוסי קוממי, הציע את הפשרה להעלות ב-50% בלבד את הארנונה, מתוך החישוב של משרד הפנים – שהיא עלייה בשיעור של 1.92% ולהסתפק בעלייה של 0.96%. בסוף הדיון פדלון מסר שהוא יביא את הצעת הפשרה הזו למועצת העיר הקרובה".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

מהעירייה לא התקבלה תגובה לטענות חברי האופוזיציה.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן