נמשך משבר האמון החריף בין הנהגת הורי בית הספר היסודי אמירים ועיריית רמת השרון והעומד בראשה, אבי גרובר, וזאת על רקע אי שביעות הנהגת ההורים בכל הקשור לדרך טיפול העירייה בליקויי הבטיחות בשטח בית הספר כפי שעלו מדו"ח מפקח בטיחות מטעם משרד החינוך לאחר נפילת החלון בשטח בית הספר ב- 5 בספטמבר.

לפני שלושה ימים פרסמנו ב"שרון און ליין" דברים חריפים וחסרי תקדים שכתבה הנהגת ההורים של בית הספר להורי התלמידים כנגד התנהלות העירייה וראש העירייה בנושא.

כתגובה לדברים אלו שיגרה אתמול (שישי) שלומית שפיגלבלט, מנהלת אגף החינוך בעירייה, מכתב תשובה להורים. בפתחו של המכתב פירטה שפיגלבלט באריכות את השיפוצים שבוצעו בשטח בית הספר בשנים האחרונות בעלות של 7 מיליון שקלים. בהמשך פירטה את התנהלות העירייה מיד לאחר נפילת החלון והדגישה כי העירייה טיפלה בנושא במלוא החומרה הנדרשת ובאופן המיידי.

עוד צוין במכתב להורים כי לא קיימים ליקויי בטיחות הנמצאים בקידומת 0, שמשמעותם מפגע חמור במיוחד המחייב סגירה מיידית של בית הספר.

שפיגלבלט סיימה את מכתבה להורים: "הרשות המקומית על כל חלקיה יחד עם הנהלת בית הספר פועלים בכל עת להבטיח את בטיחותם של התלמידים הלומדים במוסדות החינוך. אנו דוחים בשאט נפש כל האשמה וטענה של הפקרת הילדים או סיכון שלהם לא במודע ולא מתוך זלזול. אנו פועלים לילות כימים לטובת הילדים והצוות החינוכי וכך נמשיך לעשות".

גרובר: "אני לא מוכן לקבל את האמירה ששלום הילדים לא חשוב לנו"

המשך הפינג פונג בין ההורים לעירייה הגיע היום בצהריים (שבת) בפוסט נוקב שהעלה ראש העירייה אבי גרובר ובו כתב: "כבר כמה ימים שאני מנסה לחשוב מה לכתוב. נראה לי כל כך הזוי שאני בכלל צריך להסביר ולשכנע, שאכפת לי אם ימותו מאה ילדים בבית ספר ברמת השרון. האם יכול להיות שמישהו מניח שאני או מי מבכירי העירייה אדישים למותם של מאה ילדים? שלא נעשה הכל שאף לא ציפורן של ילד אחד תיפגע?"

גרובר מסביר מדוע נטש את הישיבה עם יו"רים הורי בתי ספר: "הפיצוץ בפגישה שהתקיימה בין בכירי העירייה לבין חלק מראשי ועדי ההורים, היה בגלל שלא הייתי מוכן שדברים אלה יאמרו כלפיי וכלפי בכירי העירייה. אבל גם דברים הזויים אסור שיישארו באוויר".

גרובר מעניק גיבוי לעובדי העירייה: "אני מכיר את המנהלים בעירייה. עובד איתם יום יום. ראיתי אותם הופכים עולמות במקרי חירום, גם בלילות, גם בסופי שבוע ובחגים. מתי שהיה צריך, הם היו שם. אפשר לא להסכים איתנו, אבל אני לא מוכן לקבל את האמירה ששלום הילדים לא חשוב לנו. שאנחנו חלילה מזלזלים בבטיחות שלהם. הילדים/ות הם הדבר הכי חשוב לנו בעולם".

בהמשך הפוסט מתאר גרובר את המצב הנוכחי: "כרגע יש משבר אמון קשה בין ועד ההורים של אמירים להנהלת העירייה והתנצחות מילולית ברשתות רק תחריף חוסר אמון זה. לכן, אני בוחר שלא להיות חלק ממנה, במטרה שבכך תיסלל הדרך להידברות מועילה בין הצדדים. אין לי ספק, ששני הצדדים מעוניינים בטובת הילדים ובבטיחותם. האמון יוחזר במעשים ולא במילים. אני מבטיח להורי אמירים וכל ההורים ברמת השרון, שבטיחות ילדיהם עמדה תמיד ועומדת גם עכשיו בראש מעיינינו. לא חסכנו ולא נחסוך, כדי לתת להם את הסביבה הבטוחה ביותר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן