אירוע נפילת החלון בבית הספר היסודי "אמירים" ברמת השרון הגיע היום לשיאו בעקבות הודעה חסרת תקדים בחריפותה שהוציאה הנהגת ההורים בבית הספר.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע בשר טחון טרי 2 ק"ג ב-100 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

כזכור, מספר ימים לאחר פתיחת שנת הלימודים נפל חלון מהקומה הראשונה בבית הספר לחצר בית הספר ורק בנס לא נפגעו ילדים. הנהגת ההורים בבית הספר דרשה כי תבוצע בדיקת בטיחות מקפת כתנאי לחזרה ללימודים.

שלשום הוגש לעירייה ולהורים דו"ח של מפקח בטיחות מטעם משרד החינוך ובו פורטו ליקויי בטיחות רבים, אך יש לציין כי לא מדובר בליקויי בטיחות מסכני חיים. המשך הסאגה היה אתמול בעת ישיבת שארגנה העיריה עם יו"רים של הנהגות הורים בדבר היערכות מוסדות חינוך במקרה של רעידת אדמה.

היום הוציאה הנהגת ההורים בבית הספר הודעה להורים ובה האשימה את העירייה והעומד בראשה בהתנהלות כושלת בפרשה.

הנהגת ההורים טוענת כי כל גורמי העירייה אינם עונים למיילים של הצוות שלנו ובהם טענות קשות ודרישות וכי בקשת הצוות שלנו לדו״ח בדיקת בטיחות לאחר קיבוע החלונות מאת בודק העירייה (גיל אלבוים) לא נענתה. "להבנתנו דו״ח כזה לא הופק כלל. נתקבל אישור ״יהיה בסדר״, נכתב בהודעה.

עוד צוין כי מנהלת בית הספר הונחתה להתייחס לדו״ח הבודק מטעם הנהגת ההורים כדו״ח מחייב שלמעשה מחליף את הדו״ח שלא הופק ע״י בודק העירייה.

מירב בראונשטיין עורכת דין ונוטריון. ליווי מקצועי ואיכותי עד להשגת היעד! מקרקעין ירושות וצוואות. יפוי כח מתמשך

הנהגת ההורים דורשת כי הליקויים בדרגה 1 יטופלו עד יום ראשון הקרוב (10 בחודש) ולקבל התחייבות בכתב של גורמי העירייה על אחריות העירייה לבטיחות הילדים.

הנהגת ההורים טוענת כי בסיכום בדיקת בודק הבטיחות מטעם משרד החינוך, נמתחה ביקורת חמורה על עיריית רמת השרון על כך שבעירייה אין מנהל בטיחות מוסדות חינוך וכי מערכת בטיחות מוסדות חינוך אינה פועלת ברמה נדרשת.

הנהגת ההורים: העירייה מתנערת מתמונת המצב הקשה שנחשפה בחודש האחרון

בסוף ההודעה להורים מגיעה מתקפה חסרת תקדים מצד הנהגת ההורים כלפי העירייה ובעיקר נגד העומד בראשה, אבי גרובר: "נציין כי אתמול התקיימה פגישה עם ראש העירייה של יו״רים מבתי הספר בעיר בנוגע לרעידות אדמה. גם בפגישה זו הפגין ראש העירייה זלזול כלפי האירוע שארע באמירים והתבטא בצורה מזלזלת בנושא. לאחר דין ודברים בעניין בינו ובין קרן מקסימוב ברנדס (יו"ר הנהגת ההורים – ש.י.) ראש העירייה עזב את הישיבה במופגן ללא כל מענה".

הנהגת ההורים מוסיפה: "אם עד עתה חשבנו שעיריית רמת השרון והעומד בראשה אדישים לבטיחות הילדים, עתה אנחנו מבינים בחדות כי הם מסכנים את הילדים במודע. מצופה היה שאירוע ״החלון״ ובעקבותיו רצף של מחדלים וכשלים, ירעיד את אמות הסיפים ויעורר את כל גורמי העירייה והחינוך לפעולות מידיות ודחופות. אלא שלתדהמתנו, ראש העירייה וכל גורמי העירייה הרלוונטיים (אגף החינוך, מנכ״ל, בטחון) עושים כל מאמץ להתנער ולהתחמק מתמונת המצב הקשה שהולכת ונחשפת זה חודש ימים. זלזול בחיי אדם, לא פחות, והפקרת מנהלת בית הספר ואב הבית ללא כל תמיכה בפעולות הנדרשות. ״הפלת האחריות״ לפתחם, כאילו מבנה חינוך רעוע אינו באחריות מובהקת של העירייה. הנהגת הורי אמירים תלחם עד טיפת הדם האחרונה. לא נשאיר אבן הפוכה. הליקויים אינם מטופלים וילדינו מגיעים כל בוקר במסגרת חוק חינוך חובה חינם למוסד שאינו בטיחותי שממשיך לסכן את חייהם".

העירייה: אין ליקויים מסכני חיים בבית הספר

מהעירייה נמסר בתגובה: דו"חות בדיקה למוסדות חינוך קובעים רמות שונות של ליקויים. ברמה 0 נמצאים ליקויים מסכני חיים וכאלה לא נמצאו בבית הספר. אם היו , בית הספר היה נסגר מיד. קיימים ליקויים מסוימים הכוללים: ברזיות הדרושות תיקון, מגן אצבעות לא תקין שכבר תוקן, מייצגי אומנות בחצר בית הספר שיש לשלט אותם ולמנוע טיפוס, שערים שניתן לטפס עליהם ויש למנוע ומעקה ישן מתחת לגובה הנדרש. כל הנושאים נמצאים כאמור בטיפול. כאשר היה ליקוי בעייתי בנושא החלונות, סגרנו מיד את בית הספר וטיפלנו בו במהלך ראש השנה ומיד אחרי. חלונות בית הספר קובעו והם בתהליך החלפה. הילדים אינם מגיעים "כל בוקר …. למוסד שאינו בטיחותי שממשיך לסכן את חייהם" זה לא נכתב בשום דו"ח וזו אינה המציאות. אנחנו משקיעים זמן ותקציבים עצומים בשיפוץ ושמירה על מבנה בית הספר ובריאות התלמידים היא ערך עליון מבחינתנו. אנחנו דוחים בשאט נפש את האמירה כאילו "עיריית רמת השרון והעומד בראשה מסכנים את הילדים במודע". זו אמירה שמוטב שלא הייתה נכתבת.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן