נס גדול היה פה: ביום ראשון נפל חלון מהקומה הראשונה בבית הספר היסודי "אמירים" בשכונת נווה רסקו והתנפץ בחלקו האחורי של בית הספר ורק במזל לא היו ילדים במקום ובכך נמנע אסון גדול, רגע לפני כניסת החג.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

בעקבות המקרה החמור התכנסה הנהגת ההורים של בית הספר עוד באותו יום על מנת לדון בצעדים הנדרשים בכדי לוודא שהעירייה, על כל גורמיה, לוקחת אחריות על האירוע, מתחקרת אותו באופן שקוף, ובעיקר דואגת לכך שלא ישנה. לשם כך אף הוקם צוות פעולה מבין חברי ההנהגה.

בתום הפגישה יצא מכתב לראש העירייה ובכירי העירייה ואגף החינוך ובו הצהירו ההורים כי אין להם אמון בכל הנוגע לאישורי הבטיחות שניתנו לפתיחת בית הספר ב- 1 בספטמבר וכי הם דורשים בדיקת בטיחות כוללת של כל בית הספר ע״י בודק שזהותו שונה מזה שאישר את פתיחת שנת הלימודים.

הנהגת ההורים דרשה כי תלמידי בית הספר ישובו ללמידה כאשר בית הספר בטוח עבורם. בשל כך, החליטה העירייה כי הלימודים יתקיימו מחר (חמישי) ובשישי בזום, החלטה שהנהגת ההורים מתנגדת לה וביקשה לבחון מקומות חלופיים.

הנהגת ההורים: אישור חפוז ותמוה

בעדכון מהנהגת ההורים שיצא להורים הבוקר (רביעי) נכתב כי מדובר באישור חפוז ותמוה והתריעו: "לצערנו כתובת ״אסון מירון – אמירים״ כבר אינה על הקיר אלא מנופצת בחצר בית הספר".

הנהגת ההורים הודיעה כי התלמידים לא יחזרו למבנה עד אשר ימונה מהנדס או בודק בטיחות, שאינו הבודק או החברה שאישרו את פתיחת בית הספר ויאשר את בטיחות כל המבנה והחצרות.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

עוד צוין: "מאחר וכל ניסיונותינו לרתום את ראש העירייה וכל הנוגעים לדבר על מנת להתייחס לאירוע ברצינות ובחומרה הנדרשים ולטפל בו בדיוק כפי שהיה מטופל אילו ילד או ילדים היו נהרגים (רק מזל הפריד בין שארע לבין שעלול היה להתרחש) עלו בתוהו, אנו מוצאים לנכון לשתף את כלל הורי בית הספר בפרטים המטרידים".

לטענת הנהגת ההורים, בבדיקה שנערכה מיד לאחר נפילת החלון, נמצא ע״י יועץ הבטיחות של העירייה כי כל החלונות המותקנים מהווים איום בטיחות מיידי על השוהים בשטח בית הספר, בכיתות ובחצר. בנוסף, טוענים ההורים כי לא ידוע על בדיקת בטיחות שבוצעה לאחר סיום השיפוץ הנרחב בבית הספר אלא רק זו השגרתית.

לטענת צוות ההנהגה: "במהלך אותו סיור שערכנו ברחבי בית הספר, הבחנו בעין בלתי מקצועית ובסיור לא מקיף כלל, בליקויים שונים שמהווים סיכון בטיחותי לילדים ולצוות. קצה קרחון כך לתחושתנו.

עוד טוענים בצוות המטפל בנושא כי: "מעבר לאישור בטיחות שגרתי איש לא אישר שביה״ס נבדק לאחר השיפוץ על כל הנקודות ששיפצו וקיבל אישור בטיחות. לבקשתנו את הדו״חות המלאים שהובילו לאישור בודק הבטיחות לפתיחת שערי בית הספר, קיבלנו דו״חות חלקיים וחסרים. התקבל דו״ח ממאי ובו פירוט ליקויים שיש לתקן, אך ללא כלל הנושאים שנבדקו (או לא), וכן אישור לפתיחה מאוגוסט (ללא צירוף דו״ח המפרט מה נבדק ומה תוקן)".

בהנהגת ההורים סיכמו בפנייה להורים: "לאור הפרטים המטרידים שציינו והחיפזון הלא מובן להחזיר ילדים למבנה מסוכן, כאשר חרדה אמיתית לביטחון הילדים מנחה אותנו, אנחנו מודיעים כאמור על אי חזרת הילדים למבנה המסוכן עד אשר ימונה מהנדס או בודק בטיחות, שאינו הבודק או החברה שאישרו את פתיחת בית הספר ויאשר את בטיחות המבנה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אנו מתייחסים לנושא בחומרה הגבוהה ביותר. כבר ביום שלישי קובעו החלונות שנקבע לגביהם שהם מהווים סיכון ודו"ח של מתקין האלומיניום קבע כי אין יותר סיכון בחלונות בית הספר. למרות הדו"ח, העירייה ביקשה לבצע חיזוק נוסף על הקיים שיתבצע מחר. בנוסף מחר ובשישי יעבור בית הספר בדיקה בטיחותית נוספת כדי להבטיח את שלום הילדים מעל לכל ספק. בשל הבדיקות בבית הספר, הלימודים יתקיימו מחר וביום שישי בזום בלבד, כפי שהודיעה מנהלת בית הספר. במידה ולא ימצאו ליקויי בטיחות ביום בראשון יחזור בית הספר לפעילות. אנו מתנצלים בפני ההורים על אי הנוחות".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן