פעילות מחאה ראשונה, נגד ההחלטה שהתקבלה בוועדה המקומית השבוע, תתקיים ביום שלישי הקרוב ברחבת בניין העירייה לפני ישיבת מועצת העיר. חבר המועצה יונתן יעקובוביץ', המוביל את המאבק: "נהיה שם כדי להבהיר לחברי המועצה שהתכנית שהם אישרו לא מקובלת עלינו"

 

המחאה נגד החלטת הועדה המקומית לתכנון ובניה על הקמת שוברי הגלים מול חופי הרצליה יוצאת לדרך. ביום שלישי הקרוב תתקיים פעילות מחאה בשעה 17:00 ברחבת בניין העירייה, כשעה לפני תחילת ישיבת מועצת העיר. את המחאה מוביל חבר המועצה יונתן יעקובוביץ' והיא כוללת גולשי גלים, צופי ים, שחיינים, צוללים, מתרחצים, גולשי רוח ועוד אנשים המתנגדים להחלטה שהתקבלה השבוע בועדה המקומית לתכנון ובניה. באישור התכנית תמכו עשרה חברי מועצה לעומת ארבעה שהתנגדו.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

"נהיה שם כדי להבהיר לחברי המועצה שהתכנית שהם אישרו, שמאשרת את הפתרון הקל של בניית שבעה שוברי גלים לאורך חופי הרצליה, לא מקובלת עלינו", הסביר היום יעקובוביץ' והוסיף: "אנו קוראים לחברי המועצה לאשר את הפתרון שמוצע על ידינו תחת עיקרון המזיק משלם ולפיו יש לשנע את החול שתקוע באזור חופי אכדיה השוברים והמרינה להיכן שהוא חסר בחופים הצפוניים של השרון וסידני עלי לצד הגנה על בוהן המצוק באמצעות צמחיה/סלעים או כל פתרון אחר. זאת באמצעות 1%-2% מהכנסות המרינה כך שבכל שנה יזינו את חופי הרצליה בתחילת עונת הרחצה לטובת שמירה על חופים פתוחים ורחבים לשימוש כלל הציבור בלי פרויקטים מיותרים של נדל"ן".

גולש גלים, שהוא בעל מועדון גלישה בעיר, אמר היום: "לכל מי שמאבד תקווה לרגע, תבוסה לא מתקבלת אצלנו בעיר. השגנו בעשור האחרון הרבה ניצחונות משמעותיים וביניהם ביטול חוף הדרומי לאופנועי ים ופתיחתו לכלל ענפי הספורט הימי, ביטול הטיילת שתוכננה להרוס את קו החוף, ביטול הרחבת מלון אכדיה וכל מה שהיה כלול בכך, ביצוע הזנות חולות לשיקום החופים, פרויקט "עיר ללא פלסטיק" הראשון בארץ. ויש עוד ים דברים שקידמנו בלי קשר לחופים ולים עם אג'נדה סביבתית. על מאזן מושלם קשה לשמור, אבל החוסן תמיד היה ותמיד יהיה קהילה מלוכדת, ואגב ההפסדים הם רק בגלל הנקודה הזו. זהו קרב אחד והמלחמה לא נגמרה צריך לדעת איך לפעול ואם ערים אחרות היו לומדות מאיתנו הכל היה נראה אחרת במדינה. ביצענו פיילוט הזנות חול בעיר שעבד יופי ללא תאוות בצע לכסף, ופה העירייה החליטה לפעול אחרת, אם נוריד אותם מזה ונבצע את הזנות החול בהצלחה, זהו תקדים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן