בעלי הקרקעות זועמים על החלטת העירייה להקים בית ספר יסודי זמני בשטחו הצפוני של הפארק לטובת ילדי שכונת גליל ים. באמצעות עורך דין עודד ישראלי הגישו בעלי הקרקעות התנגדות ובה טענו כי הם חשים "מרומים" וזאת לאחר שבמשך שנים הם הולכו שולל, כיוון שהעירייה טענה שהפקעת הקרקע נועדה אך ורק למטרת פארק ושללה כל בניה במקום. עיריית הרצליה סירבה להגיב לפניית "שרון און ליין"

שרון יונתן

בעלי הזכויות בפארק הרצליה, שאדמותיהם הופקעו מהם לטובת הקמת הפארק (בתמונה), זועמים על עיריית הרצליה לאחר שנודע להם כי העירייה, שבמשך שנים סירבה לכל פניה שלהם לבנייה עצמית על שטח קטן של הפארק, מתכוונת לבנות בית ספר בחלקו הצפון מזרחי של הפארק.

בסוף אוגוסט פרסמנו ב"שרון און ליין" כי העירייה החליטה להקים בית ספר יסודי זמני שיפתח בשנת הלימודים הבאה לטובת ילדי משפחות שכונת גליל ים וזאת עד בניית מבנה בית הספר הקבוע בשכונה. מדובר על בית ספר זמני באמצעות מבנים יבילים שאמור להיבנות בלב חורשה ירוקה במתחם הצפוני של הפארק (מול בית הקפה "פארקר") והוא יכלול 20 כיתות. המטרה היא שהילדים לא יפוזרו בין בתי הספר הקיימים אלא ילמדו מהרגע הראשון ביחד.

בהתנגדות שהגישו באמצעות עו"ד עודד ישראלי, שמייצג אותם בכל ההליכים עד כה, טוענים 334 בעלי הזכויות במתחם הפארק כי הם חשים "מרומים" נוכח החלטתה של העירייה להקים בית ספר, וכי במשך שנים הם הולכו שולל, כיוון שהעירייה טענה ההפקעה נועדה אך ורק למטרת פארק ושללה כל בניה במקום.

"המתנגדים עומדים פעורי פה, וחשים מרומים אל מול הבקשה הנדונה", ציין עו"ד ישראלי בהתנגדות שהוגשה לוועדה המקומית בהרצליה. לדבריו, בעלי הקרקעות טענו במשך שנים ארוכות ובשורה של הליכים משפטיים, שהגיעו עד לבית המשפט העליון, שאין צורך בפארק בגודל 700 דונם, וכי הכוונה להפקיע מהם את הקרקע לצורך פארק הינה עוול משווע. כעת לטענתם, "יצא המרצע מהשק. מסתבר עתה שבעלי הקרקע צדקו בטענותיהם, והטענות שנטענו ע"י העירייה והועדה המקומית, בדבר קדושת כל מ"ר מהפארק המיועד, התאדו כלא היו".

בעלי הקרקעות טוענים, כי במשך שנים הם הציעו שבמקום הפקעת השטחים הפרטיים שלהם, העירייה תאפשר להם לבנות על שטח של כ-10% מהפארק, אולם ראש העירייה דאז, יעל גרמן, התנגדה באופן נחרץ להצעה וטענה כי בנייה תקטע את רצף השטחים הירוקים.

"במה שונה בניית בית ספר מבנייה אחרת", זועמים בעלי הקרקעות בהתנגדות, "האם בניית בית ספר לא "תהרוס" את רצף השטחים הירוקים? האם בית ספר לא יפגע ב"נראות" של הפארק? אם סבורות העירייה והוועדה המקומית, כי ניתן לטעון בכל פעם טענה אחרת רק בכדי לקחת מאנשים את רכושם, ולאחר מעשה לעשות בקרקע ככל העולה על רוחן, יתנגדו בעלי הקרקע למהלכים שכאלה וילחמו עד שהצדק יצא לאור".  בעלי הקרקעות קוראים לעירייה להידבר עימם, בכדי לתקן את העוול המשווע שנגרם להם. עיריית הרצליה סירבה להגיב לפניית "שרון און ליין"                                      

עו"ד עודד ישראלי. מייצג את בעלי הקרקעות. צילום: אורלי חסון

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן