גננת מחליפה, המשמשת גם כסייעת מחליפה בצהרונים, הכניסה לבידוד שלושה גנים והעלתה שוב את הסוגיה הבעייתית של מעבר אנשי צוות בין מוסדות חינוך. ההורים בשלושת הגנים זועמים ודורשים שינוי. העירייה: "העירייה פועלת על פי החוקים והמתווה שקבע משרד החינוך"

שרון יונתן

הורים רבים לילדי גנים בהרצליה מותחים ביקורת קשה על מעבר של גננות וסייעות, במיוחד אלו שלא התחסנו, בין גני הילדים וזאת לאור ריבוי הגנים שנכנסו לבידוד בשבועיים האחרונים.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

מוקדם יותר הבאנו את סיפורו של גן דליות וכעת אנו חושפים כי הורים בשלושה גנים זועמים על כך שגננת מחליפה, המשמשת כסייעת מחליפה בצהרונים, הכניסה לבידוד שלושה גנים בסוף השבוע: גן שניר ברחוב הזמר העברי בהרצליה ב', חלק מילדי גן מעגן הסמוך לו ואת גן שדמה ברחוב גבעת החלומות בהרצליה הצעירה. בסך הכל, כ- 70 ילדים שנכנסו לבידוד.

הורי גן שניר קיבלו הודעה ביום שישי בצהריים כי ילדי הגן צריכים להיכנס לבידוד בעקבות סייעת, המשמשת גם כגננת מובילה בצהרון, שאובחנה כמאומתת קורונה. להורים התברר כי הסייעת עבדה גם בגן הסמוך, גן מעגן, שם נכנסו לבידוד כעשרה ילדים בעקבות חשיפה אליה. תוך כדי, התברר כי אותה סייעת עבדה גם בצד שני של העיר, כגננת מחליפה בגן שדמה ברחוב גבעת החלומות בהרצליה הצעירה וכל הגן נכנס בסוף השבוע גם הוא לבידוד. נכון להיום, בגן שדמה יש 9 מאומתים מתוך 34 ילדי הגן ובגן שניר 2 מאומתים מתוך 25 ילדים.

ההורים זועמים על העובדה שאותה סייעת, שכאמור עובדת גם כגננת מחליפה, לא הייתה מחוסנת ולמרות זאת עברה בכמה גנים וצהרונים. אמא לילד בגן שניר אמרה אתמול ל"שרון און ליין": "זה פשוט בזיון מצד העירייה. לא ייתכן שהגנים פועלים חמישה ימים בשבוע וביום שישי הילדים בבית ועדיין יש מעבר בין גננות וסייעות בין גנים. נדהמנו לגלות כי על פי החוק מותר להן לעבור בין שלושה גנים ושלושה צהרונים שזה פשוט שערורייה. שלא לדבר על כאלו שלא מוכנות להתחסן ולא מביאות אישור שעשו בדיקת קורונה, כמו במקרה שהיה לנו. אנחנו צריכים לחתום על הצהרת בריאות לגבי הילדים, אז מדוע זה לא תקף גם לגבי נשות הצוות?".

אמא לילדה בגן שדמה הוסיפה: "הבנו שאותה סייעת, שאצלנו משמשת כגננת מחליפה יום בשבוע, לא הייתה מחוסנת, אבל זה רק נדבך אחד בסיפור. ההורים לא מצליחים להבין איך יכול להיות שלגננת משלימה מותר לעבור בשלושה גנים ובשלושה צהרונים. שש מסגרות שונות. המצב האבסורדי הזה נובע כי מצד משרד החינוך מותר לה לעבור בין שלושה גנים ומטעם העירייה מותר לה לעבור בין שלושה צהרונים. הרי ברור שזה מצב לא תקין בתקופה כזאת. אז הנה, היא הכניסה בוודאות לפחות שלושה גנים לבידוד ויש על כך כעס רב בקרב ההורים. מעבר לבידוד שהוא נוראי גם עבור ההורים, יש לנו בגן כבר 9 ילדים מאומתים בקורונה, יותר מרבע מילדי הגן. הטענות שלנו הן לא רק כלפי הסייעת שלא התחסנה אלא כלפי העירייה ומתווה משרד החינוך שמאפשר זאת. בשיטה הזאת ייכנסו עוד ועוד ילדי גנים לבידוד ואף אחד לא נותן על כך את הדעת".

מהעירייה נמסר תגובה: העירייה פועלת על פי החוקים והמתווה שקבע משרד החינוך".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן