בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (24.4) 24 חודשי מאסר על ראש העיר כפר סבא לשעבר יהודה בן חמו, שהורשע באוקטובר האחרון בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ובמרמה והפרת אמונים. מעונש המאסר, שאותו יחל לרצות ב-19 ביוני, ינוכו ימי המעצר של בן חמו. כמו כן, נגזר עליו גם קנס בסך של 200 אלף שקלים.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

בית המשפט קבע כי בן חמו פיתח ושלט במנגנון של איסוף תרומות לנזקקים מאנשי עסקים שפועלים בכפר סבא, אך שמר חלק ניכר מהכספים שנתרמו לעצמו ולמקורביו. המנגנון הופעל בהנחייתו של בן חמו על ידי עוזריו ובסיוע עובדי לשכה נוספים, ובמסגרתו נטען בפני התורמים כי הכסף שיתרמו יחולק לנזקקי כפר סבא בצורה של תווי קנייה לקראת ראש השנה ופסח. לאורך השנים התרומות הצטברו לסך כולל של כ-600 אלף שקלים, שחלקן אכן נמסר למשפחות נזקקות בצורת תווי קנייה, אך חלק ניכר מהתווים, בשווי של כ-250 אלף שקלים, נותר בידיו של בן חמו, ששמר לעצמו 190 אלף שקלים וחילק למקורביו כראות עיניו.

חלק מהתווים שבן חמו שמר לעצמו, בסך של 10,300 שקלים שנתרמו בשנת 2016, נתפסו בחיפוש בארון הבגדים בביתו ובמכנסיים שנמצאו בתיק הספורט שלו. כמו כן, בן חמו ביקש ממנהלת הלשכה שלו לערוך עבורו קניות פרטיות בהיקף של אלפי שקלים לפחות.

בן חמו הורשע גם בעבירה לפי פקודת מס הכנסה לאחר שלא דיווח לרשויות המס על 250 אלף השקלים שלקח במרמה. כמו כן הוכח כי בן חמו עסק וקידם באופן פעיל את ענייניו של חברו הטוב, איש העסקים רפי כחלון, תוך ניגוד עניינים. בן חמו פנה לגורמים הכפופים אליו בעיריית כפר סבא ולגורמים נוספים וביקש מהם לקדם ולזרז את הטיפול בענייניו של כחלון, ואף חתם על היתרים בנוגע לחברות שבבעלותו.

בנוסף, בן חמו הואשם גם בהטרדת עד ובהפרת הוראה חוקית, בטענה כי שוחח עם נהגו על נושאים מהותיים לחקירת המשטרה, אך זוכה מעבירות אלה מחמת הספק. כמו כן נקבע בנוגע לתווים שהגיעו בפועל לנזקקים כי לא מדובר בעבירה פלילית, על אף שאופן ניהול הפרויקט כולו היה שלא בהתאם לכללי המנהל התקין.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן