ראש עיריית הרצליה פנה לשר יולי אדלשטיין בטענה כי חישוב תוכנית הרמזור, המתבסס על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ולא על פי נתוני רשות האוכלוסין, הוא הגורם לכך שהעיר נחשבת כתומה בתוכנית הרמזור. "לא יעלה על הדעת שעל בסיס נתונים מעוותים אנו פוגעים באלפי תלמידים ובמאות משפחות בהרצליה", זועם פדלון

שרון יונתן

תוכנית הרמזור זכתה לביקורות רבות בתקופה האחרונה ועכשיו גם הרצליה מצטרפת לביקורת נגדה: ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, פנה אתמול לשר הבריאות בדרישה לבחון מחדש את מדד הרמזור בהרצליה.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

כזכור, אתמול (שני) פעלה מערכת החינוך בהרצליה כהרגלה וזאת מאחר שמשרד החינוך התייחס לנתוני העיר בשבוע שעבר, לפיהם העיר הייתה צהובה, אבל בחיתוך נתונים שבוצע אתמול העיר הפכה לכתומה באופן רשמי ולכן יצאה ההודעה אתמול על כך שהחל מהיום תלמידי כיתות ה' עד י"ב חוזרים ללמידה מרחוק באמצעות הזום.

במכתב שהעביר פדלון לשר יולי אדלשטיין הוא ציין: "על אף שהרצליה הייתה במדרג הירוק מעל חודשיים אנו נאלצים לסגור את מערכת החינוך מכיתות ה' ומעלה. על פי נוסחת חישוב מדד הרמזור, ההתייחסות הינה לנתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) ולפיהם גרים בהרצליה כ- 95 אלף תושבים בלבד. אולם, על פי נתוני רשות האוכלוסין גרים בהרצליה כ- 108 אלף תושבים. הפרש דרמטי זה של מעל 12% משליך עמוקות על מדד הרמזור, בטח ובטח, כשאנו נמצאים על גבול המעבר הדק שבין מדד 'צהוב' למדד 'כתום'".

פדלון גורס כי אם 201 החולים הפעילים, נכון לאתמול, היו נמדדים על פי נתוני רשות האוכלוסין, הרצליה הייתה מוגדרת עדיין כצהובה והלימודים היו ממשיכים כרגיל.

פדלון ביקש מהשר סיוע במציאת פתרון אשר יאפשר את פתיחת מערכת החינוך בהרצליה, בין אם בהתייחסות אמיתית לגודלה של העיר ובין אם במציאת פתרון אחר לפתיחת מערכת החינוך. עוד כתב פדלון: "לא יעלה על הדעת שעל בסיס נתונים מעוותים אנו פוגעים באלפי תלמידים ובמאות משפחות בהרצליה ואשר לאור הפיכתה של העיר לכתומה, נאלצים שלא לפקוד את מוסדות החינוך בעיר".

פדלון סיים את מכתבו: "אבקש תשובה מיידית ודחופה וזאת על מנת שעיריית הרצליה תוכל לכלכל את צעדיה לרבות נקיטה באמצעים המשפטיים העומדים לרשות".

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן