לכבוד החורף שנפתח בסערה, פרסמה השבוע עמותת אור ירוק את נתוני נפגעי תאונות הדרכים בערים בעשור האחרון כתוצאה מכבישים רטובים או בוציים. כמה נפגעו בהרצליה וברמת השרון? הכל בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

צילום: באדיבות המשטרה

החורף הגיע ובגדול ועימו גם הכבישים הרטובים והבוציים, המגבירים באופן משמעותי את הסיכון לתאונות דרכים בעקבות איבוד שליטה על כלי הרכב והחלקה. עמותת "אור ירוק" פרסמה השבוע את נתוני הנפגעים בתאונות דרכים בכל עיר במהלך העשור האחרון כתוצאה מכבישים רטובים ובוציים.

בהרצליה נפגעו בעשור האחרון (שנים 2010 עד 2019) 63 אנשים בתאונות דרכים כתוצאה מכבישים רטובים ובוציים, לפי החלוקה הבאה: 2 הרוגים (בשנת 2019), 7 פצועים באורח קשה ו- 54 פצועים באורח קל. השנה עם מספר הנפגעים הגדול ביותר הייתה 2018 עם 12 פצועים, כולם באורח קל.

ברמת השרון נפגעו בעשור האחרון 18 אנשים בלבד בתאונות דרכים כתוצאה מכבישים רטובים או בוציים, כולם באורח קל, כאשר השנים עם מספר הפצועים הגבוה ביותר היו 2015 ו- 2018 עם 5 פצועים קל בכל שנה.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בשיפור התשתית בכבישים ניתן לצמצם באופן משמעותי את סכנת ההחלקה בכביש רטוב או בוצי. כאשר התשתית רעועה, נוצרות שלוליות ענק בכבישים שגורמות לאיבוד שליטה והחלקה, כך גם כאשר לא מנקים את הכבישים משאריות בוץ. במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים קיצצו השנה בכסף שמופנה לאחזקת הכבישים ולטיפול בקטעי הכבישים האדומים והמסוכנים וזאת למרות שלא נרשמה ירידה משמעותית בהרוגים בתקופת הקורונה. הקיצוץ בכסף שמופנה להצלת חיי אדם עלול לעלות בחיי אדם. במשרד התחבורה צריכים לזכור שהם גם אחראים על הבטיחות בדרכים ולהחזיר את הכסף לטובת שיפור התשתית בכבישים והצלת חיי אדם".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן