הקלה בעומסי התנועה ברעננה: ביום חמישי חנכה עיריית רעננה את כביש העוקף הצפוני שנקרא "דרך שמעון פרס" ע"ש של שמעון פרס ז"ל, נשיאה התשיעי וראש הממשלה השמיני של מדינת ישראל ויקיר העיר רעננה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

תוואי הכביש מתחיל ממפגש הרחובות דפנה עתידים, בחלקו הצפוני של אזור התעשייה רעננה, וממשיך מערבה, מצפון לשכונת נווה זמר ומצפון לבית העלמין כפר נחמן ואליו מתחברות השכונות הצפוניות. משם מתחבר הכביש לרחוב גולדה מאיר ודרך הפארק, ובכך מהווה עורק תנועה ראשי המקיף את העיר עד לדרך ירושלים. הכביש החדש הינו כביש דו נתיבי דו מסלולי באורך של כ-3.5 ק"מ וכולל רצועת הליכה רחבה, שביל אופניים לכל אורכו, נטיעות ותאורת לד חסכונית.

בעתיד, יחובר הכביש מצומת שייסלל סמוך לבית העלמין לכביש 20 וכביש 2 בסמוך לשפיים, כך שתיווצר כניסה חדשה לעיר מכיוון צפון מערב, ותתאפשר נסיעה רצופה מהשכונות הצפוניות אל תל אביב דרך נתיבי איילון, והקלת עומס התנועה מרעננה לכיוון תל אביב.

בטקס החגיגי השתתפו ראש עיריית רעננה חיים ברוידא, בני משפחת פרס, ונציגי מרכז פרס לשלום ולחדשנות. ברוידא אמר: "ברעננה מתחוללת מהפכת תחבורה אמיתית, והשלמת סלילתו של כביש העוקף הצפוני היא אחד משיאיה. חרטנו על דגלנו כיעד מרכזי להקל על תושבי העיר ועל אורחיה, את ערוצי הגישה לעיר וממנה, כחלק מאיכות החיים המיטבית שאנו שואפים להעניק לתושבינו. שיפור עורקי הגישה לעיר, משפיעים במישרין על חיי התושבים והקהילה העסקית, בחיסכון בזמן יקר, כמו גם במשאבי אנרגיה, באופן העולה בקנה אחד עם ערכי העיר כעיר ירוקה בת קיימא".

חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות: "משפחתי ואני, ביחד עם הצוות שליווה את פרס בחייו, מבקשים להודות לראש העיר רעננה, חיים ברוידא, ולחברי מועצת העיר והנהלת העירייה, על החלטתה להנציח את מורשת הנשיא התשיעי ורוה"מ השמיני שמעון פרס ז"ל בחנוכת "דרך שמעון פרס" בחלקה הצפוני של העיר. בינואר 2000 כתב פרס שיר לכבוד העיר שכה אהב, ושהעניקה לו את התואר "יקיר רעננה" ובו כתב בין השאר: "אין בעיר רעננה קמט או כתם, ואף לא עננה, ולאורך רחוב זקוף היא משתרעת, כשבלוריתה הירוקה ברוח מתפרעת" היום, שוב נזקפת קומתה של העיר שכה אהב, והפעם בזכות דרך חדשה, ארוכה ורחבה, המקבילה לאותו רחוב מצפון".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן